Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pé-kor felmegy a hő! Tüsző...

A pé-kor felmegy a hő! Tüsző repedéskor le! A pé után hány nappal van a tűszőrepedés és hány napig tart! és honnan lehet tudni, hogy megtörtént?

Figyelt kérdés
pé-kor petefészkemnél szurkált ebből gondolom,hogy megvolt a pé-m!ez a fájdalom 3 napig tartott!!rá két napra 36,1 mértem utána 36,3 ma meg 36,2!!most akkor mi van??

2012. jan. 5. 10:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
Az szerintem hogy még nem volt meg az ovud. Előtte leesik a hő, és másnapra felugrik, és fent is marad minimum 3 tized fokkal, a pé előtti hőhöz képest. Majd ha megjön újra leesik.
2012. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 A kérdező kommentje:
értem!!köszönöm!!de a kérdésnek az elejét jól írtam!!nem??
2012. jan. 5. 10:09
 3/94 A kérdező kommentje:

sajnos most tudtam újra mérni a hőm így nem tudom milyen volt a ciklus elején!!

ovu fájdalom az milyen??

2012. jan. 5. 10:12
 4/94 anonim ***** válasza:

Tüszőrepedésnél nem esik le, épp ez az hogy magasan kell maradnia a leesés után legalább a ciklus végéig, az jelenti azt, hogy van tüszőrepedés is.

Nincs görbéd?

2012. jan. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 A kérdező kommentje:

valaki az mondja olyankor esik le!!most már tényleg nem tudom!!felrakhatom de ahogy írtam is most kezdtem újra mérni a hőm és ebből még nem lehet megállapítani semmit!!

a múlt hónapi görbém:

[link]

és a mostani:

[link]

2012. jan. 5. 10:47
 6/94 A kérdező kommentje:

jaj a mostani görbém nem jól linkeltem be!!

[link]

2012. jan. 5. 10:48
 7/94 anonim ***** válasza:

A "leesés" bizonytalan. Mert vagy leesik picit, de olyan is van, hogy nem. Az ovulációra a hő megemelkedéséből lehet következtetni, de vannak esetek, amikor nem túl szabályos ez az egész, és pl. nem látszik egyértelműen a 2-3 tizedfokos ugrás, hanem fokozatosan, napról-napra emelkedik meg a hő, meg olyan is van, hogy történik emelkedés, de beékelődik egy újabb alacsony érték.

Sajnos az ovuláció "biztos megtörténtét" akkor lehet megállapítani a hő alapján, amikor a termékeny időszaknak már vége, mert a petesejt csak max. 24 órát életképes.


A "szurkálás"/fájdalom inkább előtte valószínű, maga az ovuláció "érezhetetlen", a feszülés előtte inkább. Viszont az együttléteket jó ilyenkorra igazítani, mert a hímivarsejtek 3 vagy akár 5 napig is képesek várakozni odabent.


Amúgy egyet értek, görbe nélkül ennél közelebbit nehéz mondani...

2012. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:

Látom közben linkeltél. HÁt ezt ebben a ciklusban már mérni sem érdemes, mert túl későn kezdted el.

Ha most nem jön össze a baba, akkor köv ciklusban a menstruáció első, vagyis második napjától kezd mérni minden nap.


A megemelkedést egyébként úgy lehet meghatározni, hogy ha mérsz egy olyan értéket, ami az őt megelőző 6 érték mindegyikénél magasabb, akkor az megemelkedettnek számít, azon a napon (ha lehet még reggel vagy nap közben, de legkésőbb este) érdemes együtt lenni, akkor a legnagyobb az esély a gyermekáldásra.


Üdv:

előző

2012. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 A kérdező kommentje:

hát igen későn kezdtem mérni ebbe a hónapba!!így nem is tudom igazán mi is van!!

köszönöm ez eddigi válaszokat!!

és az előző hónap miért volt ilyen cikk-cakkos??akkor szerintem nem is volt pé-m??átlagosan 32 naposak a ciklusaim!!ma vagyok a 23.napon!!akkor még csak most lesz ovum??

2012. jan. 5. 11:06
 10/94 anonim ***** válasza:

A múlt hónapban is lehetett, éppen ott, ahova a gép is jelölte, de valóban nem biztos, mivel az a túl későn mért érték döntötte volna el, szóval az már nem fog kiderülni.

Épp az ovu környékén nagyon fontos, hogy ugyanakkor mérd mindig.

2012. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!