Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi vár rám a HSG vizsgálat...

Mi vár rám a HSG vizsgálat során? Tapasztalatokat szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

Június elején lesz hsg vizsgálatom, sok mendemondát hallottam róla, olyanoktól kérnék szépen választ, akik már átestek rajta. Mennyi ideig tart, mennyire fájdalmas, mennyire biztos?

Nekem kontrasztanyagos, röntgenes lesz, azt hiszem.

Köszönöm.


2009. máj. 23. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, nem vészes! Én is kiírtam ide a kérdésemet, mielőtt mentem, és volt aki nagyon elrettentett!

Az egész nem volt 10 perc! Be kellett feküdnöm, aztán bevittek a vizsgálóba, fölhelyezte az orvosom a szondát a méhembe (nem volt gáz), és aztán áttoltak egy másik épületbe a röntgenbe! Ott adták a kontrasztanyagot! Egy picit feszített, de nem volt fájdalmas! A bal petevezetékem volt elzáródva, de nagyobb nyomással megnyitották! Szóval nyugi, viszont betétet vigyél, mert valószínűleg vérezni fogsz! :)

2009. máj. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt mind a ket fajta, rontgen es ultrahangos is.

A rontgenes nekem elegge fajdalmas volt. Ki lehetett birni, nem arrol van szo, de elegge fajt. De ez rettentsen el, mert volt ket masik baratnom, akinek kb ugyanakkor volt ez, ugyanott es nekik egyalatalan nem fajt, csak kellemetlen volt. Az egyiknek pedig el is volt zarodva az egyik petevezeteke es tobb nyomast is raktak ra, hatha atmegy. Neki igy sem fajt.

Az ultrahangos most volt mult heten, rettegtem tole a regi rossz elmeny miatt, viszont nem volt annyira nagyon rossz. Fajt kicsit az is, de kb 30 masodperc volt.

Ha az orvosod nem feletetlen ragaszkodik az rontgenes verziohoz, akkor en az ultrahangost valasztanam. Gyorsabb es fajdalommentesebb. Remelem segitettem.

2009. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elozo vagyok.

En a rontgenes verzional vereztem egy piciket, az ultrahangosnal egyaltalan nem.

2009. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is lesz. és nagyon félek. nekem folyadékot tesznek fel nemtom ez melyik fajta.
2009. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az elotted levo vagyok.

Mindkettonel folyadekot kuldenek be, szerintem a rontgenesnel kicsit surubb a folyadek. Szerintem az jobban feszit es lassabban is folyik at. Az ultrahangos nagyon hamar atmegy, mintha viz lenne.

2009. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt a ciklus mely időszakában végzik el?
2009. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolso előtti köszönöm. előző kérdést már nem én kérdeztem:)
2009. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megint en, aki elobb is valaszolt :).

Peteeres elott csinaljak par nappal. Ultrahangot csinalnak a 8. napon kb (persze attol fugg, hogy milyen hosszuak a ciklusaid) es attol fuggoen, hogy a peteeres mennyire kozel van, ad egy idopontot, hogy mikor menj vissza.

2009. máj. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm minden válaszolónak, sikerült megnyugtatnotok, meg aztán hiába fáj, nagyon szeretném pontosan tudni, hogy mi a helyzet.

Köszönöm szépen: az eredeti kérdező :)

2009. máj. 25. 15:16
 10/10 anonim válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de nekem borzasztóan fájt. Nem vagyok egy hisztis fajta, de a saját öklömet haraptam, és alig bírtam a nyöszörgésemet visszafogni. Sírtam nagyon, persze az eredmény miatt is. Mindkettő vezeték elzáródott, és nem tudta megnyitni sem. Az egyikbe belement egy nagyon picit a kontrasztanyag de nem ment végig. Nagyon el voltam keseredve,. Mindez márciusban volt. Most 5 hetes terhes vagyok :) Csak azért írtam, hogy tudd, igen fájhat is nagyon. Nekem nem mondták, mindenki azt mondta "á semmi" és ezért felkészülni sem tudtam...
2009. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!