Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítséget kérnék? Tanácsot?

Segítséget kérnék? Tanácsot?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy eltudok menni egy másik helyre dolgozni. A bökkenő csak az, hogy babát szeretnénk a férjemmel.Részt veszünk a lombik programban, és már minden vizsgálat kész. A következő lépés a stimuláció lenne.

Új munkahely jobb fizetésért, vagy ha eddig eljutottunk akkor irány a lombik program?


2011. jún. 26. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha van egzisztenciátok (tehát nem a semmibe vállaljátok a gyereket), akkor lombik, ha már eddig eljutottatok.
2011. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

hát ha az új helyen bejelented, hogy lombikra jártok (a vizsgálatok idejére ebben az esetben is köteles elengedni a munkáltatód) és reményeitek szerint hamarosan baba is lesz a dologból, akkor a munkáltatód nem fog repesni az örömtől


Nyilván, ahova felvesznek, a munkáltatód számít rád, így az aláírt munkaszerződés után "benyögni", hogy babaprojekt van, nem túl hízelgő. Más oldalról nézve viszont mi van, ha belevágtok a lombikba, de évekig nem jön össze. Akkor jól jön a jobban fizető munkahely.


Dönteni neked kell úgyis.

2011. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem én a lombikot választanám, és maradnék a mostani munkahelyemen több okból is.
2011. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha már eddig el jutottatok szerintem most már csináld végig!Az új munkahelyeden nem kell senkinek semmit tudnia míg nem vagy terhes!Sajnos a lombiknál nem sűrűn jön össze már az elsőnél a baba...

Én a helyedben vállalnám az új meló helyet de egyenlőre a magán dolgaimról hallgatnék,azt úgysem kérdezheti meg hogy szeretnél e a közel jövőben babát!

2011. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez az? Én sem tudom. A mostani munkahelyemen tudja a főnök, és nem beszél le róla. Sőt, kérdezi is hogy vagyok.Ennyiből normális. De ha mi van ha az új helyen a próba idő után azt mondják, hogy viszlát?
2011. jún. 26. 19:47
 6/13 anonim ***** válasza:

nem vagy köteles közölni még akkor se ha kérdezik

ha nem közlöd és jól dolgozol sőt a kollégáidnak se "dicsekszel" ezzel nem fognak!

2011. jún. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

de amúgy nem értelek

ha tényleg ennyire babát szeretnél hogy már idáig el is jutottatok annak érdekében hogy legyen,és bár enm olyan jó a fizu de van egy biztos megértő munkahelyed miért akarsz váltani épp pont most?!

egy gyerek mellett a biztos munkahely legalább annyit számit mint a bizonytalan munkahely jobb fizetéssel sőt többet..

2011. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak van egy ilyen lehetőségem, és tanácstalan vagyok.
2011. jún. 26. 20:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem az volt a tapasztalatom mikor álláskereső voltam, hogy a végén mindig feltették azt a kérdést, hogy mikor tervezzük a babát. Persze mondhatod azt, hogy nincs tervben, de ha sikerül rövid időn belül akkor nem biztos, hogy jól jössz ki belőle. Én hál istennek lekopogom olyan helyet sikerült találnom, ahol szintén megkérdezték, de el is mondták, hogy nem probléma csak szóljak időben. Azóta több, mint 3 éve ott dolgozok december óta nem jön a baba és a főnök is drukkol nekünk, sőt még fizetésemelést is intézni akar, hogy mire odakerülünk több legyen a nettó alapon ami után számolják a járandóságot.
2011. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Arra is gondolj, hogy amikor vissza szeretnél menni dolgozni a baba 2-3 éves korában, melyik munkahelynél lesz erre nagyobb lehetőséged mert tapasztalatom szerint a kisgyermekes anyákért nem kapkodnak a munkahelyek, ráadásul a beszoktatási idő nem egy leányálom.

Az én munkahelyem megértő volt és nem rúgtak ki annak ellenére, hogy 1 hetet dolgoztam,kettőt otthon voltam a beteg gyerkőcömmel, mire hozzászokott az új bacikhoz.

Ha elsőre összejön a baba és az új munkahelyen ezt elmondod a próbaidő után, átverve fogják magukat érezni és nem hiszem, hogy szívesen visszavárnak majd.

Én biztosra mennék ha az nem is olyan jól fizető.

2011. jún. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!