Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kétszarvú méhem van, pár...

Kétszarvú méhem van, pár hónapja állapították meg! Örülnék, ha valaki, akinek ilyen rendellenessége van, írna ide! Mennyire valószínű, hogy lehet babám valaha is?

Figyelt kérdés
Volt már egy méhen kívüli terhességem,és egy vetélésem.Van,akinek ezzel a rendellenességgel is skierült életet adnia egy babának? És ha igen,mennyire volt ,,zűrös'' a terhesség?
2011. okt. 6. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősömnek van,2 gyereket szült.Semmi komolyabb nem történt a terhesség alatt,a második baba picit hamarabb jött,35.hétre született,talán emiatt,de ezt nem tudom.Ne add fel,az orvosok mit mondanak?
2011. okt. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyik orvosi leletemre azt írták rá, hogy nekem is az van. (most nem mennék bele a részletekbe) Aztán előjegyeztek méhtükrözésre, elaltattak, megnézték a méhemet kamerával, és megállapították, hogy nincs kétágú méhem. De ha az lett volna, akkor helyre tudták volna állítani. Tehát műthető, ne izgulj!

39 hetes km

2011. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem anno azt mondták, hogy mind a két petevezetékem véglegesen én teljes szakaszon el van záródva, két lombik után SPONTÁN estem teherbe és szültem két gyönyörű lányt 2007-ben és 2009-ben teljesen problémamaentes terhességből és szüléssel :) most a harmadik babára készülünk és emiatt voltam UH- és most mondta a szonográfus, hogy neki úgy tűnik, mintha kétszarvú lenne, de még nem voltam újabb uh-n emiatt. nekem azt mondta, hogy ez nem adadálya a hamradik babának :)
2011. okt. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt már 1 kisfiam, aki már az első hónapban megfogant, és már 1 vetélésen is túl voltam, amikor a következő terhesség elején azt mondta az orvos, hogy kétszarvú méhem van. Ő nem az én orvosom volt, azért mentem máshoz, mert akkor Ő éppen nyaralt, és Utrogestant kellett íratnom. Nagyon megijedtem, és rengeteget olvastam róla. Ez a rendellenesség általában avval jár, hogy nagyon nehéz a teherbeesés, illetve nagy a korai vetélés kockázata és a koraszülés is. Illetve hogy a baba nem tud rendesen fejlődni. Mi mindennek ellentmondtunk: a fiam spontán, az első hónapban fogant, problémamentes volt a terhességem és 42 hétre született 3900 grammal.

Az én orvosom nem tudta megállapítani a méhrendellenességet, vagyis annyit mondott, hogy igen, valami nem stimmel, de akkorra már nőtt annyit a méhem, hogy nem igazán tudja megmondani mi a gond, de szerinte inkább méhsövényem van, nem kétszarvú méhem.

A lényeg az, hogy a 2. terhességemből egészséges kislányom született. Igaz, hogy problémás volt végig, és a kicsi is koraszülött lett, de egészséges.

2011. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon jó érzés olvasni,hogy van akinek így is sikerült,akár egy kis komplikációval is,de egészséges babát világra hoznia! Gratulálok,és Jó egészséget kívánok!

Bízok benne,hogy én is anyuka leszek egyszer! :)

Én csütörtökön megyek vizsgálatra,még a méhen kívülim miatt,hogy minden rendben van-e,és akkor majd kifaggatom az orvost! Bár amikor kérdeztem tőlle,akkor azt mondta,mindenre van megoldás,és nem kell félnem! De azért mégiscsak bennem van már egy kis félsz,a sok megpróbáltatás után,amiken keresztül mentem...:(

2011. okt. 7. 18:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Voltál orvosnál? Mit mondott?

Nekem egy spontán terhesség és egy vetélés után jöttek rá,hogy kétszarvú méhem van. Először a 4. hónapban, másodjára a 3. hónapban sikerült teherbe esnem. Sajnos a 8. héten elvetéltem,de nem a méhem miatt.Az egyik 8 a másik 5 éve volt. És mégis idén augusztusban vették észre.Amikor mondtam,hogy gond nélkül teherbe estem és problémamentes volt a terhességem úgy néztek mint valami földönkívülire. Aztán elmentem egy másik dokihoz és azt mondta így is teherbe lehet esni,nem kell kétségbe esni. :)

Csak majd felvesznek tp-re,mint veszélyeztetett terhes,mert középidőtől majd vigyázni kell.

Szóval ne add fel.Mi is hamarosan belevágunk a babaprojectbe és remélem hamarosan sikerül is teherbe esni.

Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. okt. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!