Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is van ez? Szoptatás...

Hogy is van ez? Szoptatás alatt hogy lesz baba ha nincs peteérés?

Figyelt kérdés
15 hónapos a fiam, és még intenzíven szopik! rengeteget olvastam a szoptatás alatti teherbeesésről, mert már szeretnénk kistestvért, de nem értattem igazán, hogy lehet terhes valaki, ha nincs peteérés, menstruáció! Vagy éppen akkor lennék terhes amikor van egy érett pete, és már hamarosan lenne tüsző repedés?
2011. dec. 3. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
2 éves koráig szoptattam a fiamat. 9 hónapos volt pont, amikor megjött, akkor még intenzíven szopott, mégis volt peteérésem. Van aki 3 éves korig szoptat úgy, hogy szülés után 2 hónappal már menstruál. Tehát peteérés bármikor lehet.
2011. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan nök, akik míg szoptatnak, nem menstruálnak, nincs peteérés, nincs terhesség. Viszont akik rendesen mensiznek, azok eshetnek teherbe.

Nekem nem volt mensim, míg szoptattam, nem lettem babás. Sógornöm mensizett, 9 hós volt a fia, mikor terhes lett, el is vetette.

Amugy az orvosok azt mondják, nem jó terhesen szoptatni, mert oxitocint termel a szoptatás a szervezetben, így vetéléshez vezethet.

Nekem azt tanácsolta a dokim, szoktassam le a fiam a ciciröl, utána próbálkozhatunk.

2011. dec. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, ahogy írtad. Mivel ha még nem jött meg azóta a menstruáció, nem tudhatod, hogy mikor fog megjönni. A menstruációt pedig megelőzi a peteérés, és ha addig még nem jött meg, nem lehet tudni, mikor indul el a peteéréses folyamat. Lehet, hogy egyik hónapban elindul, aztán ha nem védekeznek, vagy nem megfelelően, terhesbe esik. És akkor meg már azért nem jön meg. És akkor az van, hogy még nem menstruált a szülés óta, mégis teherbe esett.
2011. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az tudom, hogy akkor lehetek terhes ha van menstruáció, mert az peteérést jelent! De nekem még mindig nincs menzim, de volt nem egy ismerős aki igy is terhes lett! Próbálkozunk és majdcsak jön a nagy áttörés! :) Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 3. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt magyaráztam az előbb. Hogy a menstruációt MEGELŐZI a peteérés. Tehát a szülés utáni első peteérés korábban van, mint az első menstruáció. Szóval attól, hogy még nem menstruált lehet terhes, mert lehet, hogy pont elkapják az első peteérést, amit követne 2 héttel később az első menszesz, de nem fog, mivel létrejött terhesség. Nem tudom, ez nem világos?

Amúgy ez lutri, mert nem lehet tudni, mikor indul be a peteérés.

2011. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az tudom, hogy akkor lehetek terhes ha van menstruáció, mert az peteérést jelent!"


Ez sem igaz így. A menstruáció megléte nem jelenti feltétlenül azt, hogy tényleg van peteérés. Csak azt,hogy valószínűleg van, de hány nőnél kiderült már, hogy azért nem esik teherbe, mert nincs is peteérése, pedig menstruálni meg szokott.

2011. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti, értettem mindent! szűltem egy gyereket, és értem a lényeget! csak kíváncsi voltam, hogy akkor pontosan, hogy is van ez, mert legutóbb elfelejtettem megkérdezni az orvosomat! Kedves utolsó válaszoló! Persze, hallottam, már, hogy nem mindig van peteérés a menstruáció előtt, de csak általánosságban kérdeztem, nem tértem ki a gátló tényezőkre! Köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 3. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!