Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, aki majdnem...

Van itt olyan, aki majdnem HÚSZ évig szedett fogigátlót? Sikerült utána a baba?

Figyelt kérdés

Feltettem már egy hasonló kérdést tegnap, a válaszokból kiderült, hogy sokkal hosszabb ideje szedem, mint a legtöbben...

17 éves korom óta szedem, olyan 35 éves korom előtt tuti nem jön össze a baba. Nem tudom mit csináljak, abba kellene hagyni, de kapcsolatban élek...


2011. okt. 4. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. okt. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Harminc. És még egy jó darabig nem lesz baba sajnos...
2011. okt. 4. 10:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kéne néha szünetet tartanod.

Én 10 évig szedtem, utána abbahagytam. Nem volt peteérésem, azt mondta a doki, sok nőnek a fogamzásgátló szedése alatt előfordul, hogy nincs, és valószínűleg nekem sem volt, ezért utána sem. Ezt helyre rakta egy gyógyszer, utána én már rendben voltam.

1 évre rá jött össze a kisfiam. De nem hinném, hogy a gyógyszerszedés miatt, valószínűbb, hogy a páromnál volt valami.


De ez nem törvényszerű, hogy így van. Egy barátnőm 10 évig szintén szedte szünet nélkül, abbahagyta és rögtön összejött a baba.

Legegyszerűbb lenne beszélned erről egy nőgyógyásszal, ha legközelebb mész mondjuk rákszűrésre.

2011. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hm, köszi.. Megpróbálok nőgyógyásszal is beszélni, de eddig hármat kérdeztem, és egyik sem vette komolyan. Szerintük reméljük, hogy nem lesz baj, de ha lesz, akkor majd a meddőségin megoldják. Vagy nem, gondolom.
2011. okt. 4. 11:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha szünetet tartok, mondjuk most egy évig, és utána megint elkezdem szedni, az szerinted nem zavarja meg még jobban? Egy nőgyógyim azt mondta, nem jó szünetet tartani. Más meg azt mondja, hogy nem jó nem tartani szünetet. Igazodjon ki az ember.
2011. okt. 4. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, tudom én is, hogy megoszlanak még a nőgyógyászok véleményei is a szünetről.

Én nem tudom, nekem egyszer két évente javasolt néhány hónap szünetet egy doki. Persze nem tartottam. Lehet, hogy akkor lett volna peteérésem. De az is lehet, hogy nem. Ezt már sose fogjuk megtudni.

De a 35 év feletti szülést is gondold meg, akkor már sok mindennek nagyobb a kockázata.

2011. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos... Én is mindig ellene voltam a 30 feletti szülésnek. Mindig fiatal anyuka szerettem volna lenni, de aztán minden máshogy alakult. Most meg már a tablettától tartok a legjobban. Nagyon köszönöm a válaszokat!

És persze írjatok még, ha valakinek van tapasztalata!

2011. okt. 4. 11:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

én tartanék szünetet. 21 év nekem rettentően hosszúnak tűnik. Ha tartasz szünetet, figyeld magad, hogy rendszeresen jön-e a menzi, még akár hőmérőzhetsz is, hogy lásd, van-e peteérésed. Ha rendszeres, pár hónap kihagyás után kezd újra a tabit. Ha nem rendszeres, menj orvoshoz, mert valamit jól elkúrhatott a gyógyszer. És gyerekvállalás előtt tarts egy hosszabb, 6 hónapos szünetet.

Én ezt tanácsolom, én így csinálnám.

2011. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. En tartosan szedtem 10 evig, igaz nem olyan hosszu ido mint a tied, de azert ez is sok. Nekem a gyogyszer mellett sikerult a baba, es nagyon orulunk neki. Szerintem mindenkepp tarts szunetet. Ne aggodj, ossze fog az jonni.
2011. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!