Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok. Lehet, hogy az...

Terhes vagyok. Lehet, hogy az orvos hazudik nekem?

Figyelt kérdés
Késett a menstruációm 1 hetet, így elvégeztünk 3 db tesztet, 2 pozitív lett, 1 semleges. Nagyon meg is lepődtünk, mert fogamzásgátlót szedek 5 éve. Elmentem dokihoz, aki elsőre nem is tudta megmondani, hogy az vagyok, csak annyit mondott, h lehet(az ultrahang alapján) 2-3 hetesnek mondott, de sehova nem küldött el(vérvétel, vizelet vizsgálat). Mondta, hogy menjek vissza 1 hét múlva. Vissza is mentem, és mondta, hogy már biztos, hogy terhes vagyok. Mondtam neki, hogy félek, hogy beteg lesz a pici, mert fogamzásgátlót szedtem, erre a válasza az volt, hogy a mai fogamzásgátlók már úgy vannak kialakítva, ha esetlegesen teherbe esek, ne gátolja a picit a növekedésben, fejlődésben.. Érdekesnek tartottam, hisz nem véletlenül mondják, hogy amint a szeretnél gyereket hagyd abba a gyógyszert 6 hónappal előtte.. Teszem hozzá, hogy az első vizsgálatot követő 2. nap elkezdtem menstruálni, erre a doki azt mondta, hogy várjak még az abortusszal mert lehet elvetélek, vagy nem fejlődik tovább a baba és idő közben meghal, és akkor nem kell fizetnem és feleslegesen eljárkálnom a védőnőhöz, stb.. Én nem hiszek neki, hogy a gyógyszer nem árt a babának, mert különben még a terhes kismamák is szedhetnék, ha ennyire nem árt. Ti tudtok valamit mondani? Hasonló panaszaitok voltak? Szeretném megtartani a babát, de félek. Köszönöm a válaszokat előre is.
2011. nov. 20. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Hülye hasonlat: A mosogatószer nem árt a bőrödnek, de azért fürdeni nem abban fürdesz. Szóval ne aggódj, valószínűleg minden rendben lesz. És gratulálok!
2011. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom tablettája válogatja.

Én sose szedtem semmit, de itt az oldalon többektől is hallottam, hogy nem kellett várniuk, miután leálltak vele, hanem rögtön neki lehetett kezdeni a projektnek, és van, akinek elsőre össze is jön.

Meg olyat is olvastam, hogy tablettát szedett, és mivel nem tudta, hogy terhes, még egy jó darabig szedte is, mire kiderült. Egészséges babája lett.


Van egy barátnőm, ő meg sose szedett semmit, és annyira beteg lett a babája, hogy meg kellett szakítani a terhességet.


Az orvosod gondolom úgy gondolkozik, hogy ha életerős a baba, akkor megmarad, ha meg nem, akkor nem.

2011. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nagybáttyáméknak így fogant meg a második lányuk,most 13 éves és ktuya baja!
2011. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megtartanám. A genetikai ultrahagon alaposan megnézik a picit, ott kiderül, ha valami nincs rendben. Próbálj bízni a dokidban és magadban. Ha azt mondják, hogy gond van, majd akkor elveszik tőled. Addig ilyenre ne is gondolj, amíg jók a vizsgálati eredmények. Boldog babavárást és írj, hogy hogyan alakulnak a dolgok.
2011. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Keresztlányom fogant fogamzásgátló mellett. Ma 4. osztályos, egészséges, gyönyörű nagylány.
2011. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az orvos hazudik, biztos az a legjobb szórakozása, hogy átvágja a betegeit, az tök jó poén.

De komolyan, miért hazudna???

2011. nov. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

én évekig szedtem tablettát de mikor abba hagytam akkor rögtön a legelső együttlétkor teherbe estem a babának semmi baja nem lett

sógornőm nem szedet soha gyógyszert és a kisgyerek kora szülött lett majdnem meg is halt



ezek a mai tabletták már elég gyengén védenek , már 1 nap kihagyásnál teherbe lehet esni

2011. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod nem HAZUDHAT ilyen kérdésben.

Jogod van a pontos tájékoztatáshoz.


A mai tabletták tényleg nem okoznak károsodást. Gondolj bele: azért kell előtte abbahagyni, mert fogamzásgátló, ergo meggátolja a fogamzást. Tök logikus. :D

Kismamák meg pont nem szorulnak a fogamzásgátlásra, hisz nem eshetnek még egyszer teherbe.


Túlaggódod a dolgot, egyértelműen.

2011. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Itt olvasgathatsz pár dolgot! De a lényege az, h ilyen esetben nem lesz semmi baja a babának, ha az abbahagyása után leszel egyből terhes akkor sem valószínű, de a kockázata megvan!

2011. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben alkalmaznak lombikkezelés elején is fogamzásgátlót egyes lombik protokolloknál!Ha ártalmas lenne szerinted használnák egy olya(drága)eljárásnál ahol a teherbeesés és az egészséges magzat a cél?

Az orvosod nem hazudott!!!Ha a baba egészséges és nem ártott neki a foggátló meg marad és nem lesz semmi baja ha esetleg valami baj van meg a terhesség magától meg szakad!Inkább el vetetnéd most mikor 99% az esély arra,hogy egészséges?Egy normál tervezett terhességnél is meg van a kockázat arra,hogy nem lesz egészséges akkor is agyalnál,hogy megtartanád-e?

2011. nov. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!