Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges hogy menzi után...

Lehetséges hogy menzi után 2nappal van peteérés? Mert már tegnap tapasztaltam tojásfehérjés folyást! Vagy az nem jelent semmit?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A ciklus elsö felében: amint vége a menstruációnak, néhány napon belül felléphet egy nedves érzés, de még esetleg nem figyelhetö meg nyálka. Egyénileg felléphet azonnal krémes nyálka is. Minél közelebb vagyunk a tüszörepedéshez, annál nagyobb mennyiségü és jobb minöségü nyálka termelödik. A méhszáj bejáratát a terméketlen idöszakban egy nyálkadugó zárja el, amely a tüszörepedéshez közeledve ösztrogén hatására egyre folyékonyabbá válik. Ahogy német nötársaimtól szerencsém volt megtapasztalni, ennek a nyálkadugónak egy része esetleg egy darabban is leválhat és eltávozhat. Ez nem ok az aggódásra, csak azt jelzi, hogy a termékeny idöszak közeledik.


A tüszörepedés környékén: tojásfehérjeszerü hüvelyi nyálka, olajos, csúszós érzés közvetlenül a tüszörepedés elött. Egyénileg tarthat ez a szakasz 1-5 napig, de akár tovább is. Az is normális, ha a nyálka csak krémes és sohasem tojásfehérjeszerü (ebben az esetben a mennyiség nö meg). Röviddel a tüszörepedés után kevesebb lesz a nyálka, még néhány napig krémes állagút meg lehet figyelni, aztán szárazság következik be. A félreértések elkerülése végett: a hüvely soha sem szárad ki teljesen, nem lesz olyan, mint a Szahara ;-) A kiszáradásnál inkább az a lényeg, hogy egy tartós minöségi és mennyiségi változásnak kell bekövetkeznie, mégpedig a csökkenés irányába.


A ciklus második felében: 3 nappal a tüszörepedés után szárazságnak kell bekövetkezni. Egy héttel utána a szervezet újra krémes állagú nyálkát termel, ez 2-3 napig is megfigyelhetö. Ez a nyálkatermelés a beágyazódás idöszakára esik ugyan, de ezzel nem függ össze. Ezután a menstruációig ismét szárazság következik. 1-2 nappal a vérzés elött újra vizes, tojásfehérjeszerü nyálka figyelhetö meg, ha nem lépett fel terhesség. Ez a következö vérzés elörejelzöje.

2009. máj. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezt már jó volt tudni,mert soha nem tudtam eldönteni,hogy mi mit is jelent valójában!De most már igen!! Köszi még egyszer!
2009. máj. 23. 09:23
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem sose olyan a méhnyaknyákom, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Úgy estem teherbem, hogy egyáltalán nem volt tojásfehérjés nyákom. Szerintem ez nem jelent semmit.
2009. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A peteérés bármikor bekövetkezhet, a nőgyógyászom mondta, még a menstruáció utolsó napján is, bármilyen lelki hatásra. Tehát ha védekezést gondolnád a naptármódszer vagy a folyás figyelésével, az nem biztonságos.
2009. máj. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem védekezünk,babát szeretnénk,ha összejönne,de eddig még semmi.Ez lesz a harmadik hónapunk!!
2009. máj. 31. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!