Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Járt már igy valaki közületek...

Járt már igy valaki közületek esetleg? Teherbeesés munkanélküliként, mert megszűnik a munkahely jogutód nélkül. Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Párommal babát tervezünk. Még csak pletykaszinten, de rebesgetik, hogy megszűnik a cég. Ha jogutód nélkül megszűnne a munkahelyem, és utána esnék teherbe, amig nem találok másikat, milyen ellátásban részesülnék? 6 évet dolgoztam a cégnél. Nem nagyon szeretném felfüggeszteni a babakérdést, hiszen már 36 éves vagyok. Első baba lenne. Járt már igy valaki közületek, esetleg?
2011. aug. 8. 11:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszokat :-) Ez kimaradt a kommentből.
2011. aug. 8. 11:30
 2/11 anonim ***** válasza:

már megfogant a baba??Mert akkor biztosítva voltál a Gyedre,ha nem és amig nem találsz másik munkát és lejár az 1 év(munka nélkül)akkor sajna csak GYest kapsz...

Én 3 hónapot dolgoztam,mikor felvettek már akkor repesgették hogy eladja a helyet(ennek ellenére felvett)aztán közbe teherbe estem és mivel elég hamar lett hasam meg rosszul is voltam megtudta a főnök.Lejárt a próbaidőm így nem hosszabította meg a szerződésemet terhesen:(((kemény egy világ ez.Így mivel én alapból pályakezdő voltam és legelső munkahelyem volt így ne voltam biztosítva a GYedre:((

28500ft kapok amiből még vonnak le.

Most 2 éves gőzerővel keresek már most melót de nagyon nehéz pályakezdőként,gyerekkel,szülői támogatás nélkül(nincs kire hagyni ha pl.beteg lenne)

Azért drukkolok a munkahely miatt és hogy egészséges babád legyen:))!!!!

2011. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen a válaszodat! Nem, még nem sikerült a baba (legalábbis nem tudok róla, most van a várakozó állás :-))) ).

Nem lehet könnyű Neked, de én nagyon remélem, hogy sikerül munkát találnod, mert az a pénz, amit most kapsz....hát, enyhén szólva nem túl sok. Sok sikert :-)

2011. aug. 8. 12:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem épp nem volt munkahelyem mikor teherbe estem.Amire alanyi jogon jogosult vagy az az egyszeri anyasági 64000Ft.,Családi pótlék 12200Ft.,és az alap gyermekgondozási segély bruttó 28500Ft.
2011. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonló dilemmában vagyok csak mi már lombikra várunk!Hó végére van időpontunk első bejelentkezésre és félek,hogy hónapokat kell esetleg várnunk a beültire ami necces mert az én munkahelyem is jó idelye haldoklik így félek,hogy lessz-e még mire el jutunk a lombikig!!!Munkahelyet nem akarok váltani mert még három hónapot nem bírnék ki tétlenül(négy éve szeretnénk babát)a próbaidő alatt viszont nem tudnánk megoldani a szükséges vizsgálatokat sem mert ugye új munkahelyen nincs szabi a táppénz meg csak jó ok a kirúgásra!:/

Te hol dolgozol ha meg írhatod?

2011. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a választ Mindkettőtöknek! Nem könnyű helyzet, és nem is anyagiasságból tettem fel a kérdést, hanem mi is már több, mint 2 éve várunk a babára. Sajnos a cég nevét nem irhatom meg, vidéken egy elég nagy, de sajnos nem túl jólmenő cégről van szó. Kereskedelem.

Kedves lombikos sorstársam! Kivánom, hogy sikerüljön Neked a beültetés, igaz, mi lehet ,anyagilag kevesebbet tudunk biztosítani a gyerek számára, de szeretetből tuti nem lesz hiánya. Jó, azért nem adnak sokmindent a piacon, de szerintem nagyon fontos.

2011. aug. 8. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Lombikos vagyok!:)

Igen sajna míg másnak kívánságra jön nekünk még ez sem olcsó!Nem gáz az anyagiasság mert fontos a pénz ahhoz,hogy enni adjunk majd neki!Én is meg adnék bármennyit,hogy sikerüljön de azért igyekszem minél takarékosabban meg úszni a lombikot(már amennyire lehet)amilyen vizsgálatot nem kötnek a kaálihoz azt meg csináltatom sztk-ban és a háziorvosommal!

Az biztos,hogy nálunk szeretetben nem lesz hiánya mert ki szeretné jobban a gyerekét mint az aki sokat vár rá!!!!

Persze szereti az is akinek könnyen jön de mindenben úgy van,hogy édesebb az a gyümölcs amiért küzdeni kell és most elnézést kérek mindenkitől aki esetleg félre érti!!!Akinek nem inge....

Ja egyébként én is vidéki cégnél tengődöm/telefongyártás:(!

Nagyon sok sikert neked is és mielőbbi babaáldást még AKTÍV DOLGOZÓKÉNT!!!

2011. aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a jókívánságokat, mit is kivánhatnék én is Neked! Sikerüljön a baba minél hamarabb, és ne fájjon azon a fejed Neked sem, hogy miből adsz majd egy szelet kenyeret Neki! ...és hátha még lombik sem kell hozzá. Sokat hallottam olyat, hogy időpont a lombikra, vagy örökbefogadásra és spontán sikerült. Kivánom Neked a legjobbakat! :-)
2011. aug. 8. 19:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én esetemben úgy volt, hogy megszűnt a munkaviszonyom hónap elején, és a végén kiderült hogy sikerült a baba.

Én elmentem munkanélkülire,ahol jelenleg álláskeresési járadékot kapok, és mivel azt kapom min. 180 napig, ezután igényelhetem majd még 90 napra az álláskeresési segélyt is, így a baba születéséig én biztosítva leszek.De ha jól tudom, még utána is lehet igényelni mást is, de ezzel nem foglalkoztam.

Nekem a munkaügyi központban azt mondták, hogy a baba születése előtti két évben kell lennie 365 nap biztosított jogviszonynak, akkor jár tgyás, annak a folytatása a gyed, majd gyes.Sőt nekem a védőnőm is ezt mondta.

Az összege már más kérdés,mert azt átlagolják.Tehát a munkanélküli összege miatt hiába van valakinek jó fizetése, kisebb lesz az összeg.


A 6 év munkaviszonyoddal ha még nem voltál munkanélküli, akkor a maximum időt fogod kapni, az 270 nap, szerintem minden más feltételnek is megfelelsz, tehát ezt még tudod hosszabbítani, és a 365 napod is meglesz. Itt csak az a kérdés mikor esel teherbe. Mármint mennyi időn belül.Mert ha a baba 2012-ben megszületik, akkor a 2010 és 2011-es évedet veszik alapul a 365 nap számlálásakor.


Nekem nagyon nagy szerencsém volt, hogy azonnal sikerült.Bár én is elhatároztam, hogy most már nem szeretnék a babával várni többet, mert a munkahelyeim miatt húztam-halasztottam én is.


Sok sikert vagy az új álláshoz vagy a babához! Vagy egyszerre mindkettőhöz :)

2011. aug. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20.23-nak!Én úgy estem teherbe hogy nem volt munkahelyem,munkanélkülit sem kaptam már.Előtte volt munkaviszonyom(365nap simán megvolt)mégis csak a 28500Ft-ot kapom.
2011. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!