Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, mitől függ, hogy...

Lombikosok, mitől függ, hogy kinek lesz long, kinek short protokollja? Azt is köszönöm, ha valaki leírja mi a különbség a kettő között, nálam petefészek kimerülés van, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem short volt. előtte ciklusban 35 napig szedtem fogigátlót. (Vagy 1 hónap vagy 2 hónap fogigátló van). ezzel lehet szabályozni, hogy mikor legyen a lombik. De igazból azért van, hogy ha leállítják a petefészkeket, nagyobb a siker aránya. Utána 2. ciklusnaptól kaptam egy szurit 4 napon át, majd 3. naptól egy másikat is. A 8. napon uh volt, utána még írtak fel még pár napra szurit, majd tüszőrpesztőt kaptam, utána leszívás, pár nap múlva beültetés.


Az orvos dönti el kinek milyen problémára milyen protokollt javasol.

2011. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Tegnap már válaszoltam magas fsh-s kérdezőnek, nem tudom te voltál e. Nálam 4 long protokoll volt, utána jött antagonista, s van most is antagonista. Nem short, az más, mert ott szedetnek fogigátlót előtte ("becsapják a szervezetet,hogy ne legyen peteérés),majd kezdik a stimut. Az antagonistánál, ami nálam is van most (és volt legutóbb) nem adnak fogigátlót,hanem a rendes ciklusod megvárják, indul a (nálam) Closti, Menopur, Cetrotide. Utóbbi állítja le a hormonrendszered,hogy ne legyen idő előtti ovulációd. Nálam különösebb oka nem volt,hogy váltottunk,viszont valamennyivel kevesebb mesterséges hormonpótlás van ilyenkor (a Closti uis nem hormon, csak a petefészkedet járatja csúcsra), ill.ve a gyógyszerköltség is sokkal kevesebb mint a longnál,ahol nekem max. dózis kellett. Nekem mind a longnál,mind az antagonistánál uazt az eredményt értük el, tehát működik a dolog. Amúgy a long protokollt azért szeretik jobban, mert ott teljesen kézivezérlésen vagy, hisz a hormonrendszeredet leállítják a Gonapeptyllel, és a long protokollnál jobbak a teherbeesési arányok is. Üdv. E.
2011. okt. 3. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!
2011. okt. 3. 07:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó válaszoló vok. Nekem eddig kétszer sikerült (kimerülő petefészek nálam is, magas fsh) long protokollal. Egyik ugyebár sajnos méhenkívüli lett, a másiknál elveszítettük a babát. Antagonistára váltásnál is ugyanúgy sikerült petesejtet nyerni, legutóbb 4-et. mind megtermékenyült, és 3.napig szépen osztódtak,sőt egy morula is lett, de blasztocisztáig nem jutottak el. De majd most:) drukk Neked is.
2011. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett mindenkinek az eredménye?
2012. máj. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!