Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A sárgatest hormon a tüszőrepe...

A sárgatest hormon a tüszőrepedés idejével jelenik meg?

Figyelt kérdés
Onnantól kezdve, hogy eléri a peteérés után a legmagasabb hőt, már progeszteron termelés van? Ha mégis fokozatosan leesik a hő ovuláció után, akkor nem jó a progeszteron szint?
2009. máj. 23. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A petefészekben megérnek a petesejtek, 3.héten van az ovuláció, azaz a tüsző felrepedése. ekkor a petesejt kisodródik és a petevezetékbe kerül. a tüszö visszamarad a petefészekben, növekszik és sárgatestté alakul. progeszteron termelés a megtermékenyítés után van, a zigóta 1-2 hétig vándorol a megtermékenyítés után majd a méhbe beágyazódik, a sárgatest tovább működik és progeszteron hormont termel.remélem tudtam segíteni.
2009. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Huhh megpróbálom érthetően leírni, ahogyan nekem tanították, remélem nem kavarlak meg nagyon: Szóval érésnek indul az oocyta (megtermékenyítetlen petesejt).A Tüsző hámja termeli az ösztrogént. 1: Primer folliculus (folliculus = tüsző) 2.: Szekunder folliculus 3. Tercier folliculus, vagyis Graaf tüsző, ez a felszínből kidomborodik, megreped, majd kiszabadul, ez az ovulatio (peteérés). A tüsző helyén marad egy bevérzett test (corpus haemorrhagicum). A sárgatest (corpus luteum) termeli a progeszteront, amennyiben nincs megtermékenyítés, ez a sárgatest elsorvad, lesz belőle fehér test (corpus albicans). Ne haragudj, ha kicsit zavaros volt,a latin kifejezéseket azért írtam mellé, mert észrevettem, hogy itt az oldalon nagyon sokan használják őket és olyat is láttam, hogy helytelenül. Remélem tényleg tudtam segíteni! Minél előbbi babásodást kívánok neked! :)
2009. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem odaírni, hogy a tüsző maradványából alakul ki a sárgatest. Mielőbbi babásodást :)
2009. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek a masodik valaszoloval..en is pont igy magyaraztam volna el :).

Koszonom, hogy igy leirtad, bar nagyjabol en is ertettem, hogy ez hogy mukodik, de ez nagyon hasznos volt!!

2009. máj. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni nektek :):)
2009. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!