Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma megyek a dokihoz kivizsgálá...

Ma megyek a dokihoz kivizsgálásra, kb.3 hetes terhes vagyok, mit láthat most a doki belső vagy kűlső UH? Egy kicsit bizonytalan is vagyok azért írtam ide a kérdésem.

Figyelt kérdés
az ok amiatt bizonytalan vagyok: a múlthónapban erős barnázásom volt 2 napig 1 hét múlva 3 napig mensiztem majd rá 2 napra pecsételő vérzésem volt és görcsöltem is utána,a melleim nagyon fájnak és eresek lettek és a derekam is fáj
2011. nov. 17. 06:11
 1/8 anonim ***** válasza:

3 hetes terhes nem lehetsz, mert azt még a teszt sem mutatja ki, valahol éppen a megtapadás körül lehetsz.

ha 5 hetes terhes vagy, (mert ugye hivatalosan az utolsó mensitöl számolod) akkor sem sokat fog a doki látni, még az is elöfordulhat hogy semmit.

a 6 hetestöl már elég jól látszik a petezsák, és a 8-ik hétig mindenképpen kell szívhangnak lennie.

2011. nov. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az előttem szóló írta! :) A terhességet mindig az utolsó menzi első napjától számítják, tehát mikor megfogan a baba, akkor már általában 2 hetes terhes az ember lánya, ez azért van, mert az utolsó menzi biztos, a fogantatás pedig max. vélelmezett lehet (kiv. mesterséges megtermékenyítéskor, de akkor is utolsó menzitől számítják). Dokihoz pedig tényleg nem érdemes a 6. hét előtt menni, mert nem sokat lát a doki. Tehát a kimaradt menzi után kb. 1-2 héttel érdemes menni. Ha korán mész és csak a petezsákot látja a doki, akkor is visszahív újabb 1-2 hét múlva, mivel sajnos az még nem igazolt terhesség, a doki számára, papíron akkor lesz igazolt terhesség, ha már szívhangja is van (kb. 8 hetesen).
2011. nov. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egy kivizsgálást azért megér mert a múlthónapi mensim nem túl jó jel még ha nem is vagyok az,de azért köszönöm
2011. nov. 17. 08:27
 4/8 A kérdező kommentje:
a mellfájdalmat és az eresedést nem értem visszont
2011. nov. 17. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:
tesztet csináltál?
2011. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
csináltam másfélhete,de negatív lett
2011. nov. 17. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Pontosításért: nekem pontosan 14 napos terhességet mutatott ki a teszt, igaz halványan, de pozitív volt! Tehát nem igaz, hogy 3 hetes terhességet még a teszt sem mutat ki. 1 hét múlva mentem orvoshoz, hüvelyi ultrahangon csak a nyálkahártya megvastagodását látta, 5 hetesen volt már egy kis pötty is a képen, 7 hetesen volt szívhang.

Kb. 5 hetes terhesen érdemes menni, előbb nem sok mindent fog látni, illetve még bizonytalan a terhesség megállapítása UH-n is.

2011. nov. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem csinált belső UH-ot csak hűvely gyuladást mutatott ki,h hét múlva kell visszamennem
2011. nov. 17. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!