Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik több hónapja próbálkoznak...

Akik több hónapja próbálkoznak (6 hónapnál régebb óta), mi a gond, miért nem jön a baba? Van itt olyan anyuka, akinek az első baba után a második nehezen akar összejönni?

Figyelt kérdés
Mi még nem rég óta próbálkozunk, szóval orvoshoz még nem fordultunk-e miatt. Csak érdekel, hogy milyen okok miatt nem jönnek össze a babák. :( Nekünk második baba lenne.
2011. okt. 12. 00:27
1 2
 11/11 Angica0901 ***** válasza:

Mi 3,5 évet vártunk a kislányunkra. Ez idő alatt 2 vetélésem és 2 biokémiai terhességem volt. Sok-sok évvel ezelőtt pedig volt egy méhen kívülim, ami miatt a bal petevezetőmet eltávolították, majd erre két évvel egy vetélés. A 7. állapotosságomból született a kislányunk.

Amikre nálam fény derült:

-pajzsmirigy alul működés (állítólag apu halála utáni depitől)

-túl sűrű a vérem (erre az állapotosságom alatt végig Clexane 60-as injekciót kellett szúrnom)


A pajzsmirigy veszélyes dolog, mert a 12. hétig a baba a mi hormonháztartásunkból "táplálkozik", így egy esetleges pajzsmirigy alul működés vetélést okozhat. A túl sűrű vérem pedig akadályozta, vagyis nehezítette a magzat dolgát, hogy "elszívja" tőlem a dolgokat. Ezen kívül én kentem 3 hónapon keresztül progeszteron krémet, a 4. hónapban, a sok rossz után, végre megfogant a kislányunk, aki velünk is maradt. Már minden elő volt készítve a lombikra, szerdai napon mentünk volna a nőgyógyászomhoz, hogy megbeszéljük, mikor mit kell szúrnom...stb., de előtte lévő vasárnap pozitívat teszteltem. Ez önmagában még nálunk nem jelentett semmit, mert én egy petevezetővel is minden 2. hónapban teherbe tudtam esni, csakhogy nem tudtam megtartani őket. De miután végre jó nőgyógyászt találtam, aki komolyan vette a dolgokat, és nem csak azt hajtogatta, hogy "nyugi, és próbálkozzanak", na és én is mindent bevetettem (hőmérőzés, cickafarkfű tea ciklus első felében, majd palástfű tea a biztos tüszőrepedés után, progeszteron krém, LH teszt, minél gyakoribb együttlét, utána fekve maradás, párna a fenék alá...), itt szuszog a kislányunk.

Azért írtam ilyen részletességgel, mert talán valakinek a progi szintje nem jó (bár értékét nézve nekem jó volt, mégis az a véleményem, hogy a progi krém is segítette a megtapadást, megmaradást), és elég lehet egy palástfű tea a megtapadáshoz, vagy a peteérésével van gond, amiben segíthet a cickafarkfű tea...stb.

A hormonok nagy urak. Biztos, hogy egy hormonsorral kezdeném a kivizsgálást.

2013. jan. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!