Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Veszélyeztetett terhesség,...

Veszélyeztetett terhesség, táppénz mértéke 2012-ben is marad?

Figyelt kérdés

Májusra várjuk az első gyerekünket, stresszes a munkahelyem, sajnos vérezni is szoktam néha, dokim ezért azt mondta, hogy januártól pihenjek, hogy ne legyen semmi gond a babával. Mondtam neki, hogy a táppénz összege miatt és nemigen tehetem meg, most nettó 250-et keresek, ha kiír veszélyeztettnek, akkor alig tudunk megélni.

Ti olvastatok vmi változásról? változna a gyedem is, ha 2012-tól kiírnának? módosítják ez a bruttó 5ezrest plafont? Valaki leírná ezt emberi nyelven, mert utána olvastam néhány oldalon, de akkora káosz az egész.

köszönöm válaszotokat.


2011. nov. 23. 05:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A táppénz mértéke 2 év folyamatos munkaviszony esetén 60%, ha ennél kevesebb a munkaviszony, vagy nem folyamatos (volt benne 30 napnál hosszabb megszakítás), akkor 50%, a felső határa 5200ft.


A bruttód 400 körül van? Akkor a táppénzed valóban maximálva lesz, 5200 lesz bruttóban. Vagyis átlagosan 141 ezer lesz a nettója ha igénybe veszed az adókedvezményt is.


A gyedet nem befolyásolja a táppénz, mert így is úgy is a 2011-es jövedelmedből számolják majd, vagy azért, mert még 2012-ben igényled, vagy azért, mert a táppénz és a tgyás miatt az előző ellátás alapját veszik a gyedhez is alapul.

2011. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!A válszolóhoz egy kérdésem lenne:Tudomásom szerint a 2012es évben nem lesz adójóváírás.Ebben az esetben 16%os adó terheli a folyósított táppénzt?

Mivel eltörölték az adójóváírást az nagy valószínűséggel kihat majd a tgyes-re és a gyed-re.Szerinted ezek összege is csökkenni fog a már igénybe nem vehető adójóváírás mértékével?vagy valamilyen módon a tgyes és gyed alapját képező 2011évi jövedelmet kompenzálják?

2011. nov. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem annyival csökken majd, mint amennyi az adójóváírás összege volt, mert a szuperbruttót is kivezetik, de igen, sajnos valamivel kevesebb lesz, mint tavaly.


Pl. most 100 ezer bruttó szja tartalma: 20320 adójóváírással 8210.


Jövőre az szja tartalom: 16 000.

2011. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazán kecsegtetően hangzik továbbra is.
2011. nov. 25. 05:23
 5/8 anonim ***** válasza:

A juttatásokat az előző évi bérből számolják, ahogy részletesen leírják az előttem válaszolók is.

(Egyébként nem akarok kötözködni és senkit sem bántani, de szerintem jogos a maximálás. Én is veszélyeztetett lettem, már nem dolgozhatok, márciusra vagyunk kiírva. Az én bruttóm 126ezer (fősiskolai végzettséggel közalkalmazott, csak ugye vidék, ahol a minimálisat kapjuk), úgyhogy ha a párom nem keresne nálam jobban, mi aztán tényleg nem tudnánk így megélni. És ezzel itt felénk sajnos ugyanígy vannak mások is.)

2011. nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

21:25 ös vagyok lenne még egy kérdésem az első válaszolóhoz:

Júniusig volt munkahelyem,majd sajnos 3 hónapig munkanélkülin voltam,majd októbertől ismét dolgozom.Számításaim szerint még januárban dolgoznék utána már nem.Ebben az esetben csak 4 hónapig kapnék táppénzt?Sajnos kiesett 3 hónap...

2011. nov. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A "3 hónapig munkanélkülin voltam" azt jelenti, hogy kaptál álláskeresési támogatást? mert az is biztosítotti jogviszonynak minősül, így nem esett ki 3 hónap.
2011. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen!Ez jó hír.Azt hittük a férjemmel hogy a munkanélküli megszakítja az időszakot!sZUPER!!!
2011. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!