Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőgyógyász mikor tudja...

A nőgyógyász mikor tudja biztosra mondani, hogy terhes vagyok? Most voltam rákszűrésen, az arra is kiterjed?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Rákszűrésen nem néznek terhességet, viszont mivel benyúl, ezért érzi a méhet, ami terhesség esetében puha. Ezt egy jó nőgyógyász meg tudja neked mondani, de ha külön nem kértél terhességi vizsgálatot, akkor nem csinált. A nőgyógyászok vérvizsgálat útján szoktak biztosat mondani, akkor kérnek egy HCG tesztet :) Ha még abban az időszakban vagy, hogy korai lenne a teszt, akkor a méheden sem hiszem, hogy érződött a terhességed, tehát ettől még lehetsz babás :):) Drukkolok :):)
2009. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Maga a rákszűrés egy kicsit másról szól. A vélt fogamzástól számított kb. 20-25 napon belül lehet a terhességet ultrahanggal igazolni. Ha végzett a doki ilyen vizsgálatot akkor észreveheti a terhességet. Manuális vizsgálat esetén nagyjából 6 hetes terhesség kell ahhoz, hogy a doki tapintással is észleljen valamit egy esetleges terhességből.
2009. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is rákszűrésen voltam, és akkor már 4-hetes terhes amit nem akartam. De nem is vette észre, majd visszamentem teszt készítése után 5-hetesen. :(
2012. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!