Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyibe kerül most egy...

Mennyibe kerül most egy lombik kb Tapolcán?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés a párom sperma száma (1M) ezért kell mennünk!
2011. okt. 10. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is Tapolcára járok, azaz járunk férjemmel Pécsről, Tanár úrhoz. Maga a lombik nem kerül pénzbe, pontosan öt lombikot támogat a társadalom biztosító. A gyógyszerek árát kell fizetned, ami egyénenként igen változó lehet, amúgy sem olcsó,de az,hogy ki miként reagál, kiszámíthatatlan. A mi esetünkben nekem max. dózis kellett a szurikból, 3 alkalommal a drágább injekciókat választottuk, hosszú protokollom volt. Ciklus 21.napjától Gonapeptyl hormonleállító szuri, ez közel 27 000 forint volt, majd Gonal f stimuláló, nos itt kb. 10 napig ment a Gonal, max. dózissal, utána még 2 amp. tüszőrepesztő,végül Utrogestan hüvelykapszula. Közel 150 000 lett így a vége. Negyedik lombik,s utána már Menopurra váltottunk a Gonal f helyett, de így is 120 000 volt kb.Én nehezen vagyok stimulálható, magas az fsh-m, és méhenkívülit terhesség miatt nincs jobb oldali petevezetékem. Páromnál semmi gond. Sajna az sem biztosíték arra,hogy "olcsón" megúszd, ha nálad nincs probléma. Mivel ezek ellenére is lehet,hogy alapdózisu stimuláló injekcióra nem jól reagálsz. Inkább magasabb költséggel számoljatok, és csalódjatok kellemesen, ha kevesebb lesz. Sok sikert, Tapolcán a legjobb kezekben vagytok!
2011. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ és nagyon drukkolok neked!meg persze mindenki másnak is!Nálam minden rendben van, állítólag remélem így is marad!egy gond mégis csak kevesebb mint kettő!:-/mi Dr.Török Attilánál vagyunk!Remélem minden rendben lesz nagyon sok jót hallottam már a dokiról!:-)köszi még egyszer az infót!akkor végülis 200.000.-Ft-ból kb meg lehet "úszni"?
2011. okt. 10. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Igen , 200 000 az már tényleg a felső határ, azért van aki ez alatt is bőven megússza, de ez tényleg csak az első stimulálás alatt lehet csak megtapasztalni. Mert ha elég az alapdózis, és jól reagálsz, akkor 100 000nél nem lesz több, sőt, ha nem a drágább szuri mellett voksolsz, akkor ez alatt is lehet a gyógyszerköltség. Ja meg ugyebár protokoll függő is. Három protokoll van, long protokoll, ez a hosszú, leginkább ezt alkalmazzák, a sikeresség kimenetele e protokollnál igen jó. Van a short, rövid protokoll, ez fogigátló,majd rögtön stimulálás, és van az antagonista, amikor rendes ciklusban egyből stimulálás, és a leszívás előtt van csak leállítva a hormonrendszered. Nekem ilyen protokoll is volt, és ez anyagi részről kedvezőbb volt, megúsztuk 100 000 alatt. Török tanár úr a legjobb szakmailag,és emberileg is, akit csak ismerek, meg egyáltalán az egész team Tapolcán, nem véletlen,hogy mentem (s megyünk rajtunk kívül is) Tanár úr után Tapolcára. Rólam már mindenhol lemondtak, a magas fsh végett, de ő nem, és általa kétszer már sikerült is a lombik. Igaz egyszer méhenkívüli lettem, és a jobb oldali petevezetékem megrepedt, egyszer meg elveszítettük a kisbabánkat, de megyünk tovább, nem adjuk fel. Nálatok az is lehet,hogy inszemináció is elég,ha csak párodnál van a gond. Drukkolok én is Nektek, és köszi a drukkokat magunkért is:)
2011. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ ez most nagyon sokat segített és most azért jóval több mindent megértettem mint eddig!annyit kérdeznék, hogy ha én meg kérhetem a dokit hogy ne legyen inszem hanem kapásból lombikkal kezdjünk?vagy ezt ők fogják eldönteni?és még valami kinek hányadikra sikerült a lombik vagy az inszem meg kinél mi volt a probléma?bocsi a sok kérdésért de nagyon jó megismerni hasonló cipőben járó embereket!akik esetleg már okosabbak illetve tapasztaltabbak nálam ezen a téren.mindenkinek sok sikert és ki tartást!
2011. okt. 10. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz bátran nyugodtan, ha tudok segítek:) Nos nekem itt Pécsett öt inszeminációm volt a lombik előtt (akkor még mindkét petevezetékem meg volt), és nálunk ugyebár páromnál nincs probléma, így mehetett az inszem. Öt sikertelen után mondta tanár úr, hogy ha gondoljuk,akkor lombik. Igazából az probléma ami eldönti,hogy inszem,vagy lombik. A lombik a hormon gyógyszerek végett azért már komolyabb kategória, ezért ha lehet,előbb inszeminációval próbálkoznak, mert itt elviekben a Clostylbegit tabletta (ez nem hormon, csak az agyalapi mirigyre hat és csúcsra járatja a petefészkeket),szóval elég a tabi, meg tüszőrepesztő inj. ez pedig közel sem olyan megterhelő a szervezet számára, mint a lombik. Lombiknál azért hormonkezelés (bár nálam semmi mellékhatást nem okozott egyik protokollnál sem, nem híztam, nem volt semmi extra mellékhatás, pedig a betegtájékoztatóban elrémísztenek:)) Nyilvánvaló a lombiknál nagyobb az esély. Nekem a 2.lombik lett először sikeres, itt lettem méhenkívüli, majd a 4.lombik, itt veszítettük el a babát sajnos:( amúgy általában a 2.-3. lombik, ami a leginkább sikerülni szokott! Még 1x sok drukk Nektek!
2011. okt. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönjük szépen!:-)amikor még"csak" nőgyógyászhoz jártam ott már végig csinálták velem

1: estrafem + closty + dufaston kúrát

2: -"- + -"- + -"- + pregnil

3: ugyanezek + puregon

ezekkel majdnem egy évem el ment de ezt mondta Tapolcán is de azt mondták, hogy majd okt.24.-én tudnak pontosabbat mondani de addig még megyek egy ciklus közbeni vérvételre meg még egy nőgyógyászati vizsgálatra!Remélem akkor ezeken már nem nagyon kell még egyszer át mennem ha tudják,hogy ezek már meg voltak!vagy attól még el végzik rajtunk ugyan azokat?csak mert azt már tudjuk hogy azok nem segítettek!neked is megy a drukk!!! :-)

2011. okt. 10. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!