Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent, hogy értékelhetetl...

Mit jelent, hogy értékelhetetlen a spermiumok száma? Mitől lehet 0? Milyen genetikai betegségre utalhat? Használt a valakinek a FER14?

Figyelt kérdés

Férjemmel már egy éve szeretnénk babát, és mivel eddig nem jött össze, elmentünk urológus- andralógushoz.

Hormonok rendben vannak, labor rendben van. Középfokú varikokelet (visszértágulat) állapítottak meg nála, jönne a műtét, csak sajnos a spermakép értékelhetetlen volt. A számot 0-ra tették, a motilitást pedig 3-4 mozgó, 6-8 nem mozgó számra. Genetikai vérvizsgálatra küldik, ha az negatív, akkor lesz műtét + herebiopszia.

Kérlek, akik hasonló tapasztalattal bírnak, írjanak! Mi segített? Van megoldás?


2009. máj. 4. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos van ilyen, de nem nekünk. A meddőségin találkoztam ilyen párral, csak lombikkal sikerülhet, IVF megtermékenyítést alkalmazva. (Nekik így volt, lehet nálatok van más megoldás is)

Fel a fejjel, megvan mi a probléma, ettől kezdve nem sok idő és babát produkálnak nektek!

2009. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

használhat a FER 14 de hogy felemeli e annyira hogy spontán összejöjjön? nem hiszem ,viszont lehet hogy annyira segit hogy elég lombikra vagy akár inszemre.

nálunk is kevés a sperma, nem tudjuk mitöl, csökken lefelé, most rendeltük meg a FER 14-t, még nem tudom hogy milyen, de sok forumon olvastam, szinte mindenkinek segitett. drukkolok

32

2009. máj. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kérlek ne haragudj meg, hogy írok. Én szaporodás biológiai osztályon dolgozom és a spermát vizsgálom, kutatom. De igaz nem nálunk, hanem haszonállatainknál. Ezért kértem hogy ne haragudj meg nem összehasonlítás végett, de a mi és már emlősök felépítése, spermatermelése nem sokban különbözik.

Találkoztam már ilyen mintával amiben szinte 0 volt a spermaszám. Ráadásul egy rettentő jó "donoré" volt. Változtattak az étrendjén, jobban odafigyeltek rá stb és 2 hónap alatt tökéletes spermaképet mutatott(ezt múlt héten láttam saját szemmel, megdöbbentő).

Nagyon sok minden befolyásolja az ejakulátum spermatartalmát. Előtte levő gyakori együttlét, rossz táplálkozás, vitaminhiány stb.

Szerintem a műtét előtt biztos hogy fognak még csinálni spermavizsgálatot a párodnál, mert ez szerintem ha nincs komoly szervi baja(sérült herék, prosztata, cowper-mirigyek stb) akkor biztos helyrehozható rövid időn belül.

És szerintem Próbáljátok ki ezt az ajánlott "szert". Itt sokat hallottam már aloe verás készítményekről, amik szintés nagyon hatásosak.


Nagyon sok sikert Nektek.

2009. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sziasztok egyetértek utolso hozzászoloval, mi most megyünk a FER 14-t mert megrendeltem, remélem segit nekünk is..
2009. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!