Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves hozzáértők! Férjem...

Kedves hozzáértők! Férjem spermaeredményét kiértékelné valaki?

Figyelt kérdés

Karentenia ideje:5nap.2ml enyhén fokozott viszk. ondó.

TSC:95M/ml

Motilitás:75% gyors,progresszíven mozgó spermium.

Morfológia:80% ép alakú spermiumok.Megtartott fertilitás.

Diagn:sine morbo.


Előre is köszönöm.Gondolom h jó az eredmény de nem vagyok biztos benne nem értek hozzá.Ami fura h az önmegtartóztatásra 5 napot írtak ami csak 2 és fél nap volt.Tehát szombaton éjjel voltunk együtt utoljára és kedden délelőtt történt a mintavétel.Ez nem befolyásolja az eredményt?Nem is értem miért 5 napot írtak.

Előre is köszönöm.


2011. dec. 22. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem ez teljesen jónak tűnik. Úgy tudom alacsony spermiumszámról 20M/ml alatt beszélünk, és a férjednek 95M, szóval jóval meghaladja. A többi is elég magas %, úgyhogy szerintem teljesen rendben van.
2011. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

a férjem eredményén teljesen más típusú kifejezések vannak. a fertilitás az jó, azt jelenti, hogy képes a megtermékenyítésre :)

lehet, azért írtak 5 napot, mert az a megszokott, mert annyinak kellett volna lennie! a 2nap kicsit kevés!! de az eredmény szerintem jó!

nálunk olyan adatok voltak, hogy mennyiség, ph érték, mozgó, gyorsan mozgó, lassan haladó, álló.

nem tudom, mi az a TSC, de ha az eredménye talán azt jelenti, hogy 95 millió spermium van 1 ml-ben. az marha jó!! a férjemnek összesen van 66m. azt mondják, hogy 20m/ml felett jó az eredmény, a tiétek akkor átlagon felüli. a motilitás a mozgást jelenti, s nagy részük mozog, a morfológia az alakjukat, 80%-uk ép.

szerintem tökéletes!!

2011. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Örülök is meg nem is.Elég nehéz feldolgoznom h velem van a probléma és neki mástól lehetne gyereke csak miattam nem sikerül.Ti hogy dolgozzátok ezt fel?Tudom h örülnöm kellene de én olyan sokmindent megteszek és mégis ez van.Totál kivagyok mostanában.
2011. dec. 23. 17:44
 4/14 anonim ***** válasza:

és az már biztos, hogy veled baj van? nálunk például mindkettőnknek minden rendben van, mégse jön a baba.

fordított helyzetben Te is kiállnál a férjed mellett!

én már kérdeztem a férjemet, mi van, ha velem lesz a baj, s miattam nem lehet babánk. azt mondta, hogy semmi, akkor nem lesz vagy örökbe fogadunk. esze ágában sincs elhagyni emiatt!! ne szomorkodj! ha veled baj van, és tudják is, hogy mi, akkor orvosolják, és jön a baba!!

2011. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen biztos.A hormonok eddig rendben voltak 1.5 éve most nézik megint viszont magas az inzulinom ezért nem sikerül elvileg illetve remélem más gond nincs.Ez viszont kemény diétával jár és nem túl jó a gyógyszer sem nem élvezem a mellékhatásait.Sajnos nagyobb reményekkel vártam h hátha most a gyógyszer már segített de nem.Szóval a férjemet elfoglalta a munkája és nem foglalkozott az egésszel miközben ez engem iszonyúan megvisel és igazságtalanságnak tartom h én sanyargatom magam sokszor vagyok szarul a gyógyszertől ő meg nem figyel oda semmire dohányzik és ilyen tökéletes eredményt produkál.Tudom h nem tehet róla h nekem ez a bajom csak szarul esik próbáltuk megbeszélni bocsánatot is kért de most nagyon mérges vagyok rá amiért csak a munkája érdekli de azt mondta változtat rajta.Tiszta hülye vagyok mi?Nagyon nehezen fogadom el most h egyszerűen nem tudok teherbe esni....bocsi ha zagyván fogalmaztam.
2011. dec. 23. 20:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálod meg a lelked rendbetenni? Lehet, hogy ez az akadály, hogy félsz attól, h a gyerekkel is magadra maradsz. Ez komolyabb gát, mint egy fogamzásgátló.
2011. dec. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Már próbáltam rendet tenni voltam is szakembernél.Szerintem már nem ez a probléma.
2011. dec. 23. 21:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Az szuper, hogy ilyen tudatos vagy és elmentél szakemberhez. Az inzulin nagy galibát tud okozni, érdemes meggyógyíttatni!

Nem lehet, hogy a férjed ez csak látszólag nem érdekli?

2011. dec. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De lehet amikor vitáztunk akkor mondta h. sajnálja h mostanában a munkájára figyelt többet de nem volt ez mindig így.Nem is igazán ez a probléma hanem ha egyszer mindent nekem kell megtennem annak érdekében h sikerüljön végre a baba ő meg nem foglalkozott az egésszel mindegy ez így hülyén hangzik.Szóval én nehéz időszakon megyek át és semmit nem vett észre ha ezt neki kellene csinálni..nem is csinálná szerintem nincs benne annyi kitartás.Mindegy már akkor kiborult a bili amikor több mint 1 hónapig nyaggattam h menjen el a spermavizsgálatra.Nem arról van szó h nem akarta megcsináltatni csak hanyag pedig nagyon akarja a babát.Most meg nem győz bocsánatot kérni.Bocsi h itt nyafogom ki magamat csak kijött.Szóval egy nőnek azt is nehéz feldolgozni h minden hónapban reménykedik és nem sikerül ez valahol már a nőiességéről is szól nemcsak a babáról nemigaz??Boldog karácsonyt!
2011. dec. 23. 23:24
 10/14 anonim ***** válasza:

Biztosan, ez összetett probléma,és sztem a bizalomnak hatalmas a szerepe. Meg valljuk be, rátesz egy jó nagy lapáttal az is,h szenvedsz, meg közben őt nézed,hogy látja-e. Pedig a ffiak nem túl szenzitívek :-( és jól beturbózod a bajt azzal, a szemét,észre sem veszi....szegény baba hogy jöjjön ilyen szorongásba?

De ne bántódj meg, ezt mnind magamnak is mondom :-)

Boldog Karácsonyt!

2011. dec. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!