Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyasvalaki, aki gyakori...

Van olyasvalaki, aki gyakori bakteriális (E. Coli, E. faecalis) fertőzés, és állandó hüvelygyulladás mellett teherbeesett?

Figyelt kérdés
Sajnos évek óta elhúzódnak nálam ezek a problémák és most szeretnénk babát. Az antibiotikumok csak 2-3 hónapra tesznek tünetmentessé. Egy újabb antibiotikumos kúra a project min. 2 hónapos szüneteltetésével jár, ami rengeteg idő. Van esetleg olyasvalaki, akinel ennek ellenére sikerült teherbeesnie?
2009. máj. 27. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Én nem teljesen ilyen helyzetben, de azért hasonlóban vagyok:( 5 hetesen kiderült, hogy hüvelygombám van:S Szerintem így is estem teherbe. És egész terhességem alatt végigkísért sajnos:( (Most is azzal küzdök.) Ideig-óráig hatnak a gyógyszerek, már nem tudom mit tegyek. Amúgy szerencsére épp szüléskor nem volt Candidám, így a kislányom nem kapott el hál' Istennek semmit. Neked mik a tüneteid? És viszkedtem:(


Sok szerencsét, és mielőbbi gyógyulást, hogy sikerülhessen a baba:)

2009. máj. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Ja! És most nem tudok semmi olyat tenni, mert még szoptatok!


4,5 hós a kislányom

2009. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a terhességem eleje óta kiderültek pont ezek, hogy így estem -e teherbe - valószínű - igaz nem voltak előtte igazán tüneteim.

Végig aggódtam a terhességet, hál isten zárt voltam végig, és semmi probléma nem lett ezekből a bacikból se nekem, se a babámnak. Ja és antibiotikumot sem kaptam rá terhességem alatt - az orvos szerint teljesen felesleges, csak szülésnél kellett az antibiotikum.

A babám itt alszik 5 hónapos.

2009. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, én antibiotikum szedése közben estem teherbe, állandó hüvelyi fertőzések közepette.A nőgyógyász szerint ezalatt nem lehet teherbe esni, de nekünk így sikerült:o).10 hnapos picur anyukája
2009. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de az állandó hüvelygyulladás mit jelent? Én már 3 hónapja érzem szinte folyamatosan (1-1 hétre elmúlik), hogy szurkál a hasam, doki szerint hüvelygyulladás, és én egy hüvelytablettát kaptam rá. Ti milyen antibiotikumot kaptatok?
2009. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Azért valamelyest megnyugtató, mivel nekem is azt mondták orvosok, hogy amíg ez nincs kikezelve, addig nem is eshetek teherbe. Az állandó hüvelygyulladás azt jelenti, hogy legtöbbször a kenetvételkor a nőgyógyász vérzést látott a hüvelyfalból és diagnózisként is legtöbbször úgy tüntették fel, hogy kóros vaginózis, a hüvely heveny gyulladása. Igazából nálam az a fő probléma, hogy nincs hüvelyflórám és eddig semmi sem segített ezt rendbe hozni. Így van az, hogy könnyen befészkelik oda magukat ezek a fránya bacik újra és újra. Végigcsináltunk egy Gynevac kúrát is, a floragyn valamelyik összetevőjére pedig sajna allergiás vagyok, így azt sem tudom használni.

A páromat nem zavarja a probléma...de én valamennyire féltem őt is, mivel azt olvastam valahol, hogy férfiaknál ezek a bacik prosztatagyulladást okozhatnak. Mit gondoltok?

2009. máj. 27. 11:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte a tüneteket is. Nálam hol sárgás, hol fehéres bő folyás. Viszketést vagy kellemetlen szagot (inkább valamiféle savanyú) sosem tapasztaltam. Mostanában egy-egy hónapban egész hónapon át tartó tompa alhasi fájdalom is előfordult, de az talán lehetett mástól is.
2009. máj. 27. 11:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Erosítsd a szervezeted probiotikummal vagy laktobacillussal patikában kapszula formájában kapható. Ne használj deo, muanyag feluletu betétet. Nekem ez bevállt ezen kívul még havonta megelozésképpen 1-1 Alkagin huvelykúpot is használok menzesz után. Sok sikert a babához és jó egészséget !
2009. máj. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!