Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az Elevit hány db-os kiszerelé...

Az Elevit hány db-os kiszerelésekben van illetve kb. mennyibe kerül? Naponta elég 1 db-ot bevenni, ha még nem vagyok terhes, de szeretnénk babót?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elevitből terhesen is 1 db-ot kell szedni naponta. Én a 30 db-osat veszem, 1950 Ft. Van még 100 db-os, az 5400 Ft, ha jól tudom.
2009. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 100 szemeset szoktam venni,és mindig a tervezett terhességeim előtt 1 hónappal álltam neki a szedésének.

Volt amikor 3-4 hónapig szedtem,mert csak utána estem teherbe.Nem baj,mert feltölti a szervezetet.

2009. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A teherbeesést elősegítheti azáltal, hogy a szervezetet feltölti? Mert mi 7 hónapja szeretnénk babát, de eddíg még nem sikerült. Csak arra gondoltam, hogy elkezdem szedni, hátha könnyebben beágyazódik ill. megmarad. Lehet volt egy spontán vetélésem 2 hónapja, de utólag a doki nem tudta megállapítani! Teszt még nem mutatta ki de soha ilyen rosszul nem voltam, mindentől hányni tudtam volna, fáradt voltam, feszültek a melleim...
2009. máj. 25. 20:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen előtte kell elkezdeni szedni. Ha csak akkor kezded el szedni, amikor már tudod, hogy terhes vagy, akkor már elkéstél.


A terhesvitamin egyik legfontosabb összetevője a folsav, ami már igen kis adagban is (0,8 mg) 92%-kal csökkenti az idegcsőzáródási rendellenességek kockázatát. Ide tartozik pl,a nyitott gerinc, az agy- és koponyahiány. A kimaradó vérzéskor a magzat már 15 napos, és már elkezdtek kialakulni a szervek, így az idegcső is, amiből később az agy- és gerincvelő lesz. Tehát a vitamint már akkor szedni kell, amikor a magzat megfogan, de még jobb, ha előtte legalább 1 hónappal elkezded szedni, hogy a szzervezeted feltöltődjön. Nem drága egyik magzatvédő vitamin sem, ennyit megéri rászánni.

2009. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!