Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van abban valami, hogy oka...

Van abban valami, hogy oka van annak, ha nem ad az Isten/sors babát?

Figyelt kérdés
Tökéletes körülmények között, boldog házasságban élünk.Tényleg "csak" a gyermek hiányzik az életünkből, mégsem sikerül már több mint egy éve! Kivizsgáltak mindkettőnket és minden rendben. Ez a legnehezebb, mert ha lenne valami zavar, tudom, hogy gyógyszert szedek és megoldódik. De a "minden rendben"-nél olyan kilátástalan az egész.Hasonló cipőben járók, kérlek írjatok véleményeket!
2009. máj. 25. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Bár én nem hiszek Istenben. De nagyon igazságtalan dolog, az tuti. Van, aki évente potyogtat, és el sem tudja tartani, másnak meg nem lehet. Sajnos az én családomban is van több ilyen eset is, már a lombik sem segített.

Alternatív módszereket próbáltad? Jónás, Aviva?

2009. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jónást igen, Aviváról még nem hallottam. Most már ott tartok, hogy nem hőmérőzök, nem iszok semmilyen teát, semmilyen gyógycseppet és igazából már nem csak nagyon szomorú vagyok, de felettébb dühös is! Lombik programtól nagyon félek, pedig sokan azt javasolják, hogy az legalább biztos, ha minden rendben egészségügyileg.
2009. máj. 25. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen indokot ne keress. Mármint, hogy az Isten/sors valamiért nem adja a babát.

Nagyon bonyolult dolog ez az egész emberi szervezet és lehet a dokik a mai tudásuk szerint mindent rendben találtak, de lehet valami olyan oka van, amire a dokik még nem is gondolnak, mert mondjuk nem tudják, hogy köze lehet hozzá. Ez az egész nagyon gyerekcipőben jár még.

Hiszem, hogy van alapja amikor azt mondják, nem kell görcsösen akarni, a psziché is nagyon sokat befolyásol.

Szerintem azért sikerül nagyon sok párnak véletlenül a baba, mert egyáltalán nem gondolnak rá, "csak" boldogan, lazán szeretkeznek. Vagy hosszú idő múlva azért sikerül pont egy pihentető nyaraláson.

Gondolom nehéz dolog lazára venni, mikor minden vágyatok egy baba, de érdemes próbát tenni...elmenni olyan helyre, ahol jól érzitek magatokat, pihentek. Welness szálloda, ahol jól átmasszíroznak vagy kemping-túra, ami jólesik.

Ha szervi baj nincs, akkor lelki okai is lehetnek.

2009. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én hiszek Istenben, és szerintem van oka, csak mi nem értjük, hogy mi. És hidd el, ha egyikteknek sincs semmi baja, akkor lesz babátok, amikor eljön az ideje, vagy ha már nagyon nem bírjátok, akkor inszem, lombik, akármi. Velem nem stimmel sajnos minden, sőt, nem olyan egyszerű, hogy beszedek egy gyógyszert, szóval szerintem örülj annak egyelőre, hogy semmi bajod, ami kizárná.
2009. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem vicc, és nem halivud, de számtalanszor megtörténik, hogy egy pár örökbefogad egy gyereket, és akkor fogan meg, sokávi várakozás után.


Megtörtént eset: sógornőm a szülei egyetlen lánya, 21 évi házasság után fogant. Akkor már régen lemondtak a gyermekáldásról, és mégis sikerült nekik. Áprilisban az idős szülők ott lehettek az esküvőjén. :-)


Nem tudom, miért történhet ez veletek. Én is hiszek Istenben, hiszem, hogy nincsenek véletlenek. Minden okkal történik az életben. Ne adjátok fel, mert lehet gyereketek - legfeljebb nem úgy és nem akkor, amikor ti akarjátok.

2009. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ketteske ***** válasza:

www.avivamodszer.hu


Rengeteg babát akaró nőn segített. Egy próbát megér!

Én múlt héten kezdtem.

2009. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Aranyosak vagytok!Minden jót és mihamarabbi gyermekáldást kívánok mindenkinek!!!
2009. máj. 26. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!