Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas tesztoszteronra mit...

Magas tesztoszteronra mit mondtok mivel tudnák levinni?

Figyelt kérdés
nekem 119,1...... nagy szerepe van abba hogy nem esek teherbe :(((
2011. okt. 12. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Ha ez túl magas, a dokid nem írt fel rá valamit? Már bocsi, hogy visszakérdezek, de tesztoszteron problémára nem nagyon lehet vénynélküli dolgokkal hatni. Amikor nekem magas volt a tesztoszteronom, a doki koleszteroncsökkentőt írt fel, mert azt mondta, hogy a magas koleszterinszintből egyenesen következik a magas tesztoszteron. Szóval, kérdezd meg a dokid, hogy mit ajánl, és esetleg közben csökkents a koleszterin bevitelt (húson a bőr, tojás, zsírok).

Sok sikert neked! :)

2011. okt. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 117 volt. Igen magas, és igen, befolyásolja a teherbeesést! Nekem a PCO-s ciszták okozták. Nincs olyan, hogy a doki megállapítja, hogy magas, és emiatt nem sikerül a baba, utána pedig nem javasol semmit. Ha ilyen a dokid (sajnos láttam 2-3-t én is akinek ennyi az elhivatottsága), akkor keress jobbat! Komolyan! Nekem monjduk női nemi hormont írtak fel, még nem akarok babát, de utána is biztosan lesz megoldás, ha tudjuk, mi a gond. Nekem azt javasolta, hogy közvetlenül gyógyszerszedés befejezése után próbálkozzunk, mert a tesztoszteron nem emelkedik olyan gyorsan vissza, az első 3 hónap a legesélyesebb. De először is az okát kell kiderítened! Lehet mellékvese gond és más is! Keress! Kutass! Beszélj az orvosoddal! Sok sikert!
2011. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Medrolt szedek a tesztoszteronra, és Merckformint, mert PCO-s vagyok.
2011. okt. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Tényleg jobb lenne megtudni az okát, mert nem magától lesz magas. Nekem az IR és a pajzsmirigy alulműködésemtől lett magas ez is, a koleszterin szintemmel együtt.

Lehet, hogy nálad sincsenek ezek rendben.

Inzulin rezisztencia vizsgálaton voltál már? Lehet, hogy elég lenne az inzulint rendbetenni, és a tesztoszteronod is visszaállna normálisra.

2011. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

sziasztok!

igen pco-s vagyok és az inzulin rezisztenciám magas......de csak metformint kaptam..most van fél éve hogy szedem és most a dokim azt mondta hogy csökkentsük az adagot és 1hónap mulva hagyjam abba......nagyon sokan azt mondták hogy nem kéne abbahagyatnia mert akkor megint visszaáll minden......lehet hogy azért hagyatja abba mert azt mondtam neki hogy most olyan helyzetbe kerültem hogy nem tudok babát válalni??? a metformintol lemegy a tesztoszteron is????a dokim azt javasolta hogy ha szeretnék babát a következő lépés a petevezeték-átjárhatósági lenne.....vagy hormonok... :((

2011. okt. 13. 10:00
 6/7 Manka68 ***** válasza:
A metformin helyreállítja a cukoranyagcserét, ettől a hormonjaid is rendesen tudnak működni, így visszaáll a tesztoszteron szinted is. Viszont szerintem sem kéne abbahagynod. Ettől függetlenül érdemes megcsináltatni az átjárhatóságit, mert mindez hiába, ha el vannak záródva a petevezetékek. Addig a hormonkezelés sem érdemes elkezdeni, mert lehet hogy fölöslegesen túráztatnának.
2011. okt. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi manka68!

mindenképp elmegyek átjárhatóságira...

2011. okt. 14. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!