Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Még ezek után is terhes...

Még ezek után is terhes lehetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nos kb. 5 napja voltam a barátommal együtt (nem védekeztünk csak megszakításos módszerrel) és 4 napot késett. Elmentem a gyógyszertárba vettem terhességi gyorstesztet ami már a fogantatástól számított 3 napon belül kimutatja a terhességet valamint egy átlagos terhességi tesztet. Mind a 2 negatív lett.. Szóval akkor még ezek után is terhes lehetek v akkor mért nem jön meg??
2011. dec. 3. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Nekem előző hónapban egy hetet késett és aztán megjött. Most viszont két napja késik és máris kimutatta a teszt. Ha nem jön meg csinálj tesztet két-három nap múlva még és, ha két hét késés után sem jön meg akkor menj nődokihoz. Lehet, hogy csak egy kis felfázás, vagy egy enyhe gyulladás. ad rá gyogyit és rendbe jönnek a dolgok! Légy nyugodt és bármennyire is nem az igazi tudom jól, de bizony, ha nem akartok babucit még akkor inkább védekezzetet. Megspórolod ezt a sok idegeskedést! És nem tudom, kihez tudsz, de nekem mindig bevált, ha anyukámhoz fordultam bizalommal. Ha olyan a kapcsolatotok tud ám neked mindig jó tanácsokat adni! Drukkolok, hogy úgy legyen ahogy szeretnéd!
2011. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát anyukámmal nem valami felhőtlen a kapcsolatunk de tud az ügyről és nem hogy vigazstalna inkább minden eddigi hibámat az orrom alá döngöl szal nem valami jó. Alapból nagyon stresszes típusú vagyok és ezt nehezen viselem szal. a barátommal már megfogadtuk, hogy rendesen védekszünk. És remélem jövö heten megjön ha meg nem van még egy teszt az felhasználom ha még akkor se jön meg akkor go doki! Csak egy kicsit még ideges vagyok azért kérdeztem meg! Köszönöm a választ
2011. dec. 3. 14:11
 3/21 anonim ***** válasza:

Nincs olyan teszt, amiről te írsz. Rosszul értelmezed, el kellene olvasni a tájékoztatót, amit kaptál hozzá. Ezt most nem rosszindulatból írom így, kicsit nyersnek hathat, bocs.

A beágyazódás a megtermékenyüléstől számított 7-14 napig tart, és csak ekkor kezdi el termelni a szervezet a HCG nevű hormont, amit a teszt is kimutat. Ez egy normál ciklus esetén, ha középidei a fogantatás,akkor pont a menstruáció napján, vagy utána való napokat jelenti.

Amúgy se értem mit írsz. 5 napja voltatok együtt, de máris késett 4 napot? Tehát a mensi előtti nap történt?

Elég ritka, ha valakinek mensi előtt lenne peteérése, bár hallottunk már ilyenről, de tényleg ritka.

Nem hiszem, hogy aggódnod kellene, de azért 5 nap múlva ismételj egy tesztet. Inkább a stressz miatt késhet, mint baba miatt.

Ne aggódj, ne stresszelj!

2011. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet.

Olyan teszt valóban nem létezik, ami a megtermékenyülést követően 3 nap múlva kimutatja a terhességet, ha közvetlenül a mensid előtt teherbe esel, akkor leghamarabb 12 nap, mire a teszt kimutatja.

Szerintem nem vagy terhes.

2011. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha 5 napja voltál együtt a barátoddal, akkor hogy mutathatná ki bármilyen teszt??


A legérzékenyebb tesztekkel is legkorábban az aktus után két héttel érdemes tesztelni!!


Nem tudni, hogy terhes vagy-e, ha az aktus óta meg is jött, akkor igen kicsi a valószínűsége, de egy pici azért van, mert ha abból az együttlétből lenne megtermékenyülés, akkor a beágyazódásig (amíg kell 7-12 nap) a méhed szépen regenerálódhat a vérzésből, és a megtermékenyült petesejt pedig beágyazódhat, már ha van.


De most újra olvasom a kommentedet, és már nem értem. Azt írod, 4 napot késett, a végén meg azt, hogy nem jött meg. Most akkor mi van??

2011. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Menzsesz előtt egy nappal voltam együtt a barátommal most meg nem jött meg am Sorry csak elég kezdő vagyok még a terehsségi tesztekben és a nő a gyógyszertárban azt mondta h három napon belül kimutatja a terhességet.. Éa a dobozára is ez van írva úgy hogy nemtudom :S
2011. dec. 3. 14:31
 7/21 anonim ***** válasza:

Na igen, ez érdekes. Először azt írod, hogy 4 napot késett, tehát megjött, csak 4 napos késéssel, mert ha nem jött volna meg, úgy kellett volna írnod, hogy 4 napja késik.

Szóval akkor először is tisztázzuk azt, hogy most késik még mindig, vagy már megjött?

A másik, amit már többen is leírtak, hogy nincs olyan teszt, ami a fogantatástól számított 3 nap múlva kimutatja! Azt úgy értik, hogy a beágyazódást követő 3 nap múlva mutatja ki. A beágyazódás a fogantás után kb. 7-10 nap, szóval tesztelni csak a feltételezett fogantatás után kb. 2 héttel érdemes, addig negatívat fog mutatni akkor is, ha teherbe estél.

Amúgy meg az a véleményem, hogy már eléggé a ciklusod végén történhetett a dolog, ilyenkor már kicsi a valószínűsége a teherbe esésnek. Nem lehetetlen, de csekély. Késés meg sokmindentől lehet, pl. a stresszeléstől is.

2011. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Melyik volt az utolsó menstruációd első napja?
2011. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Október 26 jött meg és november 1 ment el.
2011. dec. 3. 14:35
 10/21 anonim ***** válasza:

Próbálom összerakni.

Okt 26-án jött meg, de akkor már négy napot késett, mert 22-én illet volna megjönnie. Te 21-én voltál együtt megszakítással a pároddal. És azóta nincs újabb vérzés, de a teszted is negatív?

Most jól értettem?

2011. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!