Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek melyik adat lehet...

Szerintetek melyik adat lehet az igazi?

Figyelt kérdés

Reggel a szokásosnál korábban kellett megmérnem a hőmet, mert a gyerkőcöm felébresztett. Fél 7 helyett 5 órakor. Ekkor 36,0-át mértem. Azután később mégis visszaaludtunk, majd amikor újra felébredtünk, akkor újra megmértem, és 36,5 lett. Ez elég nagy különbség, és ráadásul éppen ovulációt várok. Most melyik lehet az igazi? Ez egyébként máskor is így volt, ha kétszer mértem valami miatt, a második mindig több lett, de ilyen nagy különbséget még nem tapasztaltam.

A görbém:

[link]


2011. nov. 18. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapból azt mondnám, hogy a korábbit vedd figyelembe, de a görbédet nézve most mindegy, mert 36,5-el sem mutatkozik még emelkedés.

A holnap majd segít.

Egyébként a szabály szerint minimum 3 órán át ágynyugalomban kell lenni a mérés előtt, tehát az, hogy felkeltél, járkáltál, majd visszafeküdtél, elvileg már nem okés.

Viszont nem vagyunk egyformák, van akinek már attól is felmegy a hője, ha mérés előtt kimegy pisilni, és van, aki megfőzi a reggeli kávét, és még ennyitől sem megy feljebb.

Ezt úgy tudod kitapasztalni, ha egy hátig mondjuk duplán mérsz, és nézed, hogy közben milyen tevékenységeket végzel, és megemeli-e Neked az a hőt, vagy sem, és ha igen, mennyivel.

A holnap reggeli lesz a döntő.

2011. nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, én is így gondoltam, hogy majd holnap kiderül, csak mivel ovulációm is lehet, azért így nem mindegy, hogy ma mit mértem. Meg a holnapi sem biztos, hogy segít, mert az előző hónapban pl. tizedenként ment fel a hőm 36,6-ról 37,0-ra.

Én egyébként minden éjszaka egyszer kimegyek pisilni, nem szoktam megnézni, hogy hány órakor, de szerintem 4-5 körül, azután még alszok egyet, és utána mérek. Gondolom, ilyenkor nem számít, hogy kimentem, mert minden éjszaka ugyanúgy megtörténik.

Amúgy én úgy tudom min. 6 órányi alvás után lehet értékelhetőt mérni. Szóval a 36,0 is jó lehet, mert megvolt a 6 óra, viszont a 36,5 meg azért lehet jó, mert azt a szokott időben mértem, csak éppen most sokkal többet mozogtam előtte, mert a kicsit tisztába tettem, meg utána ébren voltam több mint egy órát, míg újra elaludtunk.

2011. nov. 18. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!