Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babával probálkozók. Mi a...

Babával probálkozók. Mi a véleményetek azokról akik nem vállalják a felelősséget és elvetetik? Mi meg eveket várunk hogy egyáltalán legyen?

Figyelt kérdés

Nem értem én ezt!!! Mert van hogy az embernek kiszakad a gumi és becsúszik egy baba, de akkor vállalja a "hibát "ahogy őkszokták mondani és "bakapták a legyet".De akkor viszont ideje felnőlni és vállalni a tettét.!Nagy felelősség de segit egy nőnek felnőlni éretebb lenni.Nagy felesősség de mégnagyobb boldogság!Én nem értem meg őket!Talán éppen azért ,mert én is azok sokakba tartozom akik szeretnének de nem akarjönni a gólyabácsi!!!!!


Fájdalmas ez!Aztsem értem hogy pl. van valakinek 1 babája és elveteti a 2.-at!Kérdem én miért?Anno dédimnek nemlehetett gyermeke ,így mamámat örökbe fogadta!És mikor mamám terhes lett a 3. gyermekével elakarta vetetni és dédim lebeszélte róla hogy ha elfér it 2. akkor elfér 3 is!Végül is jobb mint megölni!


Ha pl. valakinek nincs meg anyagi helyzete akkor adja olyan szülőknek akiknek nemlehet babája .


2009. máj. 30. 20:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Lényegében igazad van, de ha a babának szeretet nélkül kellene fölnöni, akkor jobb, neki nem megszületni. Azonkivül sokan vannak, akik tényleg nem tudják vállalni anyagi vagy egyéb okokból - nem csak könnyelmüségböl vetetik el.

Szerinem a legtöbb nö, ha kihordja a gyereket, akkor még nehezebben tudna lemondani róla - nem tudhatja, hogy ha örökbe lesz adva, akkor milyen körülmények közé fog kerülni.

2009. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megértem a kiborulásod, de hidd el, vannak olyan helyzetek, amikor nincs más megoldás. Nagyon sok ismerősömnek mondták már, hogy elképzelhető, hogy nem lesz normális a gyereke. Nagyobb az esély ugyan, hogy normális lesz, de benne van a pakliban, hogy nem. Vannak esetek, amikor nem a gumi szakad el, vagy ha elszakad nem veszik észre, nincsenek felkészülve egy babára és a szülei sincsenek. Iszonyatos dolog az abortusz, egészségügyis vagyok, így tudom miről beszélek, de sajnos néha jobb az ha adunk Istennek még egy esélyt, hogy gondolja végig nekünk szánta-e azt a babát az ég. Félre ne érts, sosem volt abortuszom, terhes sem voltam, nem is akarok abortuszt, sosem tudnék szabadulni a bűntudattól. Így lényegében az abortuszt, mint módszert mélységesen elítélem, viszont nem mindenkit ítélek el, aki ezt választja. Az teljesen más, amikor nem védekeznek, felelőtlenek, utána 3 havonta abortuszra járkálnak.. Sajnos ilyen eset is van...na őket ítélem el a legjobban..Iszonyatos dolog ez sajnos és a jelenlegi anyagi helyzeteket látva egyre több ilyen lesz :(:( Ne aggódj jönni fog neked is a baba, a lehetetlen nem létezik :):) Drukkolok neked tiszta szívemből, megérdemled a kisbabát :)
2009. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb egy gyermeket elvetetni szerintem, mint odaadni vadidegeneknek, akik ki tudja mit csinálnak majd vele. Persze megértelek téged is és sajnálom, hogy még várat magára a gólya, de én nem tudnám örökbe adni a gyermekemet soha. Ha viszont nem tudnám felnevelni, akkor inkább nem szülném meg. Bár még soha nem voltam ilyen helyzetben (már van egy kisfiam), mert védekezünk, de én így érzek. Gondolom le fognak pontozni érte. :-(
2009. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

értem én de akkor is ez nekik könyebb=megölni!

Mint inkább kihordani és örökbe adni mert másember kinek nemsikerül meg szeretetben felnevelné!


Értem én mit akarsz mondani de ez könyebb neki az anyjának elvetetni ,és persze könyebb utat választja mint általában sajnos mindenki. mint pl a kutyaszaporitók is hogy tutira elkelljen 4 hetesen eladja vagy megmarad vagy nem csak azt a papirdarabot a kezébe tartja!

2009. máj. 30. 20:48
 5/26 A kérdező kommentje:

Ha beteg lessz a baba és azért vetetik el azt megértem!Egyépként nem. De akkor is egy életről van szó nem!Hányan vállalnak babát úgy hogy nincs saját házuk albárletben laknak .Ha ők még probálkozni is menke mert BÁTRAK akkor más mértem nől fel ha éppen becsúszik a baba?

Na persze engem jobban bosszant mivel nemjött eddig össze.Orvostól orvosig járok minden vagyonomat odaadnám ha lene.Már aztsem bánnám ha 3-mas vagy mégtöbbes ikreim lennének csak lenne már . mert ez az érzés szörnyű!

2009. máj. 30. 20:52
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a könnyebb út választásáról van szó. Hanem arról, hogy a megszülés és megtartás még mindig jobb, mint az örökbeadás, de még az abortusz is. Ha megszülöm és megtartom, akkor akárhogy, akármilyen körülmények között élünk, de tudom, hogy szeretik. Míg ha örökbeadnám, akkor soha nem lehetnék benne biztos, hogy tényleg szeretik e, nem bántalmazzák e, jó élete van e. Mert könnyen meglehet, hogy olyan helyre kerül, olyan nevelőszülőkhöz, akikre egy gilisztát sem bíznék - pedig utálok őket. Sajnos a közvetlen környezetemben is volt ilyen. Konkrétan a kedves nevelőszülő miután saját gyermeke is született, két év múlva agyonverte a nevelt gyermeket, de addig is folyamatosan bántalmazta. Na ilyen életet nem szeretnék a gyermekemnek, akkor inkább az abortusz.
2009. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
egyik ismerősöm kb 12 abortusza volt. 23éves . van már egy lánya és most elakarja kötetni magát mert ő már nem akar több gyermeket. ránézek majd elfog a hányinger fúúúúúúj az ilyen embertől!és már a korházban is leszidták.
2009. máj. 30. 20:55
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a könnyebbségről van szó, ha örökbe adják a babát, akkor szinte sosem kerül ki az intézetből, 3 éves koráig 1000%, és így nem alakul ki kötődés, a baba betegségekre hajlamosabb lesz és lelkisérült lesz egész életében. A másik dolog, hogy nagyon sok anya úgy adja "örökbe" egy intézetnek a gyermekét, hogy ráírja a papírra,hogy nem mond le róla, hátha egyszer majd érte tud menni és egy család lehetnek. Ezek az anyák nagyobb bűnt követnek el.. A gyerek 18 éves korában elmegy az intézetből, mert nagykorú, de addig egy anyja és apja sem lehetett, mert konkrétan megtiltották az intézetnek ezzel a papírral, hogy kiadja. Magyarországon nagyon rossz az örökbefogadási rendszer, nem működik, hogy megszüli és családhoz kerül, pedig rengetegen várnának kisbabára..Az intézeti körülményekről pedig nagyon sokat lehet hallani. Nameg nem olyan egyszerű örökbeadni egy babát, miután ott van a kezedben és látod, hogy a tiéd. Nagyon nagyon sok visszalépős eset van. Ezért is javaslom minden olyan nőnek, aki nem szeretne még kisbabát, hogy mindig győződjön meg róla, hogy az adott védekezési módszer megfelelő-e, biztonságos-e. Továbbra is azt mondom, nyugodj meg, jönni fog a gólya, bízz magadban :):)
2009. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö válaszoló vagyok ujra: nem mindenkinek könnyeb elvetetni, de néha nincs más jobb megoldás a baba szempontjából - van olyan ismerösöm, aki nem látott más utat, ha átgondolja, akkor tudja, hogy ez volt a legjobb megoldás, mégis évekkel utánna is lelki beteg emiatt.


belegondoltál már, hogy milyen egy gyereket világra hozni, aki egy megeröszakolásból keletkezett - egy 16 éves (elötte még szüz) kislányt 6-an vettek egymás után sorra, terhes lett. Nem tartotta meg, de azt hiszem, ez érthetö.

2009. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem probál meg felnőlni akár ha nincs 20 éves akkor is és talpára állni hogy igen anyuka leszek összeszedem magam lemondok a nagy kényelemről és elfogom tartani a gyermekem mégha nemeszek én de a agyerek enni fog és normási körülmények között felfog nőlni. Azért soknak a szülő segitene ! legtöbbüknek igen. De sajnos ami felháborit sok jó anyagi körülményei elenére sem tartja meg!akkor ő miért?Mert nincs most kedve hangulata meghízni?vagy nincs kedve felkellni esténként ?
2009. máj. 30. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!