Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért jobb minőségű, ha...

Miért jobb minőségű, ha egyetlen petesejt érik, mintha több? Igaz-e, hogy ahány petesejt, annyiszoros az esélye a fogantatásnak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Elméletileg szerintem az logikusabb , hogy nagyobb a fogantatás esélye , ha több petesejt van (lsd. lombikbébi). A női szervezet alapállapotban "csak" arra képes, hogy 1 , max. 2 petesejtet érleljen meg egyszerre.

Vannak ilyen tüszőstimulálós dolgok is, akinek nem rendszeres a ciklusa, vagy nincs pl. tüszőrepedése. Nem tudom biztosan , de lehet , hogy itt több petesejtet is érlelnek egyszerre "biztos, ami biztos" alapon.

2009. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, van hiperstimuláció, épp emiatt kérdezem:)

Clostilbegyttel segítik a tüszők érését, bár ennek csak a lombik esetén célja, hogy több tüsző legyen.

Nálam- és biztosan másnál is- viszont sikerült sok tüszőt érlelni, de erről sok helyen olvasom, hogy a kevesebb-több.

2009. máj. 8. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy 1 petejest kémiailag tökéletes, kettő is, három már nem annyira, stb... Nemtudom. Nekem 1 volt, nem sikerült az inszem, most 1 nagy és megrepedt egy kisebb... nemtudom az eredményt.
2009. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Drukkolok Neked is! :)

Sok helyen olvasom, amit Te is írsz, ennek szeretném megfejteni az okát. Bár talán lehet, ez nem is igaz, hisz akkor a lombikosok sok petesejtje hogyan tudna megtermékenyülni..?

2009. máj. 8. 16:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ott más szerekkel történik a stimuláció és ott mesterségesen termékenyítik meg a petesejtet. Tehát ott van, hogy 17-20 petesejt is megérik. (de hogy ez hol fér el??? ) Nem tudom hogy működik a túlstimuláció, de ott amikor kiszabadultak, le is szívják őket, majd már az embriot ültetik vissza az anyukába.
2009. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!