Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmerjek így menni orvoshoz?

Elmerjek így menni orvoshoz?

Figyelt kérdés

6 hónapja próbálkozunk, nem sikerül teherbe esnem. Mellette rendszertelen ciklus, gyanítom, hogy nincs peteérésem. Küzdők a túlsúllyal, már diétázom egy hónapja. Hőgörbét sajnos nem vezetek.

Nem fog goromba lenni a doki, hogy már 6 hónap után képes vagyok orvoshoz menni? Meg majd jön a túlsúllyal stb???

Nem is konkrétan az zavar, hogy még nem sikerült a baba, hanem az, hogy tudom, hogy van valami baj (hormonok vagy más) és tudom, hogy magától nem fog megjavulni. Barátcserjével meg ezekkel nem akartam még kisérletezni.


2012. jan. 12. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs mire várni, nyugodtan menj dokihoz. Minél hamarabb mész, annál hamarabb kapsz segítséget a szakembertől. Azon pedig ne aggódj, hogy goromba lesz.
2012. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jol gondolod hogy nem probálsz mindenfélét beszedni.Nem állítom hogy nem jok ezek a szerek de legjobb ha megvizsgál a doki.Ne félj bátran mond el hogy mi a helyzet.Szorítok és ne félj bátorság:)
2012. jan. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem, ha orvoshoz mesz, akkor mondd el, hogy babät szeretnetek, de rendszertelen a ciklusod. Persze mondd el azt is, hogy mär dietäzol, es mindenkeppen fogyni szeretnel. Ha megkerdezi, hogy miota probälkoztok, elmondhatod az igazat,de ha mär az elejen gorombänak tünik, akkor mondd, hogy mär egy eve. (sokan csinäljäk igy). Szerintem, ha jo orvosod van biztosan segiteni fog. Sok sikert!
2012. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, érdemesnek érdemes elmenned, legalább fény derül a dologra, miért nem jön össze!
2012. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bátorítást, hát ne tudjátok meg mennyire bevagyok sz.rva... :D Bocsánat, de így van.... Amúgy is félek az orvosoktól, a nődokiktól pláne, eddig csak rossz tapasztalatom van... Utána néztem egy a közelben rendelő dokinak a neten, dícsérik, állítólag a kedvességéről híres, na hozzá megyek el asszem, remélem velem is kedves lesz.

Köszönöm mégegyszer!

2012. jan. 12. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 6 hónap után inkább a rendszertelen menzesz ürügyén mennék, és csak úgy "véletlenül" megpendíteném, hogy a baba sem jön össze már 6 hónapja.
2012. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én először nem nődokihoz mennék, az tényleg nem csinál semmit, én egy jó endokrinológust keresnék. Ő vérvételből megnézi neked a hormonokat, megnézi a Pco gyanuját, túlsúly esetében nagyobb a valószínűsége sajna lásd én! Megnézi a pajzsmirigy értékeket. Ez csak egy vérvétel. Ő nem fog elzavarni, de nyugodtan mondhatod neki hogy 1 éve próbálkoztok. Megnézi a terheléses cukor és inzulin vizsgálatot. Ha ezek mind rendbe, jön a párod andrológiai vizsgálata, ha itt sincs hiba, akkor jön a nődoki aki néz egy petevezeték átjárhatóságit.

Figyelj csak a www.pcos.hu oldalon találsz egy tesztet, ha azt kitöltöd becsületesen, kiderül van e Pco lehetősége. Ha esetleg az vagy ne keseredj el, megvan az ok, és gyógyszerrel (merckformin) diéta és mozgás segítségével sikerülni fog a terhesség:)

Én csak tudom, én nekem elment 3 év a semmire, mire rájöttek hogy Pcom van, és kezeltek és terhes is lettem:)

2012. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!