Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha július 1 előtt teherbe...

Ha július 1 előtt teherbe esek, akkor a gyedet még a régi módszerrel számolják?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 19:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozáírni, hogy a következő mensimet június 20 körül várom és akkor lesz pont itthon a férjem, aki egyébként külföldön dolgozik. Ha akkor sikerül a baba, akkor a teherbeesés napjának jún. 20 felel meg, vagyis akkor még a régi rendszer szerint kapom a gyedet?
2009. máj. 23. 19:22
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem a teherbe esés dátuma, hanem a gyerkőc születési dátuma számít. Ha a parlament elfogadja akkor az új szabályok azokra lesznek érvényesek akik 2010. április 30-a után szülnek. Ha az utolsó vérzés ideje június 20-a akkor szülés várható időpontja március 27, tehát bőven befér még a régi rendszerbe.

2009. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Én ezt soha nem étettem most akkor az a fontos hogy legyen babánk vagy az hogy 3 évig ne kelljen dolgozni , és ha rágörcsöltök erre a dátumra ugysem fog sikerülni , minek agyaltok ezen , nekem az a legfontosabb hogy legyen manóm az hogy most 2 vagy 3 év az tudom nem mindegy mert nekem sem az mi sem vagyunk gazdagok nagyon nem de ha már most azon töröm a fejem hogy mi lesz 2-3 év múlva mikor még nem is estem teherbe akkor már belebolondultam volna , szerintem ne agyaljatok ezen a dátumokon hogy a f...szopó kormány mit talál ki mert én is undorító dolognak tartom hogy a gyermekektől veszik el és nem maguktól de nem tudunk tenni ellene és ha folyton ezen rágódsz ugysem jön a babó , és ezt nem neked személyesen szántam hanem mindenkinek aki görcsöl rajta , mert nekem is jó volna ha még plusz egy évig itthon lehetnék majd a manómmal mert nincs kire bíznom sajna akármikor is lesz de ha ezen múlik akkor inkább legyen 2 év csak legyen gyerekem....

Most lehet lepontozni de ez a véleményem....

2009. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Azért valakinek nem mindegy, mert én például nem adnám be 1 évesen bölcsibe, márpedig akkor be kéne adnom, mert GYES- ből nem lehet megélni. Sőt, én még úgysem tudnék dolgozni, ha bölcsibe lenne a gyerek, mert én 6-ra járok. És szerinted melyik bölcsi nyit ki 6 előtt?

De szerencsére én még nem esek bele, mert januárra vagyok kiírva.

Amúgy ne izgulj, ha most nem jön össze a baba. Szerintem úgyis le lesz szavazva ez a törvény jövőre, kormányváltáskor. És akkor még 1 éves sem lesz a lurkód,főleg ha később fogan meg.

2009. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Szia ne aggódj semmi gond nem lesz! Ha teherbe esel, akkor még beleférsz a régi rendszerbe, de ha nem akkor sincs baj, ez a "törvény" nem sokáig lesz életben, hidd el nekem. 1-2 éves babát nem ajánlott bölcsibe adni. Ne félj csak vigyázz az egészségedre, semmi baj sem lesz :)
2009. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok! 2. válaszoló és mindenki aki igy értelmezte, mi nem most külön ezért akarunk belevágni a babagyártásba, hanem pont igy jön ki a lépés, mert most lesz itthon a férjem. Egyébként nem zavar, ha csak ősszel jön össze, vagy bármikor, csak most ez ilyen érdekes szitu ezért kérdeztem. És persze az se utolsó szempont, hogy 2 vagy 3 évet lehetek itthon a babival, hisz nem a bölcsinek szülöm. Egyébként egy éve akarjuk ezt a babát, ő már a 3. lenne, mert van két kicsim ( 5 és 2) , januárban sajnos elvetéltem 6 hetesen és folyamatos a próbálkozás, mert sajna 3 havonta van csak esélyünk. Ja és a pénz meg nem érdekel, mármint az meg aztán pláne nem fordult meg a fejemben, hogy pénz miatt kérdezem, hála nem állunk rosszul, úgyhogy ez már mellékes. Az én kérdésem lényege nem volt más, csak ez a speciális eset, hogy pont igy jön ki a férjem itthonléte. Boldog babavárást a kismamáknak és sok sikert a hasonló cipőben járó próbálkozóknak!
2009. máj. 23. 20:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és remélem igazatok lesz és tényleg nem sokáig lesz igy, mert sajnálok mindenkit, aki ebbe a hülye helyzetbe kerül. 1 év után 25 000-ért otthon maradni, ma nagyon sokan nem tehetik meg, igy kénytelenek bölcsibe adni a még kicsi babájukat, már ha lesz hely a bölcsikben, úgyhogy nem jó ez az egész és remélem nem sokáig lesz igy!
2009. máj. 23. 20:47
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez a belinkelt cikk. Mert én még a kormánytervezetben azt olvastam, hogy a törvény hatályba lépésétől számított 300. napon túl született gyerekekre vonatkozik. Remélem, hogy azért nem fogják olyan könnyen megszavazni, meg az ellenzék legalább megfellebbezi az Alkotmánybíróságon. Én már írtam alá ezzel kapcsolatban petíciót.

Szerintem sem mindegy, hogy 2 vagy 3 évesen bízod-e idegenekre. Nem is a pénz miatt, hanem a gyermek lelki fejlődése miatt, mert igenis megsínyli, ráadásul állandóan beteg is lesz. Ki fog a mai világban kisgyerekes anyát foglalkoztatni? Anyámat is állandóan kirúgták mindenhonnan, mert a húgom folyton beteg volt.

Egyébként ebbe jobb lesz beletörődni, mert a Fidesz sem fogja megváltoztatni. Most persze jár a szájuk, de jó nekik, hogy az MSZP kikaparja a gesztenyét, nem ők lesznek a rosszfiúk. Ugyanis az IMF és EU-s hitelekért cserébe ők beleszólhatnak az egyensúlyteremtő programba. Egyik feltételük ez volt. Fidesz sem tud vele mit csinálni. Mert Európa szerte a 3 év egyedülálló. Csak az okosok azt nem értik meg, hogy itt nem keres annyit egy férfi, hogy el tudja tartani a családját, meg a baby-sitter rendszer sem működik. Mert ők sem adják be az 1 éves gyereket bölcsibe tömegesen, azt nem kell gondolni.

2009. máj. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, okos gondolatok! Most akkor végülis ez a rendszer még nem lépett életbe, vagy július 1-től fog és attól számított 300 napon belül kell megszületnie? Persze, hogy nem mindegy, egyáltalán nem, nem azért szül egy nő gyereket, hogy egy évesen már idegenekre bízza. Ez igy van és tényleg sokszor nem a pénz miatt aggódik az ember!
2009. máj. 24. 11:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, én ezt olvastam a kormányprogramban. De a 300 nap nagyjából egy egészséges terhesség időpontja, szóval az a lényeg, hogy a hatályba lépésig meg kéne foganni. Aztán meg majd a dokik jó pénzért indítják előbb, amit lehet. A Bokros-csomag előtt is az ment.
2009. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!