Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segitséget kérek, Ti hogy...

Segitséget kérek, Ti hogy döntenétek, döntöttetek?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok, és van egy 3 éves kislányom aki januárban kezdi az óvodát. Biztosan minden féle betegséget haza fog majd hozni. Ezért vacilálok, hogy neki és magamnak is beadassam e a H1N1 elleni oltást. Ti mit gondoltok? Ki hogy döntött?
2011. okt. 21. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Több tízezren félve adatták be az oltást, mert jöttek a rémhírek. Remélem, most ír 1-2 és bebizonyosodik, hogy semmilyen hatása nem volt a babájukra.

Viszont az 3 (vagy4) kismama, akik nem kapták meg, már nem tudnak nyilatkozni erről...

Nem rémisztgetni akarlak, csak annak idején én is meg a családom is beadatta és itt vagyunk, egészségesen. Inkább egy könnyebb lefolyás, mint a bizonytalanság meg a szövődmények....

2011. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De teszem azt hozzá, bárminemű "influenzamutáció" nélkül nem kell oltani előre, csak ha felhívják figyelmet erre. Lehet az új a h2n2 lesz,egy új vakcinával.....(most írtam vmit)
2011. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 2009-ben voltam várandós, amikor volt a nagy hisztéria. December közepén szültem, és novembertől már pánik volt. Az utolsó két hétben a dokimat megkérdeztem, azt mondta adassam be, mert eddig még nincs az oltásról negatív hír. Nem adattam be, és semmi bajom nem lett. Ugyanis tényleg nem tudni a hosszútávú hatását. Lehet pl. autizmus vagy allergia stb. A gyógyszerekre azért van ráírva mellékhatás, mert amikor tesztelték, azok előfordultak. Szóval nem vagyok H1N1 oltáspárti, függetlenül attól, hogy a gyereknek a legtöbb nem kötelező védőoltást is beadattuk. Terhesen nem adatnám be, az ovis gyereknél már megfontolnám. De ezt neked kell eldöntened, bár tudom nehéz. Igaz, hogy én nem nézek híradót, de nem hallottam, hogy lenne ilyen megbetegedés. Egyébként volt egy kutatás arról, hogy azok az emberek, akik nem hallottak bizonyos betegségről, nem is betegedtek meg benne. Mindent az agyunk irányít. Ha ennyire félsz tőle, akkor nagyobb esélyed van rá, hogy "bevonzod". Beszéljétek meg otthon a férjeddel! Hogy valami pozitívat is mondjak a H1N1 elleni vakcináról - a férjem annak idején beadatta, és semmi baja nem lett tőle.
2011. okt. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. gondolkodni fogok, és megfontolom az általtok leírtakat.
2011. okt. 21. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 2009 szeptemberétől vártam a babámat. Nem adattam be magamnak az oltást és semmi bajom nem volt. Sőt, annyira figyeltem magamra (étkezés, kézmosás, stb.), hogy az egy olyan tél-tavasz volt számomra, amikor egyáltalán nem voltam beteg. De tény, hogy nem volt ovis tesó.
2011. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tavaly januarban szultem, nem adattam be. Most ugyis irnak majd egycsomoan, hogy huuu, beadattuk es nem lett semmi bajuk. Igen, csak az ilyen oltasoknak nem is rovidtavon lesz barmilyen sulyos kovetkezmenye. Elkapni masfajta influenzat, virust meg az oltas mellett is siman elkaphatsz, csak eppen a szervezeted le lesz gyengitve az oltas miatt, illetve plusz a terhesseg, gondolj bele mekkora megterheles a szervezetnek. Ez csak uzlet (plusz mas is, de ebbe nem megyek bele, hosszu tema), igy persze, hogy rad akarjak tukmalni, akiknek erdeke vagy azok, akik nem ertenek hozza. Roviden ennyi a velemenyem.
2011. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ismét köszi a válaszokat mindenkinek.

Az utolsó válaszoló indokai nagyon elgondolkodtatóak számomra, és nagyon sok igazságot vélek benne felfedezni.

2011. okt. 22. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!