Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segíthet a feszültség levezeté...

Segíthet a feszültség levezetésben egy kiskutya vagy cica? Mostanában nagyon vágyom egy kisállatra akit simogathatok szeretgethetek.

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 17:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem a teherbeesés nehézségei miatt eléggé elvagyok keseredve.
2011. dec. 2. 17:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem gyerek mellé nem való a lakásba kutya, macska. A párodat nem lehet babusgatni?
2011. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs még gyerek épp ezért szeretnék kisállatot hogy megnyugtasson.
2011. dec. 2. 19:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen. Az idősek és a magányos emberek is állatokat használnak a magányosságuk kezelésére. A gyerekek különösen a nem normáloknál kutya és lóterápia is van. Nagyon jól fejlődnek az állatok hatására. Van olyan gyerek, akit trauma ért és nem szólal meg, csak nagyon hosszú idő múlva egy kutyának.

Szóval szerintem nyugodtan tarts állatot, mert jó érzés egy kis lényt szeretni, főleg a cica az aki a legjobban tud bújni, szeretgetni. Magam is gyermeket szeretnék már több éve, és rengeteg állatom van. Nagyon szeretem a tyúkokat, magam keltetem őket, és szinte mindnek van neve, nagyon szelídek és rengeteget szoktam őket is simogatni.

Persze lakásba nem ajánlanám, hiszen minden állatnak, ahogy az embereknek is megvan a saját maguk élettere, csak sajnos ezt nagyon sokan nem veszik tudomásul, főleg akik bérházban 60négyzetméteren nagytestű kutyákat, cicákat tartanak.

2011. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem midenképp. Tényleg rengeteget tudnak segíteni, ha az ember rossz passzban van. Meg amúgy is. Rokonaim foglalkoznak lóterápiával beteg gyerekekkel és nagyon sokat segít az állatok közelsége. Ha a kutya vagy cica rendesen van tartva és ápolva akkor a gyereknek sem lesz baja tőle, nálunk is bent volt kutya, már jóval előbb, hogy meglett a kislány és semmi baja sem volt soha. Én is cica mellett nőttem fel, aki bent volt a lakásban és nekem sem lett semmi bajom soha.
2011. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Értem, hogy nincs még baba de szeretnél ezért írtam, hogy szerintem gyerek de legfőképpen baba mellé nem való. Ha szeretnétek babát akkor előbb-utóbb össze fog jönni és a kutya meg a macska 12-15 évig él. Én továbbra is fenntartom, hogy nem egészséges. Nálam nagyobb állatvédő nincs a világon de az állat az állat, a baba az meg baba akinek tiszta környezet kell. Nekem macskám volt amíg nem volt gyerekem (szülés előtt levittem anyuékhoz) és szüleimnél is mindig volt kutya is ás macska is. Volt amikor 3 kutyát tartottunk bent a lakásban, ha tényleg tisztaságot szeretnél olyat ami egy babához kell az rengeteg plusz meló az állat miatt és mikor egész éjjel fent voltál a babával, nem biztos, hogy lesz kedved kutyaszőrt szedegetni meg takarítgatni utána. Persze aki kutyát tart gyerek mellett az úgyis azt fogja neked tanácsolni, hogy ez milyen nagyon jó dolog... A sógornőmék sem hitték el, hogy a kutya miatt kiütéses állandóan a 8 hónaposuk. Állandóan orvoshoz járkáltak vele meg kenegették már mindennel. Levitték 2 hétre vidékre a kutyát és érdekes módon eltünt a gyerekről az összes kiütés és azóta sincs rajta. Ennek már 2 hónapja.

2011. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, jót tenne!

Nekünk sajnos pont akkor pusztult el a kutyusunk,amikor kiderült,hogy babát várok!

A férjem félt,hogy amikor nekiállunk a "babagyártásnak" nagyon rá fogok görcsölni és nem fog összejönni. Sajna mivel a kutyus beteg lett, sokat vittük orvoshoz stb. mindennel foglalkoztam, csak a családalapítással nem! Lehet,hogy pont ezért jött össze elsőre!:)

És akkor sem dobtuk volna ki a kutyust, ha nem pusztult volna el.

Nálunk kinti-benti kutya volt. Alapvetően kint volt, esténként egy pár órára bejöhetett. Rendszeresen fürdettem, tehát nagyon tisztán volt tartva. És természetesen porszívózni is két naponta porszívóztam. Ágyra nem mehetett stb. Elvétve,ha találtunk szőrt. Szóval szerintem,ha az ember tiszta és odafigyel, akkor semmi baja nem lesz a gyereknek!

2011. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én kaptam cicát a páromtól, akkor még nem próbálkoztunk, de már motoszkált bennünk a téma. Nagyon jó volt foglalkozni vele.

De ne feledd, amikor lesz babó, akkor is ott lesz a kisállat, nyilván kevesebbet tudsz majd vele foglalkozni, de igényelni fog. És nekem a kezdetektől minden nap porszívózás, vagy legalább morzsaporszívózás a macskaszőr miatt (csak benti cica).

A fiammal egyébként jól megvannak, elég sokáig tűri, hogy cibálja, aztán megunja, és odébb megy. Én úgy gondolom, jót tesz neki.

2011. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen én igazából nem kutyát, cicát akarok, hanem inkább 2 törpe hörcsögöt (egyneműeket). Szerintem velük közel sincs nincs annyi gond mint az előbbiekkel. Nem kell takarítani utánuk, nem kell sétáltatni, nem teszik tönkre a lakást, stb.

(Nemrég adtuk el a tengerimalacokat ketereccel, kölykökkel együtt mert sok volt velük a gond)

2011. dec. 2. 21:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne sertodj meg, de akkor szerintem nem kene. Utolso voltam
2011. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!