Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elkeseredtem egy kicsit!...

Elkeseredtem egy kicsit! Milyen betegségek örökölhetők?

Figyelt kérdés
Párom anyukájának a lánytestvérének az egyik fia valamilyen betegséggel született,konkrétan nem tudom milyennel de egy kissé visszamaradott ahogy láttam.Félek,hogy nehogy a mi gyerekünk is örökölje ezt.A párom testvérének viszont van már egy fia és ott semmi jele a betegségnek,ahogy másnak sem a családban.
2012. jan. 27. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

genetikai betegségek százai vannak amik örökletesek.


pl unokatesóméknál van egy olyan betegség amiböl az országban 600 beteg ismert csak. erre pl csak születés után szürnek.


de genetikai betegségek cseak egy dolog. akár a szülés közben is történhet valami és beteg gyermek születik.


a terhesség alatt szürnek a leggyakoribb dolgokra 3 szindrómára ebböl egyiknek tudom a nevét down kór.

ekoor a szürésnél kikérdezik a családban lévö betegségeket és ez is bele számít a rizikó faktorba.


tudni kéne mi a betegésg, mert lehet nem is genetikai.

2012. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy megtudd örökölhető-e az a betegség, meg kéne tudnod, hogy mi az. De nem hinném, hogy aggódnod kéne emiatt, bármi fejlődési rendellenesség lehet a háttérben, aminek nincs köze az öröklődéshez.
2012. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen öröklődő betegség örökölhető.

Kérdés, hogy az illető mitől "visszamaradott", és egyáltalán nem biztos, hogy ez nálatok jelen lenne.

Akár 7 generációval ezelőtti betegségek is előjöhetnek bármelyik ágról, az ember ezt nem tudhatja előre, mert ki ismeri az egész családfáját ennyire?

Viszont sokszor egy-egy betegségnek csak hordozói vagyunk, nálunk nem jön elő, csak pl. a dédunokánknak lesz majd problémája...

Ez gyakorlatilag lutri.

2012. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!!!!!!Sajnos ez az ami visszatartott a gyermekvállalástól,a páromnak elsem mertem mondani!De valamelyest megnyugodtam.Az az igazság,hogy a családjukban nem igazán beszélnek erről,de lehet hogy ráfogok kérdezni a betegség nevére.Azt elfelejtettem írni,hogy a beteg fiúnak is van egy egészséges testvére.
2012. jan. 27. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg! A genetikai betegségek jó nagy hányadát recesszív gének okozzák, ahhoz pedig mindkét félnek hordozónak kell lenni!

Azonkívül a szervezetnek van egy nagy szűrőképessége, tehát még beágyazódás előtt elhal a beteg magzat.

Nagyon kis esélyed van.

A Down kór is nem fogantatáskor alakul ki, hanem az ivarsejtek kialakulásakor, az a pech, ha pont egy ilyenből lesz a baba...

És vannak azok a genetikai betegségek, amelyek nem öröklésből jönnek létre hanem mutáció során, ezeket pedig szűrni úgysem lehet. Lehet az említett esetetetk is ilyesmi, ha nincs egyéb a családban. Sőt, az is lehet hogy nem genetikai betegség, hanem valamilyen hatás érte az anyát terhesség alatt és amiatt van.

Ez ne tartson vissza a gyerekvállalástól!

2012. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kár előre parázni, csak bevonzod a rosszat.

Amikor teherbe fogsz majd esni, úgyis el kell menned a védőnőhöz, ő alaposan kikérdez mindenről, ott el kell mondanod a férjed családjában előforduló betegségeket is. Mindenfélét (cukorbetegség, magasvérnyomás stb.) a legkisebbtől a legnagyobbig. Ő majd felajánlja a genetikai tanácsadást.

Utána nőgyógyászhoz is fogsz ugye járni. Ő is elküldhet genetikára.

Felesleges előre aggódni.

2012. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!