Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Három missed ab után nagy...

Három missed ab után nagy felelőtlenség genetikai vizsgálat nélkül újabb terhességet vállalni? /már van egy gyermekünk/

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, igen, kivizsgáltatnám magam, mert rettegnék h újból ez lesz. De ha jól tudom, ennyi vetélés után az orvos automatikusan küld kivizsgálásra, nem? Bár olyanról tudok, aki csak minden második gyermekét tudta megszülni, és volt 3 vetélése, őt nem vizsgálták ki.
2011. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 3 missed ab az első gyermeketek után történt? Szerintem kellene a kivizsgálás, mert valami oka csak van, hogy folyamatban nem marad meg a baba. Én nem mernék még egyszer így nekivágni.
2011. nov. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi voltunk genetikai vizsgálaton, nem találtak semmit, ettől függetlenül 5 babát veszítettem el.

Ingyenes a vizsgálat, mindkettőtöktől vért vesznek, kb 2 hét múlva eredmény.

Szerintem kérjél beutalót az orvostól, ezen ne múljon, legalább tudod van-e valami probléma.

2011. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Te egymás után veszítetted el a babókat? Neked egy éven belül történtek, de azért lépném meg a következőt is genetika nélkül, mert belegondoltam, hogy az eddigi orvosom jóformán semmilyen vizsgálatra nem küldött- még hormonszintet sem nézetett, így aztán végigjárnám előbb az " egyszerűbb" vizsgálatokat. Az utolsó babánál is nekem kellett a Duphastont kierőszakolni.Két hétig szedtem 3×1et, aztán lecsökkentette 2×1re. Na, addig fejlődött a babám.

2011. nov. 13. 18:08
 5/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Szerintem válts dokit. A többivel együtt azért érdemes lenne megcsináltatnod a genetikát is, nem bonyolultabb a többinél, ez is csak egy vérvétel. Sokáig el tudják húzni a vizsgálatokat, így hamarabb kiderülne mi a gond.

2011. nov. 14. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.

egyet értek az előttem szólóval sürgősen válts dokit. Engem az én dokim már a második vetélés után elküldött kivizsgálásra, pedig már nekem is van egy egészséges kisfiam. Én már lassan végzek vele eddig minden eredményem negatív. Szerintem neked se ártana.

2011. nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én voltam akitől kérdeztél. Nem egy éven belül, hanem 2007-ben két pici, 21-hét, 9-hét, 2008-ban ismét kettő sajnos 7-8héten. 2009-ben hála sikerült egy egészséges kisfiút szülnöm. Most egy hete műtöttek. missed ab. 8 hetes voltam. :(

Nagyon sok mindent végigjártam, mire kiderült mi volt a (legfőbb) ok.

Kérlek menj el a háziorvosodhoz, és kérj egy pajzsmirigy vérvételet! Indokolhatod is heves szívdobogással, nyomásérzéssel a torkodban!!! Az eredmény lesz a döntő.

Nekem teljesen véletlen derült ki, sőt a dokim szerint is jók lettek az eredményeim, a normál tartományon belül. Viszont kimaradt a rendszerből, hogy 2TSH alatt kell lenni, mert ez érték fölött aligha tud megmaradni a baba. Igaz vannak kivételek. Nekem 3,8 volt a TSH-m, és így vetéltem sorba. Kaptam gyógyszert, három hónap múlva sikerült. :) (endokrinológus) Ezt az utolsót nem tudom hova tenni, hiszen elméletileg már minden rendben volt, lehet ez volt az a "megesik" kategória.

+elmentem egy hüvelyi uh-ra (magán-4D)ahol kiderült pco-s vagyok. Ettől is elveszthetjük a babót. :( Erre is kaptam gyógyszert.

Szerintem minden lehetséges utat járj be. A genetikával nem veszítesz semmit, viszont ahhoz beutaló kell a dokidtól, aki úgy látom nem igazán törődik veled. Feltétlen válts orvost. Én magánba jártam, de még így is csalódtam. Sok idő kellett mire megtaláltam a jó orvosokat. Az a szomorú az egészbe, hogy min magán. SZTK-n letojnak.

Minden jót, és sok sikert!!! Kitartás!!!

2011. nov. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A TSH- t nézettem a tavaszi missed után, akkor 2,32 volt, most szintén megnézettem, 1,85 volt. Elmentem nyaki uh- ra, minden oké. A 4D uh- t tervezem, de a ciklusommal- ami ugye összefügg a PCO- val- soha nem volt gondom, sem a peteérésemmel. Minden hónapban pontos és erőteljesen érzem az ovulációt is. A legviccesebb, hogy pont a legegyszerűbb, a hormonvizsgálat maradt még le a listámról. Egyébként magánrendelésre jártam, szép pénzeket hagytam nála mindig- műtétek után is, de úgy látszik, nem volt elég.
2011. nov. 19. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!