Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha peteeres elott 3 nappal...

Ha peteeres elott 3 nappal voltunk egyutt parommal, akkor teherbe eshetek? Es pe. Utan tenyleg nagyobb az esely fiura?

Figyelt kérdés

Annyit bongeszek mar a neten,h.teljesen ossze vagyok zavarodva :(.

Nagyon kislanyt szeretnenk,a ciklus.hu szerint 17-en,azaz tegnap volt pe-m.Utoljara 14-en voltunk egyutt,azelott pedig surun.

Masik kalkulator szerint 15-en voltam kicsit fogekony,tehat eselyesebb lanyra,de akkor pont nem voltunk egyutt.

A baba nem peteereskor fogan?Hogy van hat esely utanna is teherbe esni?

Lehet hulye kerdesek,2 fiam van,nem foglalkoztunk a nemukkel,azelott nem is neztem utanna soha,hogy hogyan is mukodnek ezek a dolgok.

Kerlek magyarazza mar el valaki.

Tehat most elvileg tul vagyok a pe-n,es ha meg ezutan probalkozunk,akkor inkabb fiura szamitsak?Kesz kaosz van mar az agyamban :((


2012. jan. 18. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

A baba peteéréskor fogan. Viszont nem biztos,hogy akkor vagytok együtt. A spermák várakoznak odabent, aztán amikor megtörténik az ovuláció, akkor (jó esetben) megtermékenyítik a petesejtet. A hímivarsejt tovább életképes,mint a petesejt.

Ezért is mondják,hogy ovuláció után kisebb az esély, mert a pete 12-24 óráig életképes. Tehát a legjobb vagy előtte, vagy aznap együtt lenni.

2012. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

a spermák akár 72 órán keresztül és élnek, a nőben!

itt egy link olvasd el itt le van írva mikor eélyesebb a fiú vagy a lány.

[link]

2012. jan. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek értelemszerűen csak peteéréskor tud megfoganni. Az viszont nem keverendő össze az együttlét napjával. Ahhoz, hogy létrejöjjön terhesség, nem kötelező ovuláció napján együtt lenni, hisz a hímivarsejtek 2-3 napig életképesek maradnak a női szervezetben. Mondjuk szerintem legkésőbb ovuláció napján együtt kéne lenni, mert a pete elvileg 24 órán át termékenyíthető meg maximum. Szóval ovu után már kisebb az esélye, mint előtte való együttlétből.

A nemek lehetősége pedig azon alapszik, hogy az x kromoszómát hordozó hímivarsejtek lassúbbak, viszont kitartóbbak, míg az y-osok gyorsabbak, de kevésbé bírják a gyűrődést, tehát hamarabb elpusztulnak. Így ha ovuláció előtt mondjuk 2 nappal volt az utolsó együttlét, akkor az kislánynak kedvez inkább, mert mire a petesejt megérik, addigra már az x-esek ott vannak, viszont az y-osok már nagyrészt elpusztultak. Ha viszont ovu napján, vagy kicsivel előtte van az együttlét, akkor még csak zömében az y-osok katonák várakoznak ott, tehát így a kisfiúra van nagyobb esély. Ha vegyesen történt együttlét, tehát ovu előtt is, és aznap is, akkor lényegében 50-50 az esély. Persze ezek csak esélyek, nem kőbe vésett szabály, hogy ovu előtti együttlétből csak és kizárólag lány, vagy ovukor csak fiú foganhat. Szóval ezek nem kizáró, csak esélyt növelő ill. csökkentő tények.

2012. jan. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Igen. Kb. 80%-ra lehet az előző módon növelni a kívánt nem esélyét.Minél közelebb van a szex a peteéréshez annál nagyobb a fiú esélye.
2012. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!