Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet együtt szedni a barátcse...

Lehet együtt szedni a barátcserjét és a clostit?

Figyelt kérdés
PCOS vagyok és nem ritka az 50-60 napos ciklus. Orvosom Clostit írt fel, amit a 3. naptól kell szednem 5 napon keresztül. Nem értem,hogy még miért görcsöl ezzel a Clostival, múltkor sem lett tőle peteérésem!:-( Na mindegy! Szóval ha lehet is együtt szedni, akkor a barátcserjéből mennyit kell naponta szedni?(Zafír 300 mg-os porkapszula)
2009. máj. 2. 06:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy inkább hagyjam a fenébe a clostit és szedjem a barátcserjét? De akkor meg mit mondok az orvosnak, hogy nem azt csináltam, amit mondott? Légyszi segítsetek!!!
2009. máj. 2. 06:37
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem hogy miért írnak fel az orvosok clostyt PCOS-kor. Előbb metforminnal szokták kezelni. És akkor meg is szokott jönni a peteérés. Closty sokszor ront a helyzeten. Endokrinológushoz jársz?


Barátcserje az jó a PCOS-ra, kifejezetten hasznos úgy tudom.

2009. máj. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha inzulin rezisztencia irányában nem vizsgáltak még, lehet érdemes lenne megnézetni.

2009. máj. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De akkor most mit csináljak? Beszedjem a clostit vagy inkább a barátcserjét? Jövő héten kapom meg a beutalót erre az inzulinterheléses vizsgálatra,ha annak az eredménye megjön, akkor tudok csak elmenni endokrinonógushoz.Már kértem a dokimat,hogy írja fel nekem a Merckformin-t, de azt mondta, hogy előbb endokrinológussal kell beszélnem erről!:-( DE oda több hónap a várakozási idő!:-(
2009. máj. 2. 06:55
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nektek ki írta fel a met-te? Nőgyógyász vagy endokrinológus?
2009. máj. 2. 06:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológus, nekem IR-em volt. De PCOS-re is azt írják fel. Van pár ismerősöm akiknek a ciklusát helyrerakta.
2009. máj. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En oszinte leszek: Ha nekem a doki felir valamit akkor en azt csinallom. Mondjuk en az a tipus vagyok aki az orvostudomanynak jobban hisz mint masnak. Nem mondom en egy szoval sem, hogy a baratcserje nem kepes helyrehozni de ha elmentel dokihoz es felirt neked egy gyogyszert akkor nem kene visszamenni es azt mondani, hogy nem hatott amikor kozben be sem szedted. Nem megbantaskent irom de, hogy vartok el segitseget ha nem kovetitek az utasitasokat. Nem szabad. Persze a dokik is tevedhetnek de ha valamivel nem ertesz egyett akkor ott kell vele megbeszelni mert maskent felre fog diagnoztizalni. Nallam is volt olyan eset, hogy a doki olyan gyogyszert akart felirni amirol nem hallottam (nem terhessegel kapcsolatos gondom volt) es mindent kikerdeztem tolle. Miert ezt a gyogyszert ajanlja? Mennyi az eselye, hogy hatni fog? Ha nem hat akkor mi a kovetkezo lepes? A te esetedben megkerdezhetned tolle, hogy szedheted-e a baratcserjet mellette vagy inkabb ne? Batran megmondhatnad neki, hogy te hallottal a baratcserjerol es ugy gondolod kiproballod par honapig mielott a clostyhoz nyulsz. Ebben nincs semmi rossz de legalabb tudja mi a helyzet, nem fog a kesobbiekben felrediagnosztizalni es tudni fogja, hogy ha a baratcserje nem hat akkor ugyis visszamessz hozza. Oszintenek kell lenni mert maskent nem fognak tudni segiteni. Nekem ez a velemenyem es nem allt szandekomban senkit megbantani.
2009. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!