Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony progeszteronszinttel...

Alacsony progeszteronszinttel ha létrejön a terhesség, a szervezet magától reagál rá, és beindítja a hormontermelést?

Figyelt kérdés
Az orvosom ezt mondta, a fórumokon viszont többen írják hogy így nem estek teherbe, gyógyszert kaptak az alacsony progeszteronra.
2011. okt. 21. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom,hogy ezt gyógyszerrel kezelik,hiszen ha alacsony nem marad meg a baba és könnyen elvetélhetsz.A teherbeesést is nehezíti.Kérdés mennyire alacsony,mert ha csak egy kicsit lehet az orvosod azért nem akar gyógyszert adni.
2011. okt. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem mindegy, mitől alacsony a progeszteron szint. Ha azért, mert nem volt ovuláció, akkor tényleg lehet, hogy ovu kiváltásával a sárgatest termel majd rendesen progeszteront. De ha valami más miatt nem tud rendesen a szervezeted progeszteront termelni, akkor bizony baj lehet.

A dokidat csak azért nem értem, mert a progeszteron pótlással kárt nem tud okozni, viszont ha kéne, és nincs pótlás, akkor vetélés lehet a vége. :-(

2011. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia!nekem ezt okozta a progeszteron hiany: tavaly volt egy terhessegem.en tudtam 3nap kesessel hogy baba van a dologban.volt halvany pozi tesztem is.amire az orvos azt mondta hogy csak kesik a mensim.valoszinuleg kesoi peteeresem lehetett,mert 1hettel kesobb a petezsak a helyen volt.(6.het)ujabb 2 pozi tesztet vittem akkor az orvosnak,es akkor dobbent ra h valoban baba.par eve liderult h keves a prog szintem,kertem hogy a progeszteronhianyomra adjon valamit,csak azt mondta hogy 1het mulva menjek vissza,addig nem kell.sem egy vervetelt,semmit nem csinalt. 2nappal kesobb bevereztem,a korhazban kotottem ki.nem mentettek meg babat.ott sem adtak gyogyszert.talan akkor mar keso volt.keszulok ujabb kivizsgalasra,perszd maszek alapon.mert ez az SZTK nem er semmit!
2011. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem vérből állapították, meg, hogy alacsony a progi szintem. 2 évig nem estem ezmiatt teherbe. Kipróbáltam a barátcserjét, Premenst, méhpempőt...stb egyik sem használt:( Végső elkeseredésemben Clostyt írattam fel, de az a 3 hónap is mig szedtem sikertelen volt:((

Aztán most szeptemberben, mikor a legkevésbé számítottam rá teherbe estem, gyógyszer és minden rásegítés nélkül:))))

Mivel nekem is nagyon alacsony a progi szintem(a doki szerint nem is eshettem volna teherbe természetes úton) rohantam a sűrgősségire Utrogestant (progipótlót) felírattatni. Most azt használom, és nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz a babámmal, akivel már lassan elérjük a 6. hetet:))


Nem reménytelen alacsony progi szinttel teherbe esni, az én példám mutatja, viszont ha sikerül, azonnal kell a progipótló, hogy megmaradjon a baba!


Sok sikert! :)

2011. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagy dilemmában vagyok,ugyanis babát szeretnék, hamarosan betöltöm a 39. évemet.

Pár hónapja voltam hormomvizsgálaton, a 2l. napi progeszteronértéken 3.1 ug/l, a ciklusaim 26 naposak. Ez elég kevés, nem is estem még teherbe (5. hónapja, de van már egy fiam, őt 20 évesen szültem). Ovulációm van, az UH mutatta. A menstruáció előtti napokban barnás-véres folyásom van, ezért gondoltam felkeresek egy másik orvost is.

2011. okt. 22. 08:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


kérdező: sikerült azóta?

4-es: megszületett a babád?

2015. ápr. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Panka91 válasza:
Attol fugg mi alacsony. Nekem a sargatesteim szama. Mivel ugye ezek a teherbeesest segitenek elo, igy egyszert azt mondta az orvosom, hogy csak gyogyszerekkel eshetek teherbe. Viszont en azokat akkor mar joval elotte szedtem, bar akkor nem mondtak meg a masik helyen, hogy miert is kell. Ket het utan ossze estem az utcan. Baratnom szinten igy jart. Az akkori orvosom azert nem irta fel nekem, mert tisztaban volt a mellekhatasokkal, koztuk, sargasag, majd problemak(ami egyebkent azota is van nekem egy kis ciszta vagy daganat a majamban es elotte nem volt) es nagyon sok veszelyes mellekhatasai vannak a gyogyszereknek. Par het utan a legtobb not megviseli a szedese, mivel hormonok elkezdenek dolgozni. Aztan persze azt kozoltam kb 1 evre a z orvos hogy O mar latott csodat ne panikoljak. Azota az a dokim meghalt. Most egy holgy van. Aki megvizsgalni sem vizsgalt, es allitotta hogy biztos hogy nem igaz hogy az elozo orvosom azt mondta hogy nem lehet babam aztan hogy megis. Egy mogorva .... nem is minosem... Szoval ezeket a gyogyszereket nem nagyon irjak fel. Nem is rossz szandekbol vagy az aruk miatt, hanem mert nagyon megviseli a szervezetet, es veszelyes mellekhatasaik vannak.
2017. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!