Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pajzsmirigy alulműködést...

A pajzsmirigy alulműködést mennyi idő alatt rakja rendbe a gyógyszer?

Figyelt kérdés

A napokban derült ki, hogy emiatt nem jön a baba.

Volt már pár hónapja emelkedett TSH-m (4), de most kimondottan magas lett (21), és nagyon elkeseredtem.

Emiatt már elveszítettem egy babát, úgyhogy most addig nem is merünk próbálkozni, amíg ez a dolog helyre nem jön...


2009. máj. 5. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia ! Nekem is alulmüködik a pajzsmirigyem . Szedsz L-THYROXINT vagy valami mást a pajzsmirigyedre?Én minden reggel éhgyomorra 150mikrogrammot szedek .Tavaj derűlt ki a pajzsmirigy problémám azóta szedem az L-Thyroxint . Most elég alacsony már a szintem.Most 21.hetesek vagyunk .Az endokrinológust hívd fel,hogy állítsa be a megfelelő mennyiségű tablettát . Most havonta járok vérvételre egyébként ha nem lenne pocaklakóm elég lenne 3 havonta.A megemelt thyroxin 1-2 hónap alatt változtat a TSH értéken.Az érték legyen 0,47-4,64 között .Nekem jelenleg 0,4 de nem csökkentjük a mennyiséget a baba miatt.Terhesség alatt folyamatosan kell szedni.Jó érték + L-Thyroxin+Ovulációs teszt=Baba (nálam).Rendszertelen menses!
2009. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, szedek. Eddig Euthyrox 50-et szedtem, most ezzel az új eredménnyel (TSH:21) Letrox-ra cserélték, de szintén csak 50-esre. Kicsit kevesellem...

3 havonta kell járnom ellenőrzésre.

Köszönöm a válaszodat, és gratulálok a babához!

2009. máj. 5. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia megint én vagyok.Szerintem kevés az 50-es tabletta . Nekem 23,46 volt a legelső értékem mikor kiderült miért nem tudok lefogyni . 100-sal kezdtem majd lett egy 43-as eredményem és azóta 150 mikrogramm .Terhesség előtt volt egy0,16-os eredmény utána 125 szedtem az kevés volt és újra 4,83 lett . Ez az erdmény 150re emelte az adagot és azóta is annyi.Nem gondoltam,hogy sikerül teherbe esnem de valahogy sikerült.Az értékedet próbáld normál tartományba hozni meg keress egy másik edokrinológust vagy mond meg a jelenleginek , hogy babát szeretnél . Ha nekem sikerült neked is sikerülni fog teherbe esned csak légy türelmes. Vedd rá az orvost , hogy havonta nézze az értékedet. Nekem jó orvosom van nagyon rendes és lelkiismeretes . Minden jót és kitartást kívánok neked. Szia!
2009. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

Gondoltam, hogy kevés ez az adag...

Valószínűleg orvost váltok, mert mondtam a baba-projektet, de nem vette komolyan, úgy látom... És a 3 havi ellenőrizgetés nem valami sok...

Köszi mégegyszer, sokat segítettél!!

2009. máj. 5. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!