Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan szántátok rá magatokat...

Hogyan szántátok rá magatokat a mindenféle vizsgálatokra és beavatkozásokra? Mi másfél éve hiába próbálkozunk, és el kellene mennem orvoshoz. Magánorvosra jelenleg nincs pénzem, a TB-sek meg szerintem letojják az ilyet. Hogyan szánjam rá magam mégis?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Erre én szívesen válaszolok!Mert én is pont 1.5év probálkozás után mentem orvoshoz!Addig reménykedtem hogy sikerül .Rájöttem hiába várok segitség kell!


Sajnos ami a legrosszabb az hogy ilyen sokat vár az ember azzal hogy elmenjen orvoshoz akkor már a lelke sem teljesen ép!De ne rossz indulatból értsd mert az ép nálam aztjelenti hogy már nagyon fáj neki a baba ügy!Rosszabb így járni dokihoz hidd el mert sok terhes nőt lát na meg kiderülnek több betegség hogy miért nem sikerül ezt fájó lélekkel nehezebb elhordozni!bárcsak én 5 hónap után mentem volna el dokihoz. Na meg nálunk nincs is nagybaj csak első dokim aki FŐORVOS EZÉRT IS VÁLASZTOTTAM nemjól kezelt 1 évig. és most másik orvoshoz járok.Szóval ha nincs pénzed magándokira akkor menj el korházba . azért azokat sem kell leirni ezt orvos válogatja. látod semmire sem mentem a dokimmal hogy magánorvos volt. szerintem indulj el mert minél később mész annál mkésőbb lessz babád

2009. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pesten nincs valaki, akit mersz ajánlani?
2009. máj. 30. 21:16
 3/12 anonim ***** válasza:
pesten nincs mert én szolnoki vagyok. De szerintem probáld meg a meddőségi központot ha pesti vagy könnyű dolgod van. vannak államilag támogatottak is!De tudod énis ugymentem hogy ajánlották ezt a dokit és nem mentem vele semmire kikell probálni egyet és meglátod hogy csinál e vizsgálatot. ugytudod eldönteni jó ehogy pl engem első dokim ugykezelt hogy nem csinált vizsgálatot csak hormont nézett. a másik 5 vizsgálatot csinál majdcsak utána kezel.
2009. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én magánlaborba mentem (hormonsor és cukor+inzulin terheléses vv), fizettem érte, és kiderült hogy inzulin rezisztenciám van. Ez kezelődött és most 3 hónapja újból próbálkozunk.

A vérvételeket ajánlom akár orvos nélkül is megcsináltatni, mert akkor gyorsabban megy a dolog.

2009. máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

de az eredményeket honnan tudom, hogy jók-e...

kérhetnék bővebb infot? hellyel árakkal? priviben is jó:)

2009. máj. 30. 22:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha elmész a háziorvosodhoz és mondod neki mi a helyzet, tuti ad beutalót hormon és egyéb vizsgálatokra. Én biztos adnék a helyében. A cukorterheléses vizsgálatokat nem tudom most hogyan csinálják én utoljára gyakorlaton végeztem ilyet, de ne félj nincsen semmi baj, menj el a háziorvosodhoz, segíteni fog :)
2009. máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A Mensmentisbe mentem budapesten www.mensmentis.hu

A babatervezok.otthona.net fórumán kérdeztem meg a lányoktól (mert ott már profik ebben főleg a honlap tulajdonosa és már én is :)) hogy miket mikor nézessek. Mikor megvolt az eredmény megnézték ők is és már mondták mi van. Így tudtam hova kell menni. És az orvos is ugyanazt mondta :)


Hormonsor:

2 ciklusnap :

LH, FSH, ösztradiol, Tsh, Tesztoszteron

Itt meg lehet csináltatni rögtön a terheléses cukor és inzulinvizsgálatot.


21 ciklusnap (avagy kb. 6 nappal ovu után):

Prolaktin, Progeszteron


Ezekből az adatokból lehet következtetni nagyon sok mindenre ami akadályozhatja a teherbeesést.

Az árak nem olcsók de ha leveszik a vért másnapra eredmény van. Amit akár dokihoz is bevihetsz.

2009. máj. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia én is 1,5 év után mentem dokihoz, rákszürés, 21. napon hormonvizsgálat, hüvelyi uh volt elöször, páromnak javasolta aspermavizsgálatot, az én papirommal ment az urologiára, ahol kapott idöpontot a laborba, majd mentünk a meszek andrologushpoz mert nem lett jo az eredménye. szoval mi a korházban kezdtük, és még csak elötte nem is ismertem azt a nögyogyászt, de nagyon rendes azota is.. ez pont egy éve volt, azota sincs semmi, a párom már sok gyogyszeren tul van, az eredménye ingadozo. most még 2 honap ot várunk az uj gyogyszere miatt, aztán megyek átfujásos mütétre, hogy lehessen menni inszemre. Kaposvári vagyopk, az inszemet csak Pécsen csinálják, ha az sem segit, lombik.

32

2009. máj. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Budapesti vagyok és a Budai Meddőségi Centrumot tudom ajánlani.A János korházban van.

Nekem nem tetszett a sok várakozás ,meg a hozzáállásuk,de lehet csak én vagyok bogaras.

A vizsgálatokat kellő időben egyiket a másik után végzik.

Ezzel nincs baj.

Nálunk az volt a baj,h a vizsgálatok alatt terhes maradtam és nem akarták kiadni az eredményeimet.Még memutatni sem.A Betegjogi képviselőn keresztűl sikerült megkapjam.

Itt pedig utána nézhettem h melyik eredmény mit takar:

[link]

2009. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na és -kifeledtem-ahhoz h itt fogadjanak,a családorvostól kell küldőpapír h több mint egy éve nem sikerül a baba.Ingyenes minden.Vagyis a Tb fizeti.
2009. máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!