Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valóban létezik, hogy rágörcsö...

Valóban létezik, hogy rágörcsöl valaki a gyerekre, és azért nem esik teherbe?

Figyelt kérdés

Kezdek kételkedni ebben!

Vegyük először azt,amikor nem görcsöl rá egy pár! Mit csinál? Megbeszélik,hogy legyen baba,és szexelnek amikor csak kedvük tartja,élvezik az együtt létet ovu ide vagy oda,nem számolják! Ennyi!

Másodszor,azon nők,akik minden reggel hőmérőznek,ciklus napokat számolnak,ovut vizsgálnak,ovo teszteket vesznek,és használnak,teákat isznak,bizonyos pózokban szexelnek,és gyertyáznak,de ha csak hőmérőznek,és ovu tesztelnek,akkor is már rágörcsöltek valamennyire a témára nem? Nem beszélve a többi hogyan essünk teherbe tévhitről,amiket csinálnak! Nekik mégis sikerül 1-2 hónap alatt! Arról nem is beszélve,ha megnézem a görbéjüket,akkor látszik,hogy ovu előtt,és után nem is oltak együtt,max.1x,de ovukor 3x-4x is! Mégis jön a baba! És szerintem olyan nincs,hogy valaki gyereket szeretne,és az első 1-2 hónapban nem kattan rá a témára! TISZTELET A KIVÉTELNEK!


2012. jan. 31. 08:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van valami ebben a rágörcsölés témában. Az, hogy ovu teszt, meg hőmérőzés az még nem is annyira rágörcsölés. Én azt tekintem annak, mikor minden gondolata ekörül forog, állandóan nézi magát, tüneteket keres, egy enyhe puffadástól is azt reméli, hogy terhességi tünet, és állandóan itt kérdezget ezekről.

És sokszor olvastam itt olyan tapasztalatot, hogy akkor sikerült a baba, mikor már feladták, és nem foglalkoztak ezzel. Ez kicsit is "murphy törvény" szerű, hogy annyira akarják már, hogy azért nem sikerül.

2012. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

De van olyan képzeld el, akik nem kattantak rá annyira a témára, sok ilyen van a környezetemben, és uezt mondhatom magunkról is.

azt sem tudtuk mi az hogy ovu, meg görbék, mondjuk én még most sem tudom, szóval nem csináltunk semmi hókuszpókuszt, augusztusban eldöntöttük hogy nem védekezünk, akkor jön a baba amikor jön, novemberben terhes lett a b-nőm.

ti mióta próbálkoztok?

2012. jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Pont tegnap írtam le egy előző kérdésben, hogy fiziológiásan igen, létezik, hogy a krónikus stressz legátolja a peteérést - ennek az az oka, hogy a stressznek van egy nagyon jellemző hatása a hormontermelődésre, és tekintve, hogy az endokrin rendszer eléggé finomra van hangolva, az egyik pont kibillenése a másik pont tökéletlenségéhez vezethet.


A nem rágörcsölés nálunk annyit jelentett, hogy eldöntöttük, hogy szeretnénk babát, és azt, hogy innentől nem védekezünk, jön, amikor szeretne. És a második hónapban hála Istennek pozitív lett a tesztem. Hőt sosem mértem. Ennyi volt. Közben nyaraltunk, utaztunk, éltük az életünket.


25 hkm

2012. jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

3. vagyok, az lemaradt, hogy természetesen olyan nincsen, hogy aki rágörcsöl, annak nem jön össze, hiszen a fiziológiás működések nem igazán "igen-nem" jellegűek, mint ahogy a több évtizedes dohányzás sem mindig okoz rákot, akkor sem, ha a daganatos elváltozást indikáló tényezők közel azonosak.

Ez egy lehetőség, ami fennáll, ha az ember egyfajta pszichés görccsel áll a kérdéshez - de akkor is, ha az élete más területén jelentkező stressz nyomja rá a bélyegét a mindennapokra.

2012. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Azoknak írnám akik 1-2hónap után teherbe estek.

Szerintem ti nagy vagytok példák a "nem görcsölök" és terhes leszek esetre.Honnan tudjátok például,ha 6-10hónapig nem jött volna össze,hogyan reagáltok.

Nekem az az ismerősöm a mérvadó,aki majdnem 1évet várt a babára.Nem stresszelt,nem hőmérőzött,ovu tesztezett stb..

Dolgozott,nyaralt,sportol élvezte az életet 30évesen és hoppá 11hónap után egyszer csak nem jött meg.Mikor kérdeztük jókor vannak e együtt,kiderült még az ovuláció időpontjait sem figyelte.

Én abban hiszek,hogy semmi sincs véletlenül.Mindenkinek akkor jön össze,amikor megvan az ideje!

Például a barátaimnak 4év után sikerült.A mamája meghalt,papáját ápolni kellett.Mindenhova jártak,sikertelen inszemik semmi.Spontán lett nyáron terhes.Neki most jött el az ideje.

2012. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha ez így lenne, akkor megoldódna a fogamzásgátlás problémája, nem?

Nem akarsz gyereket? Görcsölj rá, hogy gyereket akarsz, mérd a hődet 10 percenként, menj el sámánhoz, vudu varázslóhoz etc. és hopp, máris nem kell semmiféle fogamzásgátlás, mert a stressztől szimplán nem történik peteérés!

Jó ez most csak vicc volt, remélem senkinek nem gázoltam a lelkébe!

2012. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szia 2-es! Mi még csak december óta próbálkozunk,tehát nagyon az elején vagyunk még! Első hónapban megnéztem mikor lesz ovum,aztán rá egy hétre lett,akkor nagyon görcsöltem rajta,de most már a 2. próbálkozós hónapban valahogy nem érdekel,hogy most jön-e,vagy jövőhónapban! Úgy vagyok vele,előbb utóbb jön,az egyetlen ami bánt,hogy első baba lenne,és nemsokára 30 leszek! Tudom,ez nem vészes kor,de ha mondjuk 6 év múlva jön össze,akkor az már kockázatosabb! :( De nem így állok hozzá! Bár szerintem most sem jött össze úgyérzem! De sebaj,majd tavasszal,vagy nyáron! :)
2012. jan. 31. 10:54
 8/18 anonim ***** válasza:
A stressz hatására megemelkedik a prolaktin szinted, ez gátolhatja a peteérést, tehát a rágörcsölés igenis csökkenti a terhesség esélyét.
2012. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10:21. ne forgasd ki a szavakat, tanulj meg előtte értelmezni, ha nem tudsz értelmes válaszokat adni akkor ne inkább ne írj.
2012. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Aki 1-2 hónap próbálkozás után keresi magán a tüneteket, haspuffadás, hányinger, stb és ezt a kérdést legalább többször felteszi,amíg azt a választ nem kapja hogy igen terhes lehetsz, na az rágörcsölés! De aki több év után hőmérőzik, ovutesztel, esetleg a tüneteket terhességnek véli, az már nem rágörcsölés. Nekem 4,5 év után sikerült, és elhihetitek nem a rágörcsölés miatt nem sikerült!
2012. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!