Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nekem most járt le kb egy...

Ha nekem most járt le kb egy hónapja a munkanélkülim de elötte dolgoztam ha terhes vagyok milyen ellátások járnak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
ha szülés napján nem állsz munkaviszonyban akkor csak gyes és családi pótlék jár!
2011. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Munkaviszony nélkül is járhat a gyed, de sajnos a te esetedben nem fog, hiszen már kimerítetted az álláskeresési támogatást.

A gyed akkor jár, ha igényléskor biztosított vagy, és volt szülés előtt két éven belül 365 nap biztosítotti jogviszonyod (az álláskeresési támogatás is annak számít). Hacsak nem helyezkedsz el valahová, akkor valóban csak gyes és csp fog járni.

2011. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha tanfolyam összejön munkaügyes akkor jó ugye?Mielött elmegyek dokihoz elhelyezkedhetek ugye?ha tutira tudom ,hogy terhes vagyok.Csinálok egy tesztet
2011. ápr. 13. 11:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Megvan a két éven belűl bőven a 365 napom
2011. ápr. 13. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem hiába voltak meg a napjaim,hiába voltam biztosított. Azért nem kaptam gyed-et mert a szülés napján nem álltam jogviszonyban munkáltatóval! (Első voltam)
2011. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor csinálok tesztet és ha pozitív elmegyek dolizni 3 műszakba.Ott ugyis el lehet menni táppénzre nem?Sajna nincs más megoldás.Nem mondom meg hogy lehet hogy terhes vagyok
2011. ápr. 13. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves első, sajnálom, hogy neked akkor senki nem szólt, mert kaphattál volna gyedet, csak álláskeresési támogatást kellett volna igényelned.

Ugyanis a gyed jogosultságnak a munkaviszonyban állás NEM feltétele, az a feltétele, hogy szüléskor és igényléskor BIZTOSÍTOTT legyél.

Ha elmentél volna álláskeresésire, és a fennállása alatt igényled a gyedet, akkor kaptad volna.

Kérdező, ezekből a tanfolyamokból csak akkor számítanak be neked 180 napot, ha egy éven túl jársz oda.

Amúgy nem. És ezek alatt a tanfolyamok alatt nem minősülsz biztosítottnak, vagyis nem leszel jogosult gyedre.

2011. ápr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit írnék az elsőnek, ha nem álltál jogviszonyban a munkáltatóddal, akkor NEM voltál biztosított.
2011. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat biztosított, ott "dolgoztam" papíron,de mivel veszélyeztetett voltam,nem kellett dolgoznom! (első voltam)
2011. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!