Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg normális jelenség a...

Tényleg normális jelenség a tüszőrepedés (eseti) elmaradás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban voltam uh-on a 12.napon.Szép érett tüszőt látott a doki.Ma a 26.napon mentem kontrollra és ott volt a tüsző ugyanúgy.A menzim is megjött ma.Az orvosom azt mondta előfordul,hogy nem minden hónapban van ovuláció,de ez normális így ne aggódjak.5nap múlva megyek vissza megnézni,hogy megrepedt e.Ti mit gondoltok,volt valakinek hasonló tapasztalata?
2011. okt. 21. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Minden egészséges termékeny nőnél évente 1-2x előfordulhat. Viszont ilyenkor az a "bent maradt" tüsző bármikor megrepedhet, akár már menstruáció alatt, vagy közvetlenül utána, de az is lehet, hogy a következő ciklus "rendes helyén" bukkan csak ki. Emiatt a jelenség miatt lehet gyakorlatilag a ciklus bármely napján teherbe esni. (Ezt szajkózzuk azoknak, akikek próbálunk felvilágosítani, hogy MINDIG védekezni kell, mert ugye százával vannak itt is a kérdések, hogy "együtt voltunk a menstruáció utáni 3. napon, lehet baj?" és társai...)
2011. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
*bukkan ki a petesejt
2011. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan, hogy hiába volt peteérésem, sajnos a tüszőrepedés elmaradt, éppen ezért nekem írtak fel tüszőrepesztő injekciót.
2011. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A menstruáció alatti teherbeesés lehetőségével tisztában vagyok,de azért köszönöm a válaszodat.

Nekem tüszőrepedésem szokott lenni (előző hónapokban látszott uh-on) ezért is lepődtem meg azon,hogy most elmaradt...

2011. okt. 21. 16:13
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, volt olyan hogy nekem is megrepedt magától, de legtöbbször sajnos nem, ezért kellett a szuri. Talán te is closty-t szedsz és azért jársz rendszeresen uh-ra?
2011. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
igen szedtem 2 hónapot,de mivel lett rendes pé-m ebben a hónapban nem szedtem.Most pedig nem repedt meg..Az orvosom nyugtat,mivel van már 2 egészséges gyermekem,akik elsőre spontán összejöttek,hogy nem kell aggódnom,de mivel a tesó már 5hónapja nem jön kezdek aggódni...
2011. okt. 21. 16:25
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi még az első babánkért kűzdünk...

Én 7 hónapig szedtem, a szurit csak az utolsó 3 hónapban kaptam, a 7. hónapban jött össze a terhesség, de sajnos 7hetesen elvetéltem. Most több mint fél év szünetet tartottunk, aztán újra elmentem dokihoz, és sajna ismét nincs magától peteérés szóval most újra kezdem a closty-t.

Szerintem ne idegeskedj, 5 hónap még nem olyan hosszú idő, még akkor sem ha az előző terhességek hamarabb összejöttek. És szerencsére nálad már ott a 2 gyermeked bizonyítékként, hogy összejöhet szóval ne aggódj...

2011. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nálam ez olyan érdekesen alakult. Én is el kezdtem szedni a clostit. Már szinte remegtem érte, hogy nekemis írják fel végre, annyit olvastam itt rola. Első hónapban még gy sem lett pé-m. Második hónapban lett de nem repedt meg. Az 5-ik hóban kaptam tüszőrepesztőt így már minden rendben lett csk baba nem lett. A 6-ik hónap ugyanígy volt, baba megint nem lett. Aztán kérdeztem az orvosomat, hogy nem lenne jobb szétnézne odabenn, ha így sem lettem kismama, mert ugy éreztem valami nem stimmel velem. Meg már rettenetesen untam a sok UH-t , meg gyógyszert meg szurit. Anyagilag sem volt már kevés ez a kisérletezgetés. Jol éreztem.. Kiderült, hogy csak lombikkal lehet babánk.
2011. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy közbekérdezek, lehet, hogy egyébként is buta kérdés, de kedves utolsó válaszoló leírnád, hogy mit állapítottak meg ami miatt természetes úton nem jöhet össze a baba?
2011. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igazábol szerintem nem megfelelő inyekciót kaptam. Hiába érrt sok szép tösző, mikor megtermékenyitették ,nem osztódtak ahogy kelett volna. Meg is beszéltük az orvosommal, hogy következőnek mást fog felírni.

Ezért is csodálkoztunk nagyon mikor pozitívat teszteltünk.

19 hetes kismama!

2011. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!