Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteéréskor a megszakításos...

Peteéréskor a megszakításos "védekezés" mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Tehát akkor nagyobb az esélye hogy teherbe esik valaki?
2012. jan. 22. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Mi is megszakítással védekezünk 3 éve és eddig nem lett semmi sem, peteéréskor is előfordult már, de nem lettem terhes. Sok ember írta azt, hogy 3 vagy 6 éve így "védekeznek" és nem estek teherbe, csak miután tényleg akartak babát és egyáltalán nem is védekeztek. Viszont sok helyen lehet azt olvasni, hogy elég nagy esély van így is a teherbe esésre. Én azt tanácsolom, ha nem akartok gyereket, akkor biztonságosabb módszert válasszatok, mert erről sok mindent lehet olvasni, valaki az első alkalommal teherbe esett tőle stb. Sosem lehet tudni.....Jobb az elővigyázatosság, ha nem akartok babát
2012. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Mi 5 évig "védekeztünk" így.Egyszer sem lettem terhes. Viszont amikor élesben csináltuk egyből összejött! :)

De ezt embere válogatja,hogy mennyire biztonságos módszer.Van akinél ez nem jelent védelmet.

2012. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Van ennél sokkal biztonságosabb fogamzásgátló módszer! A megszakításos védekezés hatásfoka 35%.
2012. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pearl indexe 35, tehát évente 100 ilyen módszert használó nőből 35 esik teherbe. Ha nem akarsz babát, akkor ez elég komoly eshetőség.
2012. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal augusztus 28-án voltunk együtt megszakításos módszerrel és akkor volt peteérésem is. Most vagyok 23 hetes terhes. :-) Előtte mi is így "védekeztünk" kb. 2 évig, soha semmi nem lett, de most... :-)
2012. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!