Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem dolgoztam még, valahogy...

Ha nem dolgoztam még, valahogy meglehet növelni a gyest?

Figyelt kérdés
idén érettségizem estin, ha október elején szülök, még a nyáron nem tudok valamit inzézni h valamivel többet kapjunk az alapnál? elég lesz a babának ami alanyi jogon jár?
2012. jan. 9. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A gyest nem lehet megnövelni. Az összege adott, törvény szabályozza. kb 28.000 Ft. Ehhez jön a családi. ami 13.000 körül van. Ez kb 40.000 Ft. A babának épp elég, de rezsire, nektek kajára, megélhetésre, ne adj Isten lakbérre már nem.
2012. jan. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha gyerekszülés előtt pár évig dolgozol, akkor a munkabéred valahány százalékát megkapod/kaptad volna.
2012. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha jól számolom még nem vársz babát...

sztem nyáron dolgozz, akár már várandósan is, és csak januárban szülj, mert a biztosítási időbe beleszámít a suli is (bár az estit ne tudom.., annak nézz utána), mert akkor nmeg lesz a 2 év alatti 365 nap, ha dolgozol, akkor azt alapjául veszik a gyed-nek és a tgyás-nak, de indiog a szülést megelőző évet veszik figyelembe, tehát ha 2012-ben szülsz, akkor 2011-et ha 2013-ban, akkor a 2012-t. Most a tb-det ki fizeti? ha saját magadnak, akkor már mind1, csak a 28500Ft-ot(amiből kézhez 25650-et kapsz) plusz a családi pótlékot fogod kapni. ! orvosi pecsét után az egyszeri anyaságit, ami 65000 körül van..

2012. jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

az esti nem számít:( én nem fizetek semmit, gondolom anyukám fizeti nem szolt hogy nekem kéne. Még nem vagyok terhes, de mostanra terveztük, ha jövöre sem kapnék többet akkor itt az ideje:) A környéken és messzebb is minden hova jelentkeztem és érdeklődtem de sehova nem vettek fel:( a nyáron azért még próbálkozom.

2012. jan. 9. 09:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért gondold át ezt a dolgot. Miért ilyen sürgős? Meg fogtok tudni élni? Sokba kerül ám minden! Pelus, ne adj Isten tápszer aranyárban stb...
2012. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért gondoltunk hogy belevágunk, mert sajnos hiába próbálkozom nem találok munkát, már régóta szeretnénk babát, a párom már tényleg nagyon akar idősebb nálam azért is, megélni szerintem megtudnánk, nem lennének márkás cuccai igaz, de szerintem nem ez a legfontosabb.

A szeretetünk után a ruházat, élelem ami nagyon fontos és a kis holmijai, ruhája már gyűlik, azzal nem lesz gond, játékok is vannak bővén, éhenhalni biztos nem fogunk, de nagyon átgondoljuk, már évek óta gondolkozunk a dolgon, nem látjuk h évek múlva jobb lenne a helyzet, de bízunk benne, ha mindig csak azon rágódunk h előbb pénz kéne akkor soha nem lesz gyerekünk, mindent megadni neki ugyse tudunk, de a minimumot biztosan megfogja kapni!

2012. jan. 9. 10:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy sokan azt gondolják,hogy a ruha kerül a legtöbbe. A ruha a legkevesebb! Azt akár turkálóból is össze lehet szedni pár ezer forintért.

Nem tudom,hogy az e a legjobb megoldás,hogy ha nem találsz melót, akkor szülsz egy gyereket!

2012. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
gratulálok hogy megint egy ember aki a gyesre akar gyereket szülni! DOLGOZZ a gyerekvállalás előtt és ne csak a markod tartsd az állami pénzre azok kárára, akik TISZTESSÉgesen élnek. Undorító vagy...
2012. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
mért lennék undorító? adj munkát és dolgozok....ha nem adnak munkát hogy dolgozzak szerinted? ne undorítózz le senkit ha nem tudsz semmit a másikról h miét döntött úgy ahogy! képzeld vannak emberek, TISZTESSÉGES emberek akik NEM KAPNAK munkát akárhogy próbálkoznak, mert mondjuk vidéken élnek vagy az állam hoz olyan törvényeket hogy ellehetetlenítsék a megélhetést, egyébként azért hozták vissza a gyest h többen vállaljanak gyereket, de nem a pénzért szeretnénk gyereket, már több éve akarunk és mivel NEM KAPOK munkát ugydöntöttünk most jött el az ideje, de ismétlem nem a pénzért de ez gondolom Téged nem érdekel csak az jut el a tudatodig h nem dolgozott, ingyenélő, haszonleső...szép mondhatom, tudod nem mindenki olyan szerencsés mint Te.
2012. jan. 10. 07:53
 10/12 anonim ***** válasza:

"Azért gondoltunk hogy belevágunk, mert sajnos hiába próbálkozom nem találok munkát..."


Egzisztenciális gyerekvállalás, segélyhajhászás,GYESkommandó. A gyerek ne egy kibúvó legyen a munka alól -mert az tényleg undorító-. Ha így állsz az élethez, akkor létrehozod a tipikus Csernus anyukát, aki önmaga lábán képtelen megélni egyedül, örökké másra lesz utalva és néha szül egy gyereket, hogy az állam támogassa. Persze mikor majd csökkennek a segélyek és a támogatások (mert CSÖKKENNI FOGNAK), akkor az állam a szemét, az akkori kormány nem ad munkát és ellehetetlenít téged és a gyerekedet.


A gyereknek így sose lesz meg a létbiztonsága és egy megélhetésre képtelen ember fogja felnevelni, ezzel sokszorosítva a problémát. Ez a faluszéli "soron" tökéletes életcél, jövőkép zéró. Nem gadagságban kell felnevelni egy gyereket, de ne is azért szülessen meg, hogy az anyjának ne kelljen dolgozni, mert nem tud. Ez széles körben jogosan elítélt hozzáállás.


Ha nem tudsz elhelyezkedni, amit szerintem mindenki megért a mai világban, akkor tessék felkerekedni szerencsét próbálni. Utazz el egy közelebbi városba és ott keress munkát, végezz el valami tanfolyamot, szerezz szakképesítést. Szakma nélkül SOSE fogsz kapni épkézláb munkát(és ez nem a mindenkori kormány hibája). Kezdj el élni normális életet, hozz össze pár év alatt egy normális induló életet és akkor már biztonságosabban és nagyobb élettapaszalattal vágnál bele. És nem a nyomorgásról, kuporgatásról fog szólni a mindennap.


Segíts magadon, az életedet és a felmerülő magandak kell megoldani, az indulás nehéz, de hosszú távon kifizetődő, légy kezdeményező és talpraesett. VAGY most betonozd be sorsodat és irány a napi nyomor, másoktól függés/államtól függés. Biztos ez a legjobb életcél? Rengeteg ismerősöm van, aki a semmiből jött és megvetette a lábát, önellátó lett és nyugodtabb körülmények közt önállóan alapított családot.

2012. jan. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!