Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is megy ez? Lombik...

Hogy is megy ez? Lombik programról kérnék infókat és hogy milyen költségekkel jár.

Figyelt kérdés
Már 2,5 éve várjuk a gólyát.A párommal minden rendben.Ha Inzulinrezisztenciám van akkor is elvégzik?Merckformint szedek rá.A pcos-om elmúlt uh vizsgálat szerint.
2011. nov. 2. 20:40
 1/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem is IR-em van, a dokim azt mondta, ha a két órás inzulinom 30 alá megy, akkor megcsinálják. De telt az idő, és nem javultam, uh mégis megcsinálták. De sajnos nem sikerült. Hogy ennek az IR az oka, vagy valami más, nem tudom.

Egy biztos : nem elég szedni a mercket, a diéta és a mozgás legalább olyan fontos.

A lombik költsége mindenkinél más lehet, 60ezer-től (ez csak gyógyszerár, a többi TB-re megy), fölfelé bármi lehet.

2011. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is IR-m van, és pajzsmirigy alulműködésem. Keményen kellett diétáznom, fogytam 9 kilót, a lombik elsőre sikerült, már 13 hetes a babám.


IR-en kívül más gond is lehet, pl átjárhatóak a petevezetékeid?


Államiban a lombiknál a gyógyszereket kell kifizetni, ez több tízezer, attól függ miből-mennyi kell.

Magánban szinte mindenért fizetsz, az több százezer, attól függ, milyen beavatkozás kell.

2011. nov. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, szintén IR-es vagyok. A terhelt 120 percesem most 74. Azt mondta a doktornő, hogyha ezt megfelezem, mehetek lombikra. Eddig két lombikom volt, mindkétszer long protokoll.

2010. június = 140 ezer

2010. november = 130 ezer

Függ attól is, ki hogy reagál a hormonokra, kell-e adagot emelni, államiba jársz-e (én odajártam, úgyhogy csak a gyógyszerekért kellett fizetnem).

2011. nov. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Annyit szeretnék hozzátenni a dologhoz, hogy én nem államiba járok, Kaális vagyok, és itt is ugyanúgy TB-re megy a lombik, (a törvényben szabályozott 5 alkalom) ugyanúgy mint máshol, a hozzá tartozó ultrahangokkal együtt. Gyakorlatilag onnantól, hogy a doki azt mondja, vágjunk bele, nem kell fizetni, csak a gyógyszereket. A gyógyszerárak ugyanazok mint bárhol máshol.

Amit még pluszban kellett fizetni : az első konzultáció 15ezer, minden további ami nem a lombik alatt van 1500.

Az előzetes vizsgálatok pénzbe kerülnek, ha náluk csinálják, de elfogadnak hozott leletet is.

Csak azért írtam ezt le, mert nagyon sok tévhit kering a köztudatban arról, hogy a magánklinikák milyen iszonyú drágák. Én nem ezt tapasztaltam, és sehol máshol nem kaptam olyan profi szintű ellátást, odafigyelést, mint itt. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztosan rossz minden állami meddőségi, ezt nem tudhatom, sosem jártam egyikben sem. De kérlek benneteket ne ijesztgessétek a kérdezőt horrorárakkal a magánklinikákkal kapcsolatban, mert ez nem fedi a valóságot.

2011. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindegy tehát fel kell készülni anyagilag akárhova is megyek.Kaáli intézetre gondoltam.Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 3. 21:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem akartam ijesztgetni, csak én full magánban voltam, TB-támogatás nélkül. Arra gondoltam, hogy több százezer lehet.

Bocsi.

2011. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!