Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés után 4 hónappal ugye...

Szülés után 4 hónappal ugye nem lehet baba?

Figyelt kérdés
Menstru után pont két héttel voltunk együtt a férjemmel és hát olyan jól sikerült, hogy....értitek. Nyugtassatok meg, hogy nagyon kicsi a valószínűsége egy újabb babának!!! Mivel az első babánk még csak 4 hónapos...Vagy van olyan, akinek így "besikerült"?
2011. okt. 25. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, de ismerek olyat, akinek a második hónapban besikerült.

Védekezzetek!!

Várj hat hetet, és függetlenül attól, hogy már megjött-e, csinálj egy tesztet.

2011. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
De.Ha nem védekeztél,akkor simán benne van a pakliban,ráadásul félidőben.Ugyanolyan valószínűsége van,mint bármikor.
2011. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy sokan hónapokig nem menstruálnak még, főleg szoptatás alatt, így nem fog feltűnni, hogy "nem jött meg".
2011. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha menstruációd van, akkor jó eséllyel peteérésed is. A félidőben való együttlét meg magad is tudod, mit jelent...


Ha szoptatsz, akkor kicsit jobbak az esélyeid, ha igény szerint, akkor még jobbak.


Nekem a második gyerekem után 3 hónapra megjött, de csak 10 hónapos korában volt először peteérésem.


De mint már írták, erre nem lehet mérget venni...

2011. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek 10 hónap van a 2 pici között. Az orvos majdnem leszedte a fejét. Én 2 hónap múlva mensiztem, úgyhogy simán lehet.
2011. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek 3 hónappal a szülés után sikerült be, szoptatás alatt. Neki akkor még nem jött meg előtte, így nem gondolta, hogy peteérése van már ilyen korán.

Mivel neked már megjött, szinte tuti, hogy van peteérésed, menstruáció után 2 héttel meg pont beletrafáltatok a legesélyesebb időszakba, úgyhogy jó esélyed van a terhességre.

Ha nem akartok babát, akkor védekezni kellene... banálisan hangzik ez a mondat, de mint látszik, nem lehet elégszer elmondani.

2011. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
előző!Ha van menstruáció az nem jelenti azt,hogy minden esetben van peteérés is!!Nekem 10hónapig nem volt,pedig szabályos ciklusaim voltak!Terhes se lettem szoptatás alatt,de természetesen nem vagyunk egyformák.Csak azért írtam le az én példámat,hogy olvass egy ellenpéldát is.
2011. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Persze, tudom, hogy nem minden esetben jelent a menstruáció peteérést, de azért elég kockázatos a kedves kérdező esete.

Nem menne csoda számba, ha esetleg terhes lenne.

2011. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetnél terhes?Így h menstruálsz simán sikerülhet. Védekezés?Ha nem akartok még babát , akkor inkább valamit alkalmazzatok és ne bízzátok a véletlenre.
2011. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A szűk környezetemben két család is van, ahol a lehető legkisebb a gyerekek közt a korkülönbség. Az egyik családnál összesen 10 hónap, a másiknál pontosan 1 év van a két gyermek (azóta felnőttek) közt. Szerintem elég nagy az esélye, hogy teherbe eshetsz akár ilyenkor is. Pláne úgy, hogy nem Ők az egyetlenek a földön, akiknek összejött.

A mi kislányunk november elején lesz 5 hónapos. Annyi a különbség, hogy mi szánt szándékkal nem védekezünk. Mivel nekem már háromszor megjött, így gondolom van peteérés is. Tavaszra szeretnénk, ha megfoganna a kis testvér, de ugye ember tervez, isten végez (illetve jelen esetben a baba) Egy szó mint száz, úgy döntöttünk, hogy jön, mikor eljön az ideje. Ha mégis kicsit előbb beköltözik, akkor sem dől össze a világ, imádni fogjuk, úgy mint a már megszületett kislányunkat. :)

Muszáj lett volna védekezni, ha biztosra akartok menni, de gondolom ezt a nőgyógyász is elmondta. (Nekem legalábbis felhívták rá külön a figyelmem, hogy a szoptatás nem véd meg semmitől.)

Szurkolok, hogy úgy legyen, ahogy szeretnétek!


Szép napot!

2011. okt. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!