Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a spermiumok 30%-a életképt...

Ha a spermiumok 30%-a életképtelen és 70% lassú, akkor milyen esélyek, lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Egy baráti házaspárnál lett ilyen eredmény. Már 3 éve nem sikerül nekik a baba. A nő állítólag rendben, bár sokszor késik a menzesze, mindig panaszkodik. A férje kapott valami gyógyszert a rossz "spermájára". Szeretnék nekik segíteni tanácsokkal, de az nem illetlenség, hogy kéretlenűl tanácsokat osztogatok? A barátnőmmel eddig 1X beszéltünk erről, de az még a babaproject elején. Azóta kerülik a témát. Most is csak ennyit árultak el. Nekünk már 2 gyerek is összejött azóta és látom, hogy kicsit irigykednek. Sajnálom őket.
2009. máj. 25. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha kerülik a témát, inkább Te is hanyagold! A kéretlen, ám segítő szándékú tanácsokkal többet lehet ártani, mint használni. Valószínűleg az orvosok elmondják majd nekik, hogy mi a teendő ilyenkor, nem hiszem, hogy az itt szerzett információid alapján pontosabb dolgokat tudsz nekik mondani.

Ha tényleg fontosak neked, inkább más természetű témákban próbálj velük beszélgetni, inkább oldani a hangulatukat, ami egy jó kis kirándulás, beszélgetés, kert sütögetés formájában többet használhat, mint e problémájuk feszegetése.

A sajnálat pedig a legkevésbé sem segít rajtuk, ha ezt még érezteted is velük,a lehető legrosszabban fogják magukat érezni a társaságotokban, ami ahhoz vezethet, hogy kerülni is fogják a találkozásokat.

Amit tehetsz, ha a legjobbat akarod, hogy csak olyan témába mész bele, amiről ők is szívesen beszélnek.

2009. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem pont innen szerzett tanácsokkal akartam ellátni őket. Eleget tudok a témáról, mert egészségügyis vagyok, az anyukám meg szülésznő. Amúgy meg még én érzem magam kellemetlenül amiért nekünk sikerült, nekik meg nem. Azt is én mondtam, igaz 2 évvel ezelőtt, hogy menjenek el spermavizsgálatra.
2009. máj. 25. 15:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi sem hirdetjük, hogy baj van. Lehet, hogy már rég továbbléptek, már kezelik a férjet - csak lehet, hogy eredménytelenül. Ráadásul az is előfordulhat, hogy csak spermadonortól tud majd teherbeesni a barátnőd, s már az is lehet, hogy ott tartanak...

Akinek akarja, úgyis elmondja, hogy mi a helyzet. Nem hinném, hogy felnőtt emberek nem próbálnak meg mindent, azért hogy gyerekük lehessen, gyanítom, hogy nekik is már el kellett indulni egy olyan úton, amely egy csomó kényes kérdést eredményez majd (pl. nem látom az apát a babában...)

2009. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!