Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha már két tesztet is csinálta...

Ha már két tesztet is csináltam, egyet délutáni, egyet reggeli első vizeletből és mindkettő negatív akkor ugye nem vagyok terhes?

Figyelt kérdés
A kislányom három hónapos. Gumióvszerrel védekezünk viszont volt rá példa, kb. 2-3 alkalom, hogy megszakításos módszert alkalmaztunk a férjemmel. Tudom, ha nem szeretnék még egy babát egyelőre, akkor védekezzek de olyan snassz, hogy tulajdonképpen nem érintkezünk egymással ... Én meg szoptatás alatt nem szeretnék fogamzásgátló tablettát szedni. Csak állandóan parázok, még addig is paráztam ameddig óvszert használtunk, most meg még jobban. De a mai nap megfogadtam, hogy többé nincs megszakításos még akkor sem ha elvileg szoptatás alatt nagyon kevés az esély a teherbeesésre.
2011. dec. 23. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez azért attól is függ, hogy a megszakításos módszert mikor alkalmaztátok.

Ha a beágyazódás még nem történt meg, akkor még nem kezdődött el a HCG termelés, még nincs mit kimutatni, de lehet, hogy már folyamatban van, esetleg a teszt volt 'erős', és egy 10-es már kimutatná...

A tesóm teherbe esett, amikor a babája 7 hónapos volt, szóval sosem lehet tudni.

Szerintem várj még egy kicsit a teszttel, és ha úgy érzed, vagy félsz, akkor tesztelj újra.

Fel a fejjel!

2011. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ... szeptember 1-én szültem. 5 hét után megjött a menszeszem azóta nem menstruáltam. Október óta óvszerrel védekeztünk minden egyes alkalommal. Most december elejétől kb. megszakításosan. De ebben a hónapban nem voltunk túl sokat együtt így. Azt hiszem 3-4 alkalom és nyilván a teszt még nem mutatná ki, de azért teszteltem, hogy megnyugodhassak ... Most megfogadtuk, hogy ezentúl visszatérünk az óvszerre csak sajnos a Párom sokszor említi meg, hogy nem érez engem amikor óvszer van rajta és ennek látható jelei is vannak és így oda az egésznek a varázsa ... :( De még egy babát most nem tudunk vállalni (mondjuk vetetni sem tudnék) így kénytelenek leszünk védekezni. Ha már nem szopizik a kislányom feliratok rendes fogamzásgátlót.
2011. dec. 23. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem januárig várj még a teszteléssel.

Teljesen megértem, amit írtál.

Esetleg próbálja a párod gyakorolni óvszerben a megszakításos védekezést. Ismerek olyan párt, akik 7 éve vannak együtt, és így védekeznek. Már nagyon megtanulta a srác!

2011. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azzal nincs semmi baj ... Mindig odafigyel, még sosem "sült el". Pedig már egy jó pár év van mögöttünk. :)
2011. dec. 23. 16:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek, de ha valami eltérést észlelsz a megszokottakhoz képest, akkor tesztelj!
2011. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem tudom miért nem szeretnél fogamzásgátlót szedni, van olyan, amit kifejezetten erre az időszakra találtak ki. Semmiféle befolyása nincs a tejedre, és legalább megnyugodhatnál.

2011. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem a dokim sem ajánlotta a tablettát ... Lehet, hogy kifejezetten erre az időszakra fejlesztették ki, de én úgy vagyok vele, hogy ki tudja, hogy milyen hatással van a kicsire ... Lehet, hogy most semmilyen hatással nincs rá, de van benne hormon, ha még alacsony számban is, de van. Inkább nem kockáztatom meg. Nyilván a teherbeesést sem kellene, így marad a gumióvszeres védekezés. Mondjuk hozzátenném, hogy előzőleg is nagyon nehezen estem teherbe. Bár nem terveztük, de nem védekeztünk. De erre nem alapozok! Hiszen bármikor megfoganhat...
2011. dec. 23. 21:43
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap megjött a menstruációm. :) Mostmár megnyugodtam! :)
2011. dec. 25. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!