Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegnap megtudtam, hogy terhes...

Tegnap megtudtam, hogy terhes vagyok. Sajnos nem tudjuk megtartani. Nagyon félek az abortusztol, főleg a tágitástol az altatásban történik annal aki szült már? Mert így nincs előtágitás azt olvastam

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kisfiam majdnem 19éves voltam amikor megszületett. Nálunk nem volt kérdés, hogy megtartjuk e mivel több orvos azt állapittota meg, meddő vagyok. A szüleim minden ben támogattak: le érettségiztem, lett egy szakmám azóta. Stabil kapcsolatom van,és a kis fiam az életem .Ha lehetne bevállalnám gond nélkül ezt a terheséget is.a szüleim meg egy főt nem tudnának eltartani mert így is nehéz kes.
2012. jan. 18. 16:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
51%
Te tudod hogy hogyan vagy én személyesen megtartanám.Nagyon vágyom babára.
2012. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%
Tágítás mindenképp van, és utána altatás sajnálom. Nekem vetélés volt, ott is lett volna tágítás, de megindult a vetélés magától, sürgősen műtöttek. De az ismerősömet tágították és utána ha már kitágult, akkor altatták és műtötték
2012. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Ha a kisfiadat természetes úton szülted, akkor szerintem nincs szükség tágításra. Nekem eü. abortuszom volt, nem tágítottak előtte, és csak enyhe bódításban csinálták.
2012. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
98%

Ha már szültél, akkor nem raknak fel lamináriát, jobb esetben reggel 8kor bemész, du. 2-kor mehetsz haza. Az altatás nem fáj, semmit nem érzel, ez nem teljes altatás, csak felszines. Előtte este 6tól ne egyél, ne igyál, ne dohányozz, de ezt a védőnő el fogja mondani, ahová 2x kell elmenj!

Na most a véleményem meg az, hogy ha stabil kapcsolatod van, akkor miért nem fér bele a baba?Ha van érettségid, szakmád, akkor gondolom munkahelyed is. Vagy a szüleid tartanak el a fiaddal? És a palid? Sztem tartsd meg, mert iszonyat lelki fájdalom az egész. Mi gyes csp és a párom keresetéből élünk, 5 éves tartósan beteg a lányom, és 23 hetes a pocaklakóm, de meg dem fogdult a fejemben, hogy nem tartom meg. Mindent elkövetek a lányaim jólétéért! Nekem nem volt abortuszom, de a családomban volt, ezért tudom, mivel jár!

Viszont ha elveteted, akkor sem itéllek el, szoritok, hogy minden rendben menjen, és ha 5 év mulva szeretnél gyereket, akkor tudsz is szülni!

2012. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
2011 Nyarán lett meg a szakmám (Lakberendező)amit mellékesen azért választottam mivel itthon is tudom csinálni gyerköcöm mellett..elhelyezkedni gyakorlatilag 6honapja probálok,eddig sikertelenül.Szeretnék egy diplomát tudom ,hogy a tanulás nem zárja ki a gyereket ha eddig megtudtam csinálni ezutan is menne.visszont azt is tudom a gyes 37.000ft ..utana a családi kemény 12.000ft mi a garanci arra.hogy lesz munkám és eltudom tartani a gyerekeime? A párom suliba jár és fél állásba dolgozik igy is minden nap 5kell 9 utan ér haza
2012. jan. 18. 16:56
 6/37 anonim ***** válasza:
63%

Kérdem én töled: ha az orvosok azt mondtál Neked, hogy nem lehet gyermeked, nem tartod csodának, hogy született egy kisfiad? És nem tartod még nagyobb csodának, hogy ismét sikerült???

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Aztán meg majd évek múlva, mikor van elég pénzed, járkálsz orvoshoz, mert nem lehet...

Nem mondom, hogy tartsd meg, nem mondom, hogy vetesd el, de mindenképpen beszéld meg a szüleiddel!

11+5hkm

2012. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
54%
4-dik vagyok! Persze, nincs rá garancia, hogy lesz munkád. És arra van garancia, hogy esetleg, amikor akarod a babát, akkor nem lehet? Mi a garancia, hogy jól sikkerül az abortusz, és utána is könnyen teherbe ess, amikor már tervbe lesz a baba! Igen, ez csoda, hogy meddőnek tituláltak, és a 2-dik baba van a szived alatt. Ha rosszabb az anyagi körülményed az átlagnál, akkor a hivatal segit, vannak kedvezmények a gyerekekre, és segélyek is. Kicsit légy talpraesett, és gondold át ujra.
2012. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
57%
Én sem vetetném el a helyedben,főleg,hogy meddő voltál.Ez csoda.
2012. jan. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Hannkah ***** válasza:
73%
Szia! Többnyire egyetértek az előttem szólókkal. Szerintem is csoda, hogy az orvosok diagnózisa ellenére terhes vagy ismét. Én úgy gondolom, hogy mióta megfogant az a kisbaba azóta te tartozol felelősséggel az életéért, figyelj ő rád van bízva, ha úgy tetszik tőled függ. És meggyőződésem, hogy meg akar születni, hogy aztán felnőhessen és örökre hálás lehessen neked, hogy megszülted, ugyanis nélküled ez nem megy. Tudod te is jól, hogy az anyagiak nem kifogás. Most bocs, hogy ilyet kérdezek, de ha most hirtelen senkitől se kapnál pénzt előre láthatólag egy évig, csak az államtól havi 40.000 Ft-ot, akkor megölnéd a 3 éves kisfiadat, mert nem tudod eltartani??? Szerintem mindent elkövetnél, hogy életben maradjon, akár még örökbe is adnád ... A döntés a tiéd, de nem csak magadról döntesz, mondjon bárki bármit! Ha nincs más esély szerinted, akkor add örökbe. Remélem megtartod!!!
2012. jan. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
42%
elképesztő vagy! gyereked van,terhes vagy,és arra vársz h majd lakberendezőként elhelyezkedsz????? eszem áll meg! basszus ott a meki,vagy call-center,otthoni telefonos melók,eszedbe se jut????!!!! felelőtlen buta liba vagy!!!!!
2012. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!