Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek vmi felettes erőben...

Hisztek vmi felettes erőben (Isten, Sors, Végzet vagy bármi), aki irányít a színfalak mögül, és befolyással van az életünk alakulására?

Figyelt kérdés
Nem elsőre történt meg velem, hogy terveztem vmit, már-már az utolsó részletekig megterveztem, és aztán egy csapásra "tönkrement" minden. Évekkel ezelőtt terveztem egy műtétet(fül mütét), sokat gondolkoztam rajta, hogy tényleg akarom-e, pénzt előteremtettem, minden megvolt, időpont a dokival stb. Pár nappal előtte közbejött vmi, el kellett halasztani. Majd az elhalasztott műtét előtt is közbe jött vmi, és ezt még 1X. (Összesen 3 időpontot kellett lemondanom.) Nem rég egy kisebb utazást terveztem, ezt is már jó előre megterveztem, aznap reggel amikor indultam volna, rosszullét miatt kórházba vittek bent is kellett maradnom. Bármelyik másik nap rosszul lehettem volna, de nem, pont akkor amikorra terveztem vmit. Azon gondolkoztam, hogy valaki vagy valami nem akartam hogy átessek azon a műtéten, és azt sem akartav hogy elutazzak oda ahova szeretnék. Vélemény? Vagy bebeszélem ezt magamnak? Hasonló tapasztalatok vkinek?
2011. aug. 5. 20:31
1 2
 1/15 Tom Benko ***** válasza:
100%

Nem, nem hiszek.

Kellemetlen egybeesések.

2011. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Akik az ilyen eseteket véletlen egybeeséseknek nevezik, nem tudnak, vagy nem akarnak látni. Velem nagyon sokszor történtek olyan "véletlenek", amik teljesen megváltoztatták az életem alakulását, oldalakon keresztül tudnék írni róluk, így nem tudok nem hinni abban, hogy valaki vagy valami nem irányít mindent.
2011. aug. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én igen, csakem tudom, miben.
2011. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A történtekkel kapcsolatban azt gondolom, hogy ilyesmi mindenkivel megesik, de senki nem tudhatja, hogy miért, meg mi lett volna ha...

A fő kérdésedre meg azt mondom, hogy én hiszek valamiben, de nem tudom mi az, így aztán nem is nagyon gondolkodom ezen.

2011. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én sem tudom, hogy miben higgyek, de nem hiszem hogy ez véletlen. Bár nekem nem az életem alakítja eddig, csak kisebb nagyobb történéseket, de biztos hogy jelentenek vmit. Viszont nem is akarom nagyon bebeszélni magamnak, mert félek hogy átesek a ló túloldalára, és nem sokár már azt is be fogom beszélni magamnak, hogy pl okkal történik, hogy pirosat kaptam a lámpánál :D Remélem érthető vagyok, nem vagyok otthon az ilyen témákban, ez az első kérdésem ebben a témakörben :)
2011. aug. 5. 20:48
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Az Úr Jézus Krisztus folyton hívogat és jelekt és csodákat tesz előtted, hogy higyjél az Ő nevében és megmenekülj! Engem a nevemen szólított!
2011. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. És nem azért, mert bármiféle bizonyítékom lenne erre, hanem mert - gondolom - így neveltek (mármint nem az, hogy nagyon vallásosan, csak hívőnek), meg másrészt azért is, mert így érzem.
2011. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Én hiszek Istenben, ezért nem hiszek a véletlenekben... :)


Amennyi "véletlen" már velem történt, az nem lehet véletlen... :)


Ezért én már inkább a miérteken szoktam törni a fejem. :)

Ha van válasz, jó, ha nincs, akkor nincs. :)

2011. aug. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Az eszesnek (fortélyosnak) bölcsessége: az ő útának megértése (megérteni; fölismerni; értelmezni az ő útját); a bolondoknak pedig bolondsága csalás."

Pél.besz. 14,8


Én se nagyon hiszek a véletlenekben. De ez nem jelenti azt hogy mindent elszellemiesítek. Csak lényeges dolgokban szoktam mérlegelni hogy mi miért éppen úgy alakult pont akkor...

És előfordult már nemegyszer hogy önvizsgálatot kellett tartanom. :-)

2011. aug. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tudat alatt rágörcsölsz a dolgokra, és bevonzod magadnak az ütközőket. Nem nagyon törődök a vonzás törvénye féle dolgokkal, de nálad szerintem ez van. Legyél kicsit spontánabb, ne tervezz el mindig mindent olyan alaposan, légy lazáb. Jobb lesz, hidd el:)
2011. aug. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!