Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulinrezisztencia megakadály...

Inzulinrezisztencia megakadályozza a teherbeesést? Értékek lent.

Figyelt kérdés
A 0 perces inzulinom alacsony 14, a 120 perces 57 állítólag 3*-osa a megengedettnek.:( Az egyórás cukrom rossz még, az 9,4 kicsit magas. Mit gondoltok megakadályozhatja a teherbeesést? A többi vérkép eredményem, májfunkciók, triglicerid, koleszterin, minden negatív, vizelet, vérkép is jó.
2012. jan. 4. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. Ilyen esetben kapsz gyógyszert és szígorú diéta van, valamint rendszeres testmozgás kötelező!

Nekem is van, én a mensmentisbe járok. Most vagyok 8+4 hetes, szóval ha kezelve van, minden rendben lesz.

2012. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már a 0 perces inzulinod is magas, annak 5 alatt kell lennie, a 14 már nem jó. A 120 perces pedig 25 körül jó, szóval a 3-szoros érték azért kicsit túlzás. Tény, hogy magas ez is, ez egyértelműen IR. TSH-d mennyi? LH/FSH arány? Ilyen eredmények mellett csodálkoznék, ha azok rendben lennének. Megírod? Kaptál-e gyógyszert? Tisztában vagy-e a diétával, amit az IR-eseknek kell csinálnia? Mert ha nem, szívesen segítek neked. Azt tudnod kell, hogy ez egy életmód váltást jelent és csak a hármas kezelés segít együtt, a diéta+gyógyszer+sport. És sajnos ez nem olyan, hogyha az ember teherbe esik, akkor onnantól már nem kell diétázni, ez egy életre szól.

És igen, megakadályozhatja a magas inzulin a megtapadást, tehát egyértelműen felelős lehet a meddőségért.

2012. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 3. napi Lh 4,2 az Fsh 12,6, ennyit tudok, a Tsh jó, az Ft4 alacsony, ennyit tudok, jövő héten kell mennem az orvosnőhöz. Úgy tudom, ha a triglicerid, máj, és koleszterin jó, akkor még nincs nagy gond, és a 120 perces cukor is jó.
2012. jan. 4. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a jó triglicerid, koleszterin, meg a májfunkció nem jelent semmit az IR-nél. Az LH/FSH nagyon nem jó, annak az aránya 1:1 kéne legyen.

"A PCO-sbetegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány normálisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnozisa valószínű."

2012. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és mennyi az a jó TSH? Mert ha babát szeretnél, annak 1 körül kell lennie, tök mindegy, mennyi a referencia tartomány.
2012. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jövő héten megyek vissza, minden eredményt még nem tudok.
2012. jan. 6. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!