Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Duphaston: mi a pontos funkciója?

Duphaston: mi a pontos funkciója?

Figyelt kérdés
Ha netán terhes valaki,akkor a Duphaston segít, hogy megmaradjon a baba, ha viszont nem terhesség miatt maradt ki a menses , akkor pedig meghozza a menstruációt? Nem teljesen értem, mert mindkét verzióra van példa.
2011. nov. 28. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
én is így tudom, hogy így van. velem is szedették volna ha lett volna peteérésem.
2011. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, én szedtem mindkét verzióban.

Összevissza volt a ciklusom, nem akartam, hogy esküvőmre megjöjjön, nődoki ezt írta fel, mikor abbahagytam, pár napra rá megjött.

Meg mikor inszemem, lombikom volt, progipótlás miatt szedtem, ekkor is míg szedtem, nem jött meg. Csak abba kellett mindig hagyni, mert nem sikerültek...

2011. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem ezt írta fel a szülészem, mikor 10 héttől görcsöket éreztem. Kb. 16.hétig szedtem.

27. héten beindult a szülés, de visszatartották. Akkor már magnéziumot is kaptam.

Végül 40+5 napra született meg a lányom sürgősségi császárral.

2011. nov. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A duphaston elvileg progeszteron pótlás.

Alapon a sárgatest termeli a progeszteront minden ciklusban, míg el nem sorvad. Akkor a progiszint leesik, a méhnyálkahártya leválik. Ha viszont babás valaki, akkor a sárgatest tovább él, a progeszteron szint marad, a méhnyálkahártya nem válik le. Ezt a szerepét tartja kb a 12-ik hétig, addigra fokozatosan átveszi a helyét a placenta.

Terheseknek akkor adják, ha vmi zavar van a saját progeszteron termeléssel.

Ha az elmaradt peteérés miatt nem alakul ki sárgatest, nem emelkedik meg a progeszteronszint, és nem is esik le, így a méhnyálkahártya nem tudja, hogy ideje lenne eltávozni. Akkor adják vérzés meghozására, mert a szervezet azt hiszi hogy megvolt az ovu, de nem volt fogantatás, jöhet a mensi.

2011. nov. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!